Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 01:46:42 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Dawne Forum FSSPX
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Dawne Forum FSSPX  (Przeczytany 4226 razy)
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« dnia: Kwietnia 22, 2016, 11:52:37 am »

Z kronikarskiego obowiązku odnotować muszę, że w listopadzie ub. r. po 10 latach istnienia zniknęło z internetu Forum Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X, zamknięte w marcu 2014 r.

http://forum.piusx.org.pl/
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 22, 2016, 14:03:07 pm »

Szkoda, aczkolwiek i tak udzielała się tam w sumie tylko jedna osoba.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 22, 2016, 18:02:18 pm »

Z kronikarskiego obowiązku odnotować muszę, że w listopadzie ub. r. po 10 latach istnienia zniknęło z internetu Forum Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X, zamknięte w marcu 2014 r.

http://forum.piusx.org.pl/
Czyżby prostowanie ścieżki przed nadaniem statutu prałatury dla fsspx?

Znalazłem wypowiedź znanej osoby z władz Bractwa, która powiedziała, że będzie prałatura personalna (podlegająca papieżowi ale działająca zgodnie z wolą b-pa miejsca) i tylko jest jeden szkopuł: wierni nie chcą podlegać pod biskupów posoborowych - bo zdaniem rozmówcy "przyzwyczaili się do innej sytuacji a przecież uznanie b-pa miejsca to rzecz normalna gdy się jest w Kościele". Ciekawa sytuacja zwłaszcza, że "Magisterium" F-1 zrywa z Tradycją.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 22, 2016, 20:23:51 pm »

Pamiętam to stare forum FSSPX. Pisałem na nim. Potem nastało forum Krzyż. Wspaniałe. Burza mózgów w swej pierwszej, pierwotnej postaci. Se ne vrati. Teraz forum Krzyż się wypaliło. Kryzys ewidentny.  Stało się ono forum plotkarsko-informacyjnym.  = MT będzie tu, nie będzie tam. Ten ksiądz powiedział to, tamten biskup tamto. Itp.
Piszę o tym bowiem spotkałem dziś pana A. - bardzo aktywnego swego czasu uczestnika Mszy Tryd. w kaplicy Bractwa w Łodzi. Pytam o sprawę. "Eeeeeeee tam" Przeszło mu już to zagadnienie. Zrozumiałem, że religijność też mu przeszła. Wszedł w politykę.

Zastanawiam się nad sobą. Może mnie też już "przeszło". Sam nie wiem.



Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #4 dnia: Kwietnia 22, 2016, 21:54:04 pm »

Szkoda, aczkolwiek i tak udzielała się tam w sumie tylko jedna osoba.
Pod koniec niewątpliwie. To i zamknięto.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #5 dnia: Kwietnia 23, 2016, 10:54:33 am »

Cytuj
Wspaniałe. Burza mózgów w swej pierwszej, pierwotnej postaci. Se ne vrati. Teraz forum Krzyż się wypaliło. Kryzys ewidentny.

To ludzie się wypalili.
Po pierwsze kazdy byt (takze czlowieczy) ma swoj cykl zycia,
po drugie ta wspaniala burza mozgow napedzana byla "doczesna nadzieja", ze cos juz za chwile sie zmieni. Czasy, ktore Pan wspomina to był taki "Koscielny Październik'56". Tez byl entuzjazm, plonne nadzieje, "na spotkanie ludziom z AK, otwierane więzienia.... a potem okazalo się, ze posoborowie - ups...tzn komunizm trwa w najlepsze.

Wierzylismy w socjalizm...tzn "posoborowie z ludzką twarzą" - no i jest kac.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #6 dnia: Kwietnia 24, 2016, 01:18:00 am »

Głupstwa pan gadasz panie rysio.

Teraz to fejsbuk angażuje ludzką aktywność. Problem forum krzyz dotyczy wszystkich znanych mi forów internetowych. A 10 lat wcześniej identycznie było z listami dyskusyjnemi.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #7 dnia: Kwietnia 24, 2016, 21:22:16 pm »

Cóż... przyznam, że niewiele tam się działo...zresztą zdaje się, że tam chyba "rządziły" jakieś powiedzmy to sobie delikatnie..."dziwni ludzie"...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #8 dnia: Kwietnia 24, 2016, 21:32:05 pm »

Cóż... przyznam, że niewiele tam się działo...zresztą zdaje się, że tam chyba "rządziły" jakieś powiedzmy to sobie delikatnie..."dziwni ludzie"...
He, he. Takowi również pisali.
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #9 dnia: Kwietnia 24, 2016, 21:43:33 pm »

@ rysio & Krusejder.
Przyznaję rację obu Panom. Oj tak, oj tak, oj tak. Wielka racja z tymi cyklami życia. Miałem ci ja przeróżne cykle w swoim życiu. Od cyklu pożarniczego - chciałem być strażakiem, cyklu robinsowskiego - marzyłem o rozbiciu się na bezludnej wyspie, poprzez cykl obojętności religijnej, potem jej gorliwości, następnie ponownej obojętności (wypalenia) i . . wiele innych cykli .
Zgoda co do wypalanie się innych forów. Fora zabija mono-tematyczność. A poza tym przyszło nam/mi żyć w takim świecie "fitness, fucking and facebook generation."

Środki zaradcze dla Forum Krzyż? Mniemam następująco; w dziale "sprawy ogólne" uruchomić pod-dział a la Hyde Park. Nie samą Tradycją Katolicką żyje człowiek. Ergo; więcej miejsca na dyskusje polityczne, społeczne, nawet światopoglądowe.
Ma się rozumieć - muszą być chętni do takich dyskusji. W przeciwnym razie pozostaniemy przy kwestii mantylek, chorału, nieszczęsnego Papy Buon Pranzo, układów kurialnych, itp.
Piszę to bowiem w dalszym ciągu zależy mi na tym forum. Pozdrawiam.
 
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #10 dnia: Kwietnia 24, 2016, 21:59:16 pm »

Jak zwykle zgadzam się z Panem Panie Fidelissie :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #11 dnia: Kwietnia 24, 2016, 22:54:22 pm »

I ja się zgadzam z p. Fidelissem. Nie samą Tradycją tradycjonalista zyje.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #12 dnia: Kwietnia 25, 2016, 18:45:34 pm »

 ;D
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Dawne Forum FSSPX « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!