Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marzec 06, 2021, 17:52:54 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl
                   www.facebook.com/unacumpl
Centrum Informacyjne
Ruchu Summorum Pontificum
221617 wiadomości w 6400 wątkach, wysłana przez 1591 użytkowników
Najnowszy użytkownik: rafalpeczar
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Profanacja Katedry Oliwskiej
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Profanacja Katedry Oliwskiej  (Przeczytany 1390 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5023


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« dnia: Listopad 20, 2015, 19:55:50 pm »

Cytuj
Katedra Oliwska. Gdańska, ekumeniczna msza za miasto Paryż

- Boże Wszechmogący, spraw, by ci terroryści, którzy to zrobili, zostali ukarani – modlił się w Archikatedrze Oliwskiej Olgierd Chazbijewicz, szef gminy muzułmańskiej w Gdańsku.

Świątynia jest jak najbardziej katolicka, ale po słowach „Przekażcie sobie znak pokoju” zrobiło się bardzo ekumenicznie. Dłonie zaczęli ściskać sobie gdański imam z członkami Niezależnej Gminy Wyznania Mojżeszowego w Gdańsku, a także przedstawiciele kościoła katolickiego, prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego. Przez chwilę mogło się wydawać, że ludzkość jest zjednoczona i kocha bliźniego swego, niezależnie od wiary religijnej. Działo się to w czwartkowy wieczór, 19 listopada.

Nie doszłoby do tego spotkania, gdyby nie niedawne zamachy przeprowadzone przez dżihadystów w Paryżu. W oliwskiej katedrze modlono się za ofiary zamachów terrorystycznych w Paryżu. Dlatego właśnie zabrzmiał w murach katedry i żydowski kadysz, czyli judaistyczna modlitwa za zmarłych i modlitwa nowego imama gdańskiego Ismaila Caylaka, który modlił się o pokój do Allaha.

Być może najbardziej dramatycznie wybrzmiał apel Olgierda Chazbijewicza, głowy gminy muzułmańskiej w Gdańsku. Z ambony nawoływał: - Boże Wszechmogący, który widzisz człowieka mordującego z Twoim imieniem na ustach, który widzisz podkładane bomby, wystrzeliwane rakiety, serie karabinów maszynowych, który widzisz ludzi bijących, gwałcących, krzywdzących swoich bliźnich, Panie Boże Jedyny, ustrzeż nas przed dalszą zbrodnią, przed terroryzmem, przed fałszywymi zbawcami ludzkości, przed fałszywymi doktrynami, przed skrajnościami. Spraw, by ci, którzy zginęli, zostali zbawieni. Spraw też Panie Boże Jedyny, by ci terroryści, którzy to zrobili, zostali ukarani. A religia nasza, Islam, niech dalej głosi przesłanie pokoju, tolerancji i wzajemnego szacunku, jak to jest zapisane w Koranie.

Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości, jakie jest stanowisko gdańskich muzułmanów wobec dżihadystów, po takiej mowie zrozumiał już chyba wszystko.
Msza w katedrze oliwskiej rozpoczęła się o godz. 18 od odegrania „Marsylianki”, czyli hymnu Francji oraz „Mazurka Dąbrowskiego”. Wysłuchało go niestety niewiele osób - zapewne późna pora w środku tygodnia i fatalna pogoda sprawiły, że wnętrze świątyni świeciło pustkami. Ławki były zajęte w najlepszym razie w połowie. Obecni byli prezydent miasta Paweł Adamowicz, konsul honorowy Francji w Gdańsku Monika Tarnowska, rektorzy wyższych uczelni.

Przed ołtarzem paliły się trzykolorowe znicze, ułożone zgodnie z kolorami flagi francuskiej. Śpiewała Capella Gedanensis, grała orkiestra Straży Granicznej. Mszę celebrował arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Mówił, że nie ma kogoś takiego, jak bóg wojny, bóg nieprawości; jest tylko Bóg pokoju, Bóg pojednania, Bóg jedności. Dodał, że fakt, iż terroryści islamscy ginęli z imieniem Boga, Allaha, na ustach, to bluźnierstwo i obelga wobec godności ludzkiej. Islam reprezentowany przez dżihadystów nazwał „wypaczonym”.

- Takie tragedie, jak ta, są sprawdzianem naszego braterstwa, naszej empatii, wrażliwości naszych serc - dodał abp Głódź. 

Przy okazji gdański ordynariusz zaatakował w swoim kazaniu także takie europejskie wartości, jak „tolerancja, promocja multikulturalizmu i ateizm”, które jego zdaniem osłabiają nasz kontynent. Abp Głódź ma nadzieję, że tragedia w Paryżu będzie impulsem do żarliwej modlitwy, ale także „dzwonem na trwogę” i wywoła powszechną refleksję, jak przywrócić naszemu kontynentowi zagubione chrześcijańskie wartości.
http://www.gdansk.pl/wiadomosci/Katedra-Oliwska-Gdanska-ekumeniczna-msza-za-miasto-Paryz,a,45356
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7060

« Odpowiedz #1 dnia: Listopad 20, 2015, 20:41:56 pm »

"- Boże Wszechmogący, który widzisz człowieka mordującego z Twoim imieniem na ustach, który widzisz podkładane bomby, wystrzeliwane rakiety, serie karabinów maszynowych, który widzisz ludzi bijących, gwałcących, krzywdzących swoich bliźnich, Panie Boże Jedyny, ustrzeż nas przed dalszą zbrodnią, przed terroryzmem, przed fałszywymi zbawcami ludzkości, przed fałszywymi doktrynami, przed skrajnościami. Spraw, by ci, którzy zginęli, zostali zbawieni. Spraw też Panie Boże Jedyny, by ci terroryści, którzy to zrobili, zostali ukarani. A religia nasza, Islam, niech dalej głosi przesłanie pokoju, tolerancji i wzajemnego szacunku, jak to jest zapisane w Koranie." - Olgierd Chazbijewicz.

Starszego brata tez widać:Rene Bazin - "Pius X ''

http://www.tedeum.pl/tytul/467,Pius-X

Bardzo istotny fragment z powyższej książki, odnośnie modlitw raz w katedrze, a drugi raz w synagodze, co dziś jest to normalnością nie tylko synagoga, ale i meczety, zbory protestanckie.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/47a69b3243cccd44


Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4581

« Odpowiedz #2 dnia: Listopad 20, 2015, 22:26:29 pm »

Cytuj
Z ambony (imam) nawoływał:
A tradycjonaliści bezpodstawnie oskarżają biskupów, że tradycyjne ambony nie są wykorzystywane w kościołach ;D.

Cytuj
Dlatego właśnie zabrzmiał w murach katedry i żydowski kadysz, czyli judaistyczna modlitwa za zmarłych i modlitwa nowego imama gdańskiego Ismaila Caylaka, który modlił się o pokój do Allaha.[...]
Cytuj
Przy okazji gdański ordynariusz zaatakował w swoim kazaniu także takie europejskie wartości, jak „tolerancja, promocja multikulturalizmu i ateizm”, które jego zdaniem osłabiają nasz kontynent.

Głódź urządza, za przeproszeniem, bergoliadę w kościele a następnie obraża zaproszonych uczestników imprezki. To jak to jest? Ubogacają nas muzułmanie , żydzi etc, czy osłabiają Europę?
Gdybym powiedział, że Głódź to heretyk to bym był wobec niego uprzejmy. Wydaje mi się, że jest kretynem, alkohol przeżarł mu mózg. A najgorsze jest to, że on należy do biskupów których niektórzy nazywają "konserwatystami".
Patrzę sobie ci ja na ten chlew w kościele i Kościele i zastanawiam się czy znajdzie się hierarcha, który powie, że ta banda jest poza Kościołem.

W takiej sytuacji inaczej dociera do nas Biblia z K.R.:
" 32 Na to Abraham: «O, racz się nie gniewać, Panie, jeśli raz jeszcze zapytam: gdyby znalazło się tam dziesięciu?» Odpowiedział Pan: «Nie zniszczę przez wzgląd na tych dziesięciu»."

Czy znajdzie się w Europie dziesięciu sprawiedliwych biskupów?
Jak na razie każdy udaje na swój wypróbowany sposób: jeden widzi kolejną wiosnę Kościoła, drugi cedzi przez gazę słowa Bergolia i z tego bełkotu wyciąga "perełki", trzeci mówi, ze B to prawdziwy papież - którego nie należy słuchać za bardzo...
Wszyscy Una Cum Beliar.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
pomponiagrecyna
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Listopad 21, 2015, 14:54:40 pm »

Swoją drogą nie rozumiem dlaczego w pewien sposób wartościuje się ofiary tego zamachu, celebruje ich pamięć, są to zmarli tak samo jak i inni. Jakoś nie zauważyłem, żeby za naród rosyjski ktoś się modlił publicznie, gdy im zestrzelono samolot. Jak widać są równi i równiejsi...
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4581

« Odpowiedz #4 dnia: Listopad 21, 2015, 21:01:36 pm »

Swoją drogą nie rozumiem dlaczego w pewien sposób wartościuje się ofiary tego zamachu, celebruje ich pamięć, są to zmarli tak samo jak i inni. Jakoś nie zauważyłem, żeby za naród rosyjski ktoś się modlił publicznie, gdy im zestrzelono samolot. Jak widać są równi i równiejsi...
Bardzo celne spostrzeżenie. Hierarchia w Polsce to potulne narzędzie do uprawiania polityki. Kilkanascie miesiecy temu, gdy zanosiło sie na ocieplenie stosunków z Kremlem biskupi śpiewali z innego klucza. Organizowali nawet "pojednaniowe" imprezki.
Gdy Ameryka weszła na ścieżkę wojenną z Putinem, nasze władze natychmiast potepiły "złowrogą Moskwę" a biskupi zamilkli na temat "pojednania". Zawsze są "na czasie" i wiedzą co im wolno.

Ja myślę, że KEPscy chcą zawsze mizdrzyć się do tego swiata. Jest okazja a może nawet polityczne oczekiwanie - to zapraszają imamów i grają Marsyliankę na tzw "mszach".

Rosjanie na facebookach sarkastycznie piszą o tym zadęciu w żałobie. Francja, której 1 minister mówił, "że dzihad nie jest zły bo walczy z Assadem" teraz zbiera co zasiała. Przypominają też, że dyżurne polit-marionetki - biskupi nie składali jakoś kwiatów pod ambasadą FR ani imprez mszalnych nie odprawiali gdy zginęło ponad 200 Rosjan. Zresztą katolicy polscy chyba też nie... nie kazali w TVP
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Profanacja Katedry Oliwskiej « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!