Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 20:51:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Synod biskupów 5-19 października 2014
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 31 Drukuj
Autor Wątek: Synod biskupów 5-19 października 2014  (Przeczytany 93295 razy)
Lappiy
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #360 dnia: Października 06, 2015, 10:32:18 am »

Zastanawiam się jak to możliwe, że jak sądzę inteligentni ludzie w tak jaskrawy sposób nie rozumieją metody postępowań czy szerzej celów postępowego skrzydła w Kościele, którego to metody nie zmieniły się od czasów przedsoborowych. Żadnej rewolucji przynajmniej w oficjalnych dokumentach nie będzie, żadnej rewizji w sprawie homoseksualistów, żadnej rewizji w stosunku do osób rozwiedzionych. Doktrynalnie nic się nie zmieni, jedynie zmieni się tzw "praktyka duszpasterska"
Zapisane
sulpicjusz
adept
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #361 dnia: Października 06, 2015, 11:51:12 am »

P. Lappiy

Ależ ja to doskonale rozumiem - chociaż nie wiem, czy podzielam optymistyczną pewność, że utrzyma się - choćby i teoretyczne - nauczanie doktrynalne. Rewolucja przyśpieszyła i komunia dla par homoseksualnych wydaje się być w zasięgu działań kliki Kaspera. To, co nie daje mi spokoju, to pytanie granice takich ruchów ze strony papieża - Franciszka i jego następców. Jak w świetle działań posoborowia rozumieć obietnicę o skale Piotrowej, jak rozumieć papieską nieomylność w sprawach moralności i obowiązek posłuszeństwa?

P. Regiomontanus

Cytuj
Proszę się więc nie przejmować, zbawienie będzie można osiągnąć nawet jeśli kardynałowie Marx i Kasper wezmą ślub z błogosławieństwem papieża, i nawet jeśli dostaną później rozwód kościelny.

Dziękuję, zrobiło mój dzień. :D

A serio - wydaje mi się, że mamy do czynienia z sytuacją bez precedensu w historii ostatnich 50 lat; proszę mnie poprawić, jeśli się mylę, ale tak mocnej zmiany kursu w stronę herezji nie było nawet za pontyfikatu Pawła VI. Podejmować fatalne decyzje liturgiczne i dyscyplinarne to jedno, popychać masy wiernych do świętokradczej komunii - to drugie. Nawet Jan Paweł II całujący Koran nie gorszył tak bardzo, jak robi to Franciszek, bo przynajmniej mogliśmy tłumaczyć to zachowanie dobroduszną bezmyślnością człowieka głęboko wierzącego; od ostatniego konklawe i takie wyjaśnienie upada.

« Ostatnia zmiana: Października 06, 2015, 12:08:05 pm wysłana przez sulpicjusz » Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #362 dnia: Października 06, 2015, 16:07:01 pm »

Mamy dwa najprawdopodobniejsze rozwiązania - mętna treść, różna praktyka w rożnych częściach świata; konkretne heretycka treść, schizma części Kościoła.
Aktualny stan rewolucji światowej wymaga rozwiązania drugiego, mocnego, ostatecznego.
Jednak moderniści wiedzą, że po tym ryzykowanym zagraniu pojawi się mocny opór.

Scenariusze są w mojej ocenie dwa:
1. Zapanuje totalny chaos, duża cześć Kościoła oddzieli się od heretyków ale każdy pójdzie w swoją stronę. Część przylgnie do tradycji (istniejących struktur), część utworzy własne struktury, kościoły narodowe itd.
2. Oddzieli to kościół katolicki reformowany (który pod ciężarem własnych herezji zapada się od wielu lat i dąży do absolutnego zniknięcia) od Kościoła Katolickiego, którego mimo wszystko sporo jeszcze zostało na świecie.
Kościół Katolicki bez tego reformowanego balastu ma ogromne szanse na odrodzenie z tym tylko GIGANTYCZNYM problemem, że brakować mu będzie papieża! Czy wybiorą nowego? Czy uznają, że aktualny papieżem nie jest? A może nigdy nie był!?

W tak krytycznej, podbramkowej sytuacji znowu wszystko byłoby w rękach Benedykta! Cała przyszłość Kościoła!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #363 dnia: Października 06, 2015, 18:25:43 pm »

"Zwolennicy planu Kaspera twierdzą, że to, co proponują nie jest zmianą doktryny, ale tylko zmianą  praktyki duszpasterskiej.
Kardynał Brandmüller zdecydowanie zareagował na to kłamstwo: " jest oczywiste, że  praktyka duszpasterska Kościoła nie może stanąć w opozycji do wiążącej doktryny ani tak po prostu jej ignorować. Analogicznie na przykład architekt mógłby zbudować najpiękniejszy most. Jednakże, jeśli  nie będzie kierował się zasadami inżynierskimi odnośnie konstrukcji, spowoduje ryzyko zawalenia się jego budowy. W ten sam sposób, duszpasterska praktyka musi przestrzegać Słowa Boga, jeśli nie chcę zawieść. Zmiana nauczania i dogmatów, jest nie do pomyślenia. Niemniej jednak, ten kto robi to świadomie, lub natarczywie się domaga, jest heretykiem-nawet jeśli nosi rzymską purpurę." Innymi słowy, to heretyk, nawet jeśli jest biskupem lub kardynałem."

http://www.cfnews.org/page88/files/496a04ed98169517453d75bb1f3c8574-459.html
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
sulpicjusz
adept
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #364 dnia: Października 06, 2015, 18:53:10 pm »

P. CiociaA

Nawet papież tak twierdzi: http://pl.radiovaticana.va/news/2015/09/04/papie%C5%BC_nie_wolno_przeciwstawia%C4%87_doktryny_i_duszpasterstwa/1169655 ;)
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #365 dnia: Października 06, 2015, 18:56:16 pm »

P. CiociaA

Nawet papież tak twierdzi: http://pl.radiovaticana.va/news/2015/09/04/papie%C5%BC_nie_wolno_przeciwstawia%C4%87_doktryny_i_duszpasterstwa/1169655 ;)

Zawsze może jeszcze zmienić zdanie ;)
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #366 dnia: Października 06, 2015, 20:42:32 pm »

P. CiociaA

Nawet papież tak twierdzi: http://pl.radiovaticana.va/news/2015/09/04/papie%C5%BC_nie_wolno_przeciwstawia%C4%87_doktryny_i_duszpasterstwa/1169655 ;)

Zawsze może jeszcze zmienić zdanie ;)

Nie wiem, nie wiem. Modlmy sie! Jesli na konferencji kardynal 23 szokuje dziennikarzy stwierdzeniem, zeby porzyucili nadzieje na jakas zmiane doktryny, bo go wiaze ewangelia (podobno zurnalistow zamurowalo, bo nie wiedzieli o co potem pytac) to wiedzcie, ze cos sie dzieje. Paradoksalnie moze okazac sie, ze na Watykanie przez ks. Charamse usiadomiono sobie, co jest na koncu drogi, jaka chciano pojsc. Nie wolno tracic nadziei,
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #367 dnia: Października 07, 2015, 11:51:30 am »

A tymczasem Bergolio udziela pierwszej audiencji transseksualiście:
http://www.elmundo.es/sociedad/2015/10/06/56140419ca4741bf7d8b45f4.html

I pomyśleć, że jeszcze za Benedykta XVI ustanowienie rozwodnika ambasadorem Francji przy SA było powodem do kryzysu dyplomatycznego.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #368 dnia: Października 07, 2015, 13:48:19 pm »

A tymczasem Bergolio udziela pierwszej audiencji transseksualiście:
http://www.elmundo.es/sociedad/2015/10/06/56140419ca4741bf7d8b45f4.html

I pomyśleć, że jeszcze za Benedykta XVI ustanowienie rozwodnika ambasadorem Francji przy SA było powodem do kryzysu dyplomatycznego.

Ale to bylo nie teraz (chyba w styczniu, i chyba byly pogloski o tym; teraz opublikowano, pewnie nie przypadkiem-zeby papieza zgasic na synodzie).
Zapisane
Vetus
adept
*
Wiadomości: 47

« Odpowiedz #369 dnia: Października 07, 2015, 13:55:24 pm »

A tymczasem Bergolio udziela pierwszej audiencji transseksualiście:
http://www.elmundo.es/sociedad/2015/10/06/56140419ca4741bf7d8b45f4.html

I pomyśleć, że jeszcze za Benedykta XVI ustanowienie rozwodnika ambasadorem Francji przy SA było powodem do kryzysu dyplomatycznego.

Wogóle cały ten "Synod" zaczyna coraz bardziej przypominać kontynuację Soboru Watykańskiego II - modernistyczne kręgi próbują teraz przeforsować to czego nie udało się im podczas Vaticanum II...
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #370 dnia: Października 07, 2015, 20:45:03 pm »

Polscy arcybiskupi Gądecki i Hoser pozostają pod silnym wrażeniem odważnego wystąpienia Kardynała Saraha, które cechowała intelektualna i teologiczna głębia.

Kardynał Sarah przedstawił dwa główne, bezpośrednie globalne zagrożenia ludzkości. Dyktatura relatywizmu moralnego, która jest szczególnie widoczne w ideologii gender i fanatyzmu islamskiego, co znalazło odzwierciedlenie w różnych ruchach dżihadu, zwłaszcza w państwie islamskim.

Kardynał porównał te dwie totalitarne ideologie do dwóch totalitaryzmów XX wieku: komunizmu i faszyzmu. Relatywizm moralny, według kardynała, rozbija rodziny i prowadzi do utraty prawdziwego człowieczeństwa. Kontrastujący z ideologią gender, która wypływa z relatywizmu moralnego, islamski fanatyzm prowadzi do strasznej przemocy wobec osoby ludzkiej.
Z ideologii gender czerpie eutanazja, aborcja, homoseksualizm; prowadzi to do bezwzględnych praktyk odbierających człowiekowi jego ludzką godność. "

http://torontocatholicwitness.blogspot.ca/2015/10/cardinal-robert-sarah-speaks-at-synod.html?spref=fb
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #371 dnia: Października 13, 2015, 21:45:33 pm »

New report lists cardinals who expressed express serious concerns about Synod to Pope.

Częściowo potwierdzając wcześniejszy raport, dziennikarz Sandro Magister poinformował w jezuickim periodyku "America", że 5 października 13 kardynałów napisało list do Franciszka, w którym wyrazili poważne obawy co do roboczych dokumentów i procedur pracy podczas Synodu biskupów.

Po opublikowaniu wcześniejszego raportu, czterech kardynałów wymienionych przez Magistra jako sygnatariusze zaprzeczyło, że podpisali ten list.  Periodyk "Ameryka" poinformował, że poprawna lista 13 kardynałów obejmuje kardynałów: Carlo Caffarra, Thomas Collins, Daniel Di Nardo, Timothy Dolan, Willem Eijk, Gerhard Müller, Wilfrid Fox Napier, John Njue, George Pell, Norberto Rivera Carrera, Robert Sarah, Elio Sgreccia i Jorge Urosa Savino.

Ojciec Thomas Rosica, rzecznik Watykanu, zamieścił link do artykułu "Ameryki" na swoim koncie Twitter, zatem informacja jest wiarygodna.

http://www.catholicculture.org/news/headlines/index.cfm?storyid=26397
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2015, 23:29:40 pm wysłana przez CiociaA » Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #372 dnia: Października 14, 2015, 05:25:35 am »

 Piorunująca rewelacja: Miniaturowy Cień Synodu odbywa się z Papieżem i gośćmi spoza Synodu codziennie w domu Św. Marty.

Artykuł opublikowany dzisiaj w niemieckiej katolickiej gazecie "Die Tagespost" zawiera niesamowitą wiadomość, która pomaga wyjaśnić zarówno zdumiewający sposób, w jaki zasady Synodu 2015 są zmieniane co godzinę a także ciągłe przecieki pogróżek i papieskich opinii. Codziennie ma miejsce coś w rodzaju miniaturowego Cienia Synodu  w Domu  Św. Marty z udziałem Papieża (w tym niektórych Ojców synodalnych i niektórych zewnętrznych gości) w celu podjęcia decyzji jakie kroki należy podjąć na synodzie.

Może nawet autor rewelacji nie zdaje sobie sprawy, jak wybuchową informację nonszalancko zawarł w swoim artykule poniżej : podczas obrad Synodu nie obowiązują wcale żadne metody, zasady, ani nie istnieje jakikolwiek plan działania , tylko wola osiągnięcia określonego celu, bez względu na to jakie środki będą zastosowane.

http://rorate-caeli.blogspot.com/2015/10/explosive-revelation-miniature-shadow.html
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Lappiy
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #373 dnia: Października 14, 2015, 10:31:43 am »

CiociaA:
"Po opublikowaniu wcześniejszego raportu, czterech kardynałów wymienionych przez Magistra jako sygnatariusze zaprzeczyło, że podpisali ten list.  Periodyk "Ameryka" poinformował, że poprawna lista 13 kardynałów obejmuje kardynałów: Carlo Caffarra, Thomas Collins, Daniel Di Nardo, Timothy Dolan, Willem Eijk, Gerhard Müller, Wilfrid Fox Napier, John Njue, George Pell, Norberto Rivera Carrera, Robert Sarah, Elio Sgreccia i Jorge Urosa Savino."

Pierwotna lista nie zawierała nazwisk DiNardo, Njue, Rivera Carrera i Sgreccia. W ich miejsce byli Piacenza, Scola, Erdo i Vingt-Trois. Tak czy inaczej niezależnie czy oni podpisali ten list czy nie mamy tutaj grupę ludzi kojarzonych mniej lub bardziej wyraźnie ze skrzydłem konserwatywnym.
Widzę tutaj dwie niespodzianki - Dolan i Urosa Savino. Dolan zawsze wydawał mi się osobą, która idzie za głównym nurtem, więc spodziewałem się, że nawet jak sam ma na te kwestię raczej konserwatywne poglądy to na pierwszej linii sprzeciwu na pewno nie będzie. Być może idzie nowe? Nie spodziewałem się Savino, bo on akurat wydawał mi się umiarkowany. Więc tutaj decyzja in plus.
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #374 dnia: Października 14, 2015, 14:27:00 pm »

CiociaA:

Widzę tutaj dwie niespodzianki - Dolan i Urosa Savino. Dolan zawsze wydawał mi się osobą, która idzie za głównym nurtem, więc spodziewałem się, że nawet jak sam ma na te kwestię raczej konserwatywne poglądy to na pierwszej linii sprzeciwu na pewno nie będzie. Być może idzie nowe? Nie spodziewałem się Savino, bo on akurat wydawał mi się umiarkowany. Więc tutaj decyzja in plus.

Dla mnie natomiast dużą niespodzianką jest nazwisko kard. Collinsa, arcybiskupa Toronto...
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 31 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Synod biskupów 5-19 października 2014 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!