Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 20:56:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wybory Prezydenckie 2015
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo Pan / Pani zagłosuje ?  (Głosowanie skończone: Maja 10, 2015, 17:13:52 pm)
ADAM JARUBAS - 0 (0%)
BRONISŁAW KOMOROWSKI - 2 (2,2%)
Grzegorz Braun - 47 (51,6%)
Andrzej Duda - 13 (14,3%)
Janusz Korwin Mikke - 17 (18,7%)
Marian Kowalski - 3 (3,3%)
Paweł Kukiz - 5 (5,5%)
Magdalena Ogórek - 1 (1,1%)
Janusz Palikot - 0 (0%)
Paweł Tanajno - 0 (0%)
Jacek Wilk - 3 (3,3%)
Głosów w sumie: 90

Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 Drukuj
Autor Wątek: Wybory Prezydenckie 2015  (Przeczytany 34655 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #180 dnia: Maja 11, 2015, 14:13:00 pm »

Czy jest ładny? Niech się Panie wypowiedzą.
Ale w sąsiednim wątku.

Opinie nt. panny Kingi Dudzianki również dopuszczalne
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #181 dnia: Maja 11, 2015, 16:02:04 pm »


A pan Duda? To, że jest "ładny" daje mu już dodatkowo 5%?

A co ma tu ładność do rzeczy? Mają być rządy mądre. Znajoma (spotkałam się z nią na ulicy) powiedziała, że zagłosowała na p. Komorowskiego bo p. Bronek jej sie podoba :) Powiedziała, że nie ma nic do p. Dudy, ani do p. Komorowskiego ale woli jednak p. Bronka. A swoją drogą w moim okręgu wyborczym wygrał p. Komorowski i śmiem twierdzić, że w innych okręgach było tak samo. No i tym razem Palikota zamienili na p. Kukiza :) A p. Braun? - zdobył 6 głosów, a p. Kowalski 1 głos.

Także na przyszłość proszę więcej ujadać, obrzydzać innych, to efekt będzie taki jak obecnie. Mój realizm polityczny na moim terenie był bardzo na miejscu, że oddałam głos na p. Dudę.




https://www.facebook.com/KIASwTomaszazAkwinu/photos/a.297175117037304.73727.278558672232282/826024527485691/?type=1

W moim mieście, po 20!!! latach dopiero w tym roku udało się zmienić lewackiego burmistrza, ale ... wszystkie siły się zjednoczyły, które nawet wcześniej były przeciwko sobie, no i udało się, to był pierwszy krok, bo widać teraz jak mocno lewactwo jest tu osadzone. Może stopniowo będzie się coś zmieniać, ale póki co nie widac tego, oprócz tej jednej zmiany, a burmistrz jest atakowany teraz z kazdej strony. 

Tak samo teraz w skali kraju, żeby odsuwać stopniowo to po-lewactwo, to niestety, moje zdanie jest takie, że nikt nie powinien zostac w domu, jak mu zależy na tym naszym wspólnym domu, co się nazywa Polska.
Zapisane
zoetrope
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #182 dnia: Maja 11, 2015, 16:18:26 pm »

Życzyłbym sobie i narodowi, żeby po tych wyborach Grzegorz Braun zagospodarował tę masę ludzi, którzy oddali na niego głos i stanął na czele formacji intelektualno-duchowej, która rozpoczęłaby realizację moim zdaniem najważniejszego punktu programu pana Brauna - Kościół, szkoła, strzelnica. Ufam w stałość poglądów pana Brauna i mam nadzieję, że nie będzie próbował włączać się w życie parlamentarne, zakładać partii czy tworzyć podobnych inicjatyw na jesienne wybory. Zamiast tego chciałbym, żeby pan Braun liderował takiemu społecznemu ruchowi i pomagał w budowie takich społeczności lokalnych, które za cel postawiłyby sobie edukację, informację, modlitwę i działanie. W tym sposobie, reanimując polską elitę, widzę większe nadzieje niż w zniżaniu się do demokratycznych standardów i walczeniu o kolejne procenty poparcia. Z obecnych wiadomości wynika, że na pana Brauna głos oddało około 100 tysięcy osób - na pewno można z tej siły zbudować jakieś struktury, które organizowałyby się na szczeblu lokalnym i cierpliwie oraz pobożnie realizowały cele ważne dla Polski w długim okresie.
Zapisane
yoko
uczestnik
***
Wiadomości: 102

« Odpowiedz #183 dnia: Maja 11, 2015, 22:13:45 pm »

Mój realizm polityczny na moim terenie był bardzo na miejscu, że oddałam głos na p. Dudę.


A od kiedy p. Duda to odpowiedni kandydat dla katolika?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #184 dnia: Maja 11, 2015, 22:36:13 pm »

A nie jest bardziej odpowiedni ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #185 dnia: Maja 12, 2015, 09:46:31 am »

Tak wyglądało głosowanie w I turze:

Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #186 dnia: Maja 12, 2015, 09:49:02 am »

A tak w poszczeglnych województwach:


Zapisane
yoko
uczestnik
***
Wiadomości: 102

« Odpowiedz #187 dnia: Maja 13, 2015, 06:30:50 am »

A nie jest bardziej odpowiedni ?

To tak jakby zapytać czy lepsza jest śmierć przez powieszenie, czy przez krzesło elektryczne.
Żaden wybór nie jest dobry. A twierdzenie, że lepiej wybrać mniejsze zło do mnie nie przemawia, ponieważ dla mnie wybór jakiegokolwiek zła jest niedopuszczalny. :)))
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #188 dnia: Maja 13, 2015, 08:47:42 am »

@ mapa wyników wyborczych

Mozna powiedzieć, ze Duda wygrał w Generalnej Guberni a Komor na terenach przyłączonych do Rzeszy.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #189 dnia: Maja 13, 2015, 10:05:14 am »

G.Braun będzie głosował na Dudę!!!

Odpowiadając na wielokroć ponawiane w ostatnich dniach pytanie o mój udział w drugiej turze wyborów najwyższego urzędnika w państwie, wyjaśniam, co następuje. 1/ Pozostaję niezmiennie krytycznym recenzentem dotychczasowego dorobku mojego Sz. Kontrkandydata, pana Andrzeja Dudy, jak zresztą całej jego formacji politycznej. 2/ 24 maja oddam nań głos, ponieważ nie wyznaję zasady „im gorzej, tym lepiej” – a informuję o tym publicznie, ponieważ staram się nie być hipokrytą. 3/ Mam nadzieję, że mój Sz. Kontrkandydat pozostanie przynajmniej w jakiejś mierze zakładnikiem własnych słów o potrzebie obrony wolności, własności i godności Polaków – tych deklaracji, które choć dalekie od jednoznaczności, dają nam jednak możliwość „łapania go za słowo” w sprawach fundamentalnie istotnych: obrony życia, obrony ziemi, obrony suwerenności (także np. walutowej) narodu polskiego. I z tego proszę go w przyszłości skrzętnie rozliczać.
G.B.
http://grzegorzbraun2015.h2.pl/wychodzimy-z-okopow/#more-670
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #190 dnia: Maja 13, 2015, 12:36:01 pm »

@ececylia
Cieszy mnie to naprawdę. http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8879.msg198605.html#msg198605

Przypomnę, że w 2010 r. p. Braun oświadczył to samo - mimo wszystkich zastrzeżeń do śp. prezydenta LK w wyborach prezydenckich oddał swój głos na Jarkacza
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #191 dnia: Maja 13, 2015, 21:28:16 pm »

A nie jest bardziej odpowiedni ?

To tak jakby zapytać czy lepsza jest śmierć przez powieszenie, czy przez krzesło elektryczne.
Żaden wybór nie jest dobry. A twierdzenie, że lepiej wybrać mniejsze zło do mnie nie przemawia, ponieważ dla mnie wybór jakiegokolwiek zła jest niedopuszczalny. :)))


"Katolicki Instytut Apologetyczny im. św. Tomasza z Akwinu

"Prawo ludzkie, także kościelne, nie może zapobiec wszystkim nieszczęściom, tylko tym najpoważniejszym to znaczy przede wszystkim tym, które zagrażają utrzymaniu bytu, ładowi i pokojowi danej społeczności. Większości ludzi udaje się ich uniknąć. Dlatego prawo ludzkie może zezwalać na mniejsze zło, aby uniknąć społecznych buntów i zła większego. Może takie mniejsze zło tolerować lub nie zabraniać go. Nie znaczy to wcale, że się je aprobuje. Opatrzność Boża dopuszcza różne zła, aby wyprowadzić z nich większe dobro. Tak samo mądry i roztropny rządca toleruje pewne zła tylko po to, aby osiągnąć jak najwyższy ład i pokój społeczny. Tak więc na przykład św. Pius V – który nie był ani "liberałem", ani "fanatykiem" - tolerował w Rzymie domy publiczne, aby uniknąć większego zła – "cudzołóstwa z kobietami, które nie są prostytutkami, a w konsekwencji rujnowania rodzin, homoseksualizmu, zgorszenia na drogach publicznych". Czasem trzeba zadowolić się mniejszym dobrem (np. podczas II tury wyborów poprzeć kandydata PiS na prezydenta - red.), czymś niedoskonałym, z braku czegoś lepszego, aby uniknąć czegoś gorszego. Roztropny prawodawca nie próbuje nigdy pociągnąć wszystkich ludzi ku cnocie od razu, lecz stopniowo. Natura non facit saltus. Nemo repente fit optimus vel pessimus. Natura nie czyni skoków."

ks.Curzio Nitoglia"

https://www.facebook.com/KIASwTomaszazAkwinu/photos/a.297175117037304.73727.278558672232282/827722043982606/?type=1
Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #192 dnia: Maja 13, 2015, 22:32:58 pm »


"Katolicki Instytut Apologetyczny im. św. Tomasza z Akwinu

"Prawo ludzkie, także kościelne, nie może zapobiec wszystkim nieszczęściom, tylko tym najpoważniejszym to znaczy przede wszystkim tym, które zagrażają utrzymaniu bytu, ładowi i pokojowi danej społeczności. Większości ludzi udaje się ich uniknąć. Dlatego prawo ludzkie może zezwalać na mniejsze zło, aby uniknąć społecznych buntów i zła większego. Może takie mniejsze zło tolerować lub nie zabraniać go. Nie znaczy to wcale, że się je aprobuje. Opatrzność Boża dopuszcza różne zła, aby wyprowadzić z nich większe dobro. Tak samo mądry i roztropny rządca toleruje pewne zła tylko po to, aby osiągnąć jak najwyższy ład i pokój społeczny. Tak więc na przykład św. Pius V – który nie był ani "liberałem", ani "fanatykiem" - tolerował w Rzymie domy publiczne, aby uniknąć większego zła – "cudzołóstwa z kobietami, które nie są prostytutkami, a w konsekwencji rujnowania rodzin, homoseksualizmu, zgorszenia na drogach publicznych". Czasem trzeba zadowolić się mniejszym dobrem (np. podczas II tury wyborów poprzeć kandydata PiS na prezydenta - red.), czymś niedoskonałym, z braku czegoś lepszego, aby uniknąć czegoś gorszego. Roztropny prawodawca nie próbuje nigdy pociągnąć wszystkich ludzi ku cnocie od razu, lecz stopniowo. Natura non facit saltus. Nemo repente fit optimus vel pessimus. Natura nie czyni skoków."

ks.Curzio Nitoglia"

https://www.facebook.com/KIASwTomaszazAkwinu/photos/a.297175117037304.73727.278558672232282/827722043982606/?type=1


Ten ustęp dotyczy ludzi rządzących, który mają bezpośredni wpływ na sprawy, żeby rządzili roztropnie, bo czasem zbyt gwałtowne działania powodują więcej zła niż dobra. Tak np. był za czasów Konstantyna, gdy ten w szale rozpaczy wprowadził straszne kary za cudzołóstwo. Do głosowania to się nijak ma.

Głosować na mniejsze zło. W ogóle, czy jest ktoś w stanie ocenić, jak mniejsze jest to zło?
Zapisane
yoko
uczestnik
***
Wiadomości: 102

« Odpowiedz #193 dnia: Maja 14, 2015, 07:05:02 am »

A nie jest bardziej odpowiedni ?

To tak jakby zapytać czy lepsza jest śmierć przez powieszenie, czy przez krzesło elektryczne.
Żaden wybór nie jest dobry. A twierdzenie, że lepiej wybrać mniejsze zło do mnie nie przemawia, ponieważ dla mnie wybór jakiegokolwiek zła jest niedopuszczalny. :)))

V
[size10pt]"Katolicki Instytut Apologetyczny im. św. Tomasza z Akwinu

"Prawo ludzkie, także kościelne, nie może zapobiec wszystkim nieszczęściom, tylko tym najpoważniejszym to znaczy przede wszystkim tym, które zagrażają utrzymaniu bytu, ładowi i pokojowi danej społeczności. Większości ludzi udaje się ich uniknąć. Dlatego prawo ludzkie może zezwalać na mniejsze zło, aby uniknąć społecznych buntów i zła większego. Może takie mniejsze zło tolerować lub nie zabraniać go. Nie znaczy to wcale, że się je aprobuje. Opatrzność Boża dopuszcza różne zła, aby wyprowadzić z nich większe dobro. Tak samo mądry i roztropny rządca toleruje pewne zła tylko po to, aby osiągnąć jak najwyższy ład i pokój społeczny. Tak więc na przykład św. Pius V – który nie był ani "liberałem", ani "fanatykiem" - tolerował w Rzymie domy publiczne, aby uniknąć większego zła – "cudzołóstwa z kobietami, które nie są prostytutkami, a w konsekwencji rujnowania rodzin, homoseksualizmu, zgorszenia na drogach publicznych". Czasem trzeba zadowolić się mniejszym dobrem (np. podczas II tury wyborów poprzeć kandydata PiS na prezydenta - red.), czymś niedoskonałym, z braku czegoś lepszego, aby uniknąć czegoś gorszego. Roztropny prawodawca nie próbuje nigdy pociągnąć wszystkich ludzi ku cnocie od razu, lecz stopniowo. Natura non facit saltus. Nemo repente fit optimus vel pessimus. Natura nie czyni skoków."

ks.Curzio Nitoglia"

https://www.facebook.com/KIASwTomaszazAkwinu/photos/a.297175117037304.73727.278558672232282/827722043982606/?type=1[/size]

Pani Anno cytat przedstawiony przez panią nijak sie ma do tych wyborów. Cytat mówi o domach publicznych a w wyborach o in vitro. Jeśli nie widzi Pani różnicy to przykro.
Pozdrawiam,z Panem Bogiem.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #194 dnia: Maja 14, 2015, 14:13:53 pm »

Problem z właściwym rozumieniem to raczej pani ma, sa to nie moje wymysły.

O in-vitro juz było tu pisane na wczesniejszych stronach:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9015.msg198842.html#msg198842


Jak już mowa o tych domach publicznych to ktos opracował:

Państwa katolickie wobec prostytucji
(...)
https://gloria.tv/media/UCT3oLcNkWW
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2015, 11:56:57 am wysłana przez Anna M » Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wybory Prezydenckie 2015 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!