Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 23:25:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Synod biskupów 5-19 października 2014
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31 Drukuj
Autor Wątek: Synod biskupów 5-19 października 2014  (Przeczytany 93278 razy)
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #120 dnia: Października 17, 2014, 13:24:30 pm »

Zezwalanie na niegodziwość kleru, nieobyczajność wśród wiernych, akceptowanie dewiacji i dzisiejszego status quo nie muszą świadczyć o herezji, a o niegodziwości, złu etc. Nie wiem, co się musi stać Panie DNR, niestety. Nie wiem nawet, czy my jako wierni katolicy możemy to osądzać. Rozumiem Pana niepewność, bo też przy tej sprawie (synodu) zaczęły mnie intensywniej nieco męczyć pytania: Czy takie rzeczy może robić prawdziwy papież i prawdziwi biskupi?
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #121 dnia: Października 17, 2014, 13:31:04 pm »

Zezwalanie na niegodziwość kleru, nieobyczajność wśród wiernych, akceptowanie dewiacji i dzisiejszego status quo nie muszą świadczyć o herezji, a o niegodziwości, złu etc. Nie wiem, co się musi stać Panie DNR, niestety. Nie wiem nawet, czy my jako wierni katolicy możemy to osądzać. Rozumiem Pana niepewność, bo też przy tej sprawie (synodu) zaczęły mnie intensywniej nieco męczyć pytania: Czy takie rzeczy może robić prawdziwy papież i prawdziwi biskupi?

A kto może to rozsądzić? Ja, Pan, to forum, tradycjonaliści czy neoni? A może połowa kardynałów demokratycznie zdymisjonuje papieża? Kto może ogłosić, że papież popadł w herezję?
Zapisane
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #122 dnia: Października 17, 2014, 14:10:11 pm »

Nie wiem jak Wy droga brać katolicka, ale jeżeli te zmiany przejdą to ja dziękuję za posoborowie i przechodzę na sedewakantyzm. No cóż...pożyjemy zobaczymy. Może to i dobrze, ze taki podział się zrobił. Synod oddziela ziarna od plew i wydaje mi się że to przyciągnie jakąś część duszyczek do nieoficjalnych grup Tradycji (lefebrysci, oporowcy, sedecy).

Ale po co od razu sedewakantyzm? Przecież jest jeszcze Benedykt XVI  :)
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #123 dnia: Października 17, 2014, 14:16:58 pm »

Kto może ogłosić, że papież popadł w herezję?
Co by było jakby coś takiego ogłosił papież-emeryt?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #124 dnia: Października 17, 2014, 14:17:35 pm »

Nie wiem jak Wy droga brać katolicka, ale jeżeli te zmiany przejdą to ja dziękuję za posoborowie i przechodzę na sedewakantyzm. No cóż...pożyjemy zobaczymy. Może to i dobrze, ze taki podział się zrobił. Synod oddziela ziarna od plew i wydaje mi się że to przyciągnie jakąś część duszyczek do nieoficjalnych grup Tradycji (lefebrysci, oporowcy, sedecy).

Ale po co od razu sedewakantyzm? Przecież jest jeszcze Benedykt XVI  :)

No właśnie, a gdzie informacje o tej książce Socciego?
Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #125 dnia: Października 17, 2014, 14:52:49 pm »

Zezwalanie na niegodziwość kleru, nieobyczajność wśród wiernych, akceptowanie dewiacji i dzisiejszego status quo nie muszą świadczyć o herezji, a o niegodziwości, złu etc. Nie wiem, co się musi stać Panie DNR, niestety. Nie wiem nawet, czy my jako wierni katolicy możemy to osądzać. Rozumiem Pana niepewność, bo też przy tej sprawie (synodu) zaczęły mnie intensywniej nieco męczyć pytania: Czy takie rzeczy może robić prawdziwy papież i prawdziwi biskupi?

A kto może to rozsądzić? Ja, Pan, to forum, tradycjonaliści czy neoni? A może połowa kardynałów demokratycznie zdymisjonuje papieża? Kto może ogłosić, że papież popadł w herezję?

Ja.
Zapisane
neotomista
uczestnik
***
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #126 dnia: Października 17, 2014, 14:59:52 pm »

Nie wiem jak Wy droga brać katolicka, ale jeżeli te zmiany przejdą to ja dziękuję za posoborowie i przechodzę na sedewakantyzm. No cóż...pożyjemy zobaczymy. Może to i dobrze, ze taki podział się zrobił. Synod oddziela ziarna od plew i wydaje mi się że to przyciągnie jakąś część duszyczek do nieoficjalnych grup Tradycji (lefebrysci, oporowcy, sedecy).

Ale po co od razu sedewakantyzm? Przecież jest jeszcze Benedykt XVI  :)
heh tylko który ksiądz będzie wymieniał Benedykta XVI w kanonie?
Zapisane
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #127 dnia: Października 17, 2014, 19:44:39 pm »

http://aszdziennik.pl/113997,jest-kompromis-biskupow-w-sprawie-gejow-nadal-beda-trafiac-prosto-do-piekla-ale-do-kregu-o-lzejszym-rygorze
hahahahahha :D
Franciszek i klika = dobry kabaret :D
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2014, 19:46:12 pm wysłana przez DNR » Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #128 dnia: Października 17, 2014, 22:06:18 pm »

Cytuj
Czy mówienie że nie ma katolickiego Boga, cicha akceptacja homoseksualizmu i rozwodników, ekumenizm, promowanie wolności religijnej, działalność przeciwko starej Mszy Św. nie wystarczy?

Przynajmniej w takiej formie, w jakiej Pan to wymienił, to raczej nie wystarczy. Bo cóż to za pojęcie: "cicha akceptacja" albo "działalność przeciwko". Konieczne byłoby podanie konkretów, punktów, które można ocenić jak w sądzie albo w dowodzie matematycznym: było / nie było, przekroczył konkretną granicę / nie przekroczył etc.

No i tutaj linią obrony jest zawsze mętność wywodów w epoce posoborowej. Przecież nawet sławetne "Relatio" w znanej wersji można zawsze wybronić, pomijając kontekst itd. Ot, np. homoseksualiści mogą ubogacić nasze wspólnoty - no, pewnie mogą, np. ładnie śpiewając albo naprawiając dach na plebanii. Oczywiście kontekst pozwala sądzić, że nie o to chodzi, ale w razie czego można taką linię obrony stosować. I tak dalej, i tak dalej... :-)
Zapisane
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #129 dnia: Października 18, 2014, 00:38:41 am »

[...] Sprawy będą ciągnąć się wtedy w nieskończoność. Bardzo dobrze.

Nie masz Pan zielonego pojęcia o tym co piszesz.
Ci co mają nauczanie Kościoła w głębokim poważaniu nie przyjdą do Kościoła po orzeczenie, a Ci którym zależy na normalnym życiu i ułożeniu swoich spraw dostają nie tylko piaskiem ale też żywym g....m po oczach z powodu niekompetencji biskupów, sądów biskupich, osób tam pracujących i jeszcze kilku innych rzeczy (z powodu ostatniej wielkiej kanonizacji przez trzy miesiące sądy biskupie nie pracowały). Jakby Pan chciał wiedzieć to obserwuję to z bliska. Jeżeli sprawa o nieważność małżeństwa trwa kilka lat to jest to nic innego, jak tylko nakłanianie do grzechu osób, którym jeszcze chce się załatwiać swoje sprawy w świetle nauki Pana naszego Jezusa Chrystusa. I te komentarze, jakby pan (sprawa nie dotyczy mojej osoby) miał konkubinę i dziecko to pewnie podjęto by decyzję o wiele szybciej.

No proszę, więc o stwierdzenie nieważności wnioskuje się dopiero po znalezieniu sobie nowej panny, tak?
A gdzie ja coś takiego napisałem?

Otóż nie i właśnie takie cwaniactwo powinno natrafiać na totalne olanie ze strony sądów biskupich.

Cwaniactwo i tak sobie poradzi. Traktowanie wszystkich jak cwaniaków, jak ciężkich grzechem.

Jeżeli ktoś naprawdę podejrzewał, zastanawiał się nad ważnością swojego małżeństwa, to wniosek taki złożyłby znacznie wcześnie, może już na samym początku zauważenia oznak "niedojrzałości do małżeństwa" współmałżonka, czy w ogóle dowiedział się o jakiejś chorobie psychicznej, zatajonej niepłodności, dzieciach, itp.

Tak, tak, żyjemy w małżeństwie a równolegle w sądzie biskupim rozpatrywany jest wniosek o stwierdzenie nieważności, bo coś sobie podejrzewamy albo dostrzegamy jakieś objawy.

Przepraszam, z całym szacunkiem dla Pana i Pana bliskich, ale z Pana wypowiedzi wynika, że mowa właśnie o takiej sytuacji, skoro mówi Pan o jakimś nakłanianiu do grzechu. Nikt tym osobom nie każe współżyć ze sobą, a raczej wręcz przeciwnie.

Napiszę otwartym tekstem: w wielu sądach biskupich życie w nowym związku z potomstwem jest dodatkową okolicznością sprzyjająca do stwierdzenia nieważności poprzedniego małżeństwa.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #130 dnia: Października 18, 2014, 08:19:05 am »

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/synod_dedykowany_bardziej_swobodzie_seksualnej_niz_rodzinie_315327.html

Cytuj
Abp metropolita poznański dołączył do kardynałów Burke'a i Müllera. Po drugiej stronie znaleźli się kardynałowie Kasper i Marx oraz episkopat brytyjski.
Wie ktoś coś więcej o episkopacie brytyjskim na synodzie? Wydaje mi się, że jest tam abp Tartaglia o trochę by mnie to zdziwiło.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #131 dnia: Października 18, 2014, 15:29:15 pm »

Pięknie :-) To lepsze informacje niż "uwolnienie" Mszy Św.
Wreszcie ktoś z oficjalnej hierarchii sprzeciwia się obecnemu syfowi w posoborowiu i nie są to nieliczne odosobnione jednostki.
Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
dernapol
rezydent
****
Wiadomości: 449

GŚTK

Gdańskie Środowisko Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #132 dnia: Października 18, 2014, 20:59:24 pm »

Paragrafy o Komunii dla rozwodników w nowych związkach i o homoseksualizmie nie znajdą się w ostatecznym raporcie. Wygląda na to, że to zwycięstwo konserwatystów.

http://gosc.pl/doc/2206653.Synod-przyjal-dokument-z-poprawkami
Zapisane
Gdańskie Środowisko Tradycji Katolickiej: www.versusdeum.pl, www.facebook.com/versusdeum
Jacek Rządkowski
uczestnik
***
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #133 dnia: Października 18, 2014, 21:45:36 pm »

Jeśli to prawda, i papież nie podpisze jakiejś idiotycznej adhortacji posynadalnej, to nie jest tak źle jak by się zdawało, acz sam fakt, że takie bździny trafiły jako dezyderaty pod obrady Synodu bądź nie bądź biskupów Kościoła Powszechnego, świadczy o tym, że jest źle...
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #134 dnia: Października 18, 2014, 22:04:00 pm »

Jest źle a będzie jeszcze gorzej. Kard. Burke zostanie odwołany ze swego stanowiska, wkrótce kardynałem zostanie abp. Marini - przewaga liberałów w kolegium kardynalskim wzrośnie - a to nie wróży dobrze na wynik przyszłego konklawe :(

Zapisane
zdewirtualizować awatary
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Synod biskupów 5-19 października 2014 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!