Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 18:43:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231958 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 16 Drukuj
Autor Wątek: Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski  (Przeczytany 63031 razy)
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #180 dnia: Września 09, 2015, 20:59:55 pm »

Obiecuje solennie Siostrze Annie, że jako niegodny grzesznik nie zaczepie nigdy więcej Jej zacnej osoby, jeśli odpowie mi na poważnie na to jedno pytanie wcześniej zadane, dot. wcześniejszego Pani wpisu: "...Z tego Serca wypływa świeto Chrystusa Króla, Ofiara Mszy św. .... "
Niegodny, jako miotany szatańsko-kiersztyńskimi sztuczkami ignorant(bliźni P.Wiewiórowi, aczkolwiek mam nadzieje, że jeszcze nie głupol), prosi o wskazanie w tekscie encykliki P XI z wiadomego roku stosownego fragmentu. Pytam szczerze bo całej dokładnie nie studiowałem w oryginale. No chyba, że to tylko Pani interpretatio poetica... Cor sacratissimum, miserere nobis!
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #181 dnia: Września 09, 2015, 22:24:11 pm »

Obiecuje solennie Siostrze Annie, że jako niegodny grzesznik nie zaczepie nigdy więcej Jej zacnej osoby, jeśli odpowie mi na poważnie na to jedno pytanie wcześniej zadane, dot. wcześniejszego Pani wpisu: "...Z tego Serca wypływa świeto Chrystusa Króla, Ofiara Mszy św. .... "
Niegodny, jako miotany szatańsko-kiersztyńskimi sztuczkami ignorant(bliźni P.Wiewiórowi, aczkolwiek mam nadzieje, że jeszcze nie głupol), prosi o wskazanie w tekscie encykliki P XI z wiadomego roku stosownego fragmentu. Pytam szczerze bo całej dokładnie nie studiowałem w oryginale. No chyba, że to tylko Pani interpretatio poetica... Cor sacratissimum, miserere nobis!


Miałam już nie odpisywać, ale odpowiem Panu z grzeczności.

Napisałam w poprzednim wpisie; "Wszystko tu jest napisane i wyjaśnione, tylko czytać i MYŚLEĆ!, bo zarówno i rozum i wiara to dary od Boga i jedno drugiego nie wyklucza." - i co? nie chce Pan skorzystac z tych Bożych darów?

1. Dlaczego przypiął się Pan do encykliki P XI z wiadomego roku i dopomina się wskazania mojego zdania w tej encyklice? To zdanie, co Pan cytuje i się dopomina odpowiedzi ja napisałam je tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8304.msg199908.html#msg199908

... proszę mi odpowiedzieć, gdzie tam napisałam, że są to słowa z jakiejkolwiek encykliki?  - nic takiego nie napisałam.

2. On wywyższony na krzyżu w swojej nieskończonej miłości ofiarował za nas samego siebie. Z Jego przebitego boku wypłynęła krew i woda, i tam wzięły początek sakramenty Kościoła, aby wszyscy ludzie, pociągnięci do otwartego Serca Zbawiciela, z radością czerpali ze źródeł zbawienia.
(Prefacja o Najświętszym Sercu Jezusa).

Serce przebite, ofiarowane na ołtarzu Krzyża. Serce to, jest Sercem odwiecznego Króla.

3. "Quas primas" - ogłaszając tę encyklikę, intencją papieża było wzmocnienie nabożeństwa i czci do naszego Pana jako Króla, władcy osób i społeczeństw ludzkich, władcy Nieba i Ziemi. Mówiąc o historii encykliki Qwas primas , należy  podkreślić, że nabożeństwo do Chrystusa Króla wyrosło w sposób naturalny z wcześniejszego kultu  NSPJ.  Z kultu NSPJ wywodzi się bezpośrednio nabożeństwo do Chrystusa Króla.  Proszę więcej posłuchac tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7716.msg199769.html#msg199769

Na końcu postawiłam tez pytanie; "Słuchał ktoś wystąpień prelegentów?" - żeby mozna się do pewnych kwestii, wypowiedzi odnosić, wyjasniac sobie ... ale jak widać, po co słuchać?, po co czytać jak mozna powielać po innych i dawać upust swojej "teologii" bez znajomości nauki Kościoła.



A ten cytat z ksiązki zamieszczony tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8304.msg201356.html#msg201356

... jest bardzo istotną odpowiedzią, ale skoro głosiciele intronizacji Jezusa Króla na Króla Polski posługują się pismamii Rozalii jak protestanci Pismem Św. to mamy co mamy.
Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #182 dnia: Września 10, 2015, 00:07:32 am »

W-pełni (no może jednak bliżej nowiu:-) usatysfakcjonowany Pani odpowiedzią przyrzekam dotrzymać powyższego zobowiązania. Łącze wyrazy szczerego podziwu dla Pani dokonań w tym temacie, jak i w wielu innych na FK. Laudetur J.Ch.REX! I Przenajświętsze Serce Jego niech nas niegodnych osłoni!
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #183 dnia: Września 12, 2015, 22:23:36 pm »

Grzegorz Braun na marszu Jezusa Króla Polski

https://www.youtube.com/watch?v=ofhHet8KuzI
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #184 dnia: Września 13, 2015, 11:22:44 am »

Szkoda, że tylko podanie linku bez wyrażenia swojej opinii, czy przybliżenia nauki Kościoła.

"Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane" - bardzo madre przysłowie, dobre intencje niewiele są warte, jeśli nie towarzyszy im działanie pozwalające osiągnąć cel.


Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #185 dnia: Listopada 11, 2015, 22:23:14 pm »

IV Kongres dla społecznego panowania Chrystusa Króla w Poznaniu

http://www.pch24.pl/iv-kongres-dla-spolecznego-panowania-chrystusa-krola-juz-6-czerwca,36085,i.html

obok znamienitych zaproszonych przedstawicielka Stowarzyszenia Róża

Teresa Drapińska z referatem
„Misja Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny”
  ;D


Na blogu "Młot na posoborowie" organizator kongresów napisał do mnie w komentarzu tak:



Niesamowite! ale jak tak, to powinna ZAMILKNĄĆ!!! ta kobieta na Pana kongresach, o ta:

https://www.youtube.com/watch?v=3cqvHvvr-qQ

... wciąż jest aktualne to:

"(...) Informujemy ponadto, że dnia 17 04 2007 r. w kaplicy Domu Arcybiskupów Krakowskich odbyła się sesja publiczna zamykająca rozpoczęty 5.11.1996 r. proces beatyfikacyjny Służebnicy Rozalii Celakówny, na szczeblu diecezjalnym. Zgodnie z dekretem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza z dnia 16 04 2007 roku, do występowania wobec Kongregacji ds. Kanonizacyjnych w Rzymie w tym procesie jest uprawniona wyłącznie Prowincja Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego. Do Księży Jezuitów należy także troska o czystość kultu prywatnego Służebnicy Bożej. ***Jakiekolwiek inne osoby i organizacje*** - ***w tym Biuro Postulacji działające dotychczas w Szczyglicach k. Krakowa - nie są upoważnione do występowania w tej sprawie***, bez zgody przełożonego Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego."

http://www.fotosik.pl/zdjecie/daa4f06ee6216f9a
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2016, 13:49:02 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
katoL90
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 46


In hoc signo vinces!

« Odpowiedz #186 dnia: Grudnia 10, 2015, 06:14:15 am »

Króluj nam Chryste!

Ja zacząłem ten wątek, a dość dawno w nim nic nie napisałem, więc korzystając z adwentu napiszę parę słów. Na początek powiem, że magisterium Kościoła zabrała głos w sprawie KRÓLOWANIA Pana Jezusa. 10 października 2015 na Jasnej Górze, w Częstochowie odbyło się sympozjum sprawozdawczo – naukowe „Królowanie Jezusa w Polsce Zaangażowanie ruchów intronizacyjnych i głos Magisterium Kościoła”. Sympozjum pod patronatem Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych Konferencji Episkopatu Polski.  Rozpoczęto mszą świętą w Kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem ks. abp Wacława Depo. Tutaj więcej informacji nt. http://www.program7.pl/krolowanie-jezusa-w-polsce-zaangazowanie-ruchow-intronizacyjnych-i-glos-magisterium-kosciola/ Po drugie to polecam najnowszą książkę Stanisława Krajskiego Spisek przeciwko Matce Boskiej tutaj fragmenty książki https://kukonfederacjibarskiej.wordpress.com/bitwa-warszawska-spisek-przeciwko-matce-bozej-laskawej/
Po trzecie chciałem wlać nadzieje w serca i przekazać słowa Matki Bożej, które powiedziała Mikołajowi Sikatce w 1850 roku, cześć się spełniła, część się spełni, daj Panie Boże, jak się nawrócimy. Nakład księży Marianów Polska 1982:
 "Miłosierdzie Ojca Niebieskiego jest nieprzebrane. Wszystko może być jeszcze odmienione. Gdy naród będzie miał świętych- cały uratowany być może. Potrzebne są narodowi święte matki... Miłuję wasze dobre matki. Zawsze będę je wspomagać w każdej potrzebie. Rozumiem je: byłam bardzo bolesną matką...
 Najbardziej podstępne zamiary ciemiężycieli - rozbiją się o wasze matki. One dadzą narodowi liczne i bohaterskie dzieci. Te dzieci - w czasie powszechnej pożogi świata - wywalczą wolną ojczyznę.
   Szatan będzie siał niezgodę pośród braci... Nie zagoją się jeszcze wszystkie rany i nie dorośnie jedno pokolenie, a ziemia, powietrze i morza obleją się krwią tak obfitą jakiej dotąd nie było. Ta ziemia będzie przesiąknięta łzami, popiołem i krwią męczenników świętej sprawy. W sercu kraju młodzież legnie na ofiarnym stosie. Niewinne dzieci poginą od miecza. Ci nowi a nieprzeliczeni męczennicy będą za wami błagać przed tronem Sprawiedliwości Boga, gdy będzie bój ostateczny o duszę całego narodu, gdy będzie sąd nad wami... W ogniu długich doświadczeń oczyści się wiara, nie zagaśnie nadzieja, nie ustanie miłość. Będę chodziła między wami, będę was bronić, będę wam pomagać, przez was pomogę światu.
  Ku zdumieniu wszystkich narodów świata - z Polski wyjdzie nadzieja udręczonej ludzkości. Wtedy poruszą się wszystkie serca radością - jakiej nie było przez tysiąc lat. To będzie znak największy dany narodowi, na opamiętanie i ku pokrzepieniu. On was zjednoczy. Wtedy - na ten kraj udręczony i upokarzany spłyną łaski wyjątkowe - jakich nie było od tysiąca lat. Młode serca się poruszą. Seminaria duchowne i klasztory będą przepełnione. Polskie serca rozniosą wiarę na wschód i zachód, północ i południe. Nastanie Boży pokój.   
  Mikołaju, mów o tym wszystkim, karć i pocieszaj. Pokutujcie i bądźcie czujni. Gdy nastaną te ciężkie dni dla ludu, gdy smutek ogarnie serca, ci, co do tego obrazu przyjdą, modlić się będą i pokutować, nie zginą, doznają pociechy, będą uratowani. Będę uzdrawiać chore ciała i chore dusze. Wybuduję studnię głęboką. Będą pić wodę orzeźwiającą, a ich serca będą napełnione radością. Jeśli naród polski się poprawi, będzie pocieszony, ocalony, wywyższony, za przykład dawany innym narodom. Szatan będzie z nim walczył na wszelki sposób, aby nie dopuścić do jego odrodzenia, ale ostateczne zwycięstwo będzie ze mną. Tu, gdzie zabłysło światło wiary ku zbawieniu - zabłyśnie moje światło, ku odrodzeniu i powstaniu z grzechów. Nie dajcie się uwieść piekielnemu smokowi, ale dochowajcie wierności Bogu; ja was swym płaszczem okryję od śmiertelnych nieszczęść. Ten Kraj, ten Naród - ile razy będzie się do mnie uciekał - nigdy go nie opuszczę, ale obronię i do swego Serca przygarnę - jak tego Orła Białego."
A na deser Grzegorz Braun, mówi jak było na Marszu Chrystusa Króla https://www.youtube.com/watch?v=ofhHet8KuzI
zostańcie z Bogiem
Zapisane
A z Jego ust wychodzi ostry miecz,
by nim uderzyć narody:
On paść je będzie rózgą żelazną
i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu Wszechmogącego Boga.
Ap 19, 15
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #187 dnia: Grudnia 10, 2015, 21:17:24 pm »

Ja zacząłem ten wątek, a dość dawno w nim nic nie napisałem, więc korzystając z adwentu napiszę parę słów. Na początek powiem, że magisterium Kościoła zabrała głos w sprawie KRÓLOWANIA Pana Jezusa. 10 października 2015 na Jasnej Górze, w Częstochowie odbyło się sympozjum sprawozdawczo – naukowe „Królowanie Jezusa w Polsce Zaangażowanie ruchów intronizacyjnych i głos Magisterium Kościoła”. Sympozjum pod patronatem Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych Konferencji Episkopatu Polski. 

Wątek Pan zaczał, ale czy coś poczytał i zweryfikował swoja wiedzę, to druga strona medalu. O tym Sympozjum w Częstochowie była informacja w wątku ks. Natanka:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,5792.msg201915.html#msg201915

... proszę wejść pod podany tam link i poczytać co nie co o prelegentach, co to za grupy, co to za ludzie.  Głównym organizatorem był Pan Flaga. Wysłuchał Pan nagrań z tego Sympozjum?  Ja wysłuchałam, są tam na stronie tez podane.  Piękne były prelekcje biskupów, chyba lepiej już się nie dało tłumaczyć, wytłumaczone jak chłop krowie na rowie, a przedstawiciele grup dalej nic! i dalej swoje! Druga sprawa, tytuły przed nazwiskami zobowiązują. Kiedyś przed Bogiem za to odpowiedzą, za to zwodzenie innych ludzi.  A wystąpienia uczestników na tym kongresie, to ŻENADA! sporo chamstwa i pomyj poleciało! Można usłyszeć i takie słowa z sali do biskupa: "będziesz się w piekle smażył". całe to towarzystwo intronizacyjne juz jest tak podzielone na grupy, grupki i tak dokładnie zakręcone, tak jak "medjugoryści" do których żadne argumenty nie trafiaja.  Jak z tego wyjdą biskupi? - sama jestem ciekawa,  ale wiem jedno, że Pan Jezus sobie z tym poradzi.  Wiemy, że w listopadzie przyszłego roku w Krakowie-Łagiewnikach nastąpi oddanie Polski Chrystusowi, Królowi Wszechświata – donosi „Nasz Dziennik”, zobaczymy w jakiej to będzie formie.  Wcześniej na 3 maja zaplanowano zawierzenie Matce Bożej naszej Ojczyzny.
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #188 dnia: Stycznia 28, 2016, 17:39:42 pm »

Bp Czaja: Będzie w Polsce intronizacja Chrystusa


Zapowiadany akt intronizacyjny będzie odczytany w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia 19 listopada 2016 roku, w przededniu uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.


za: http://gosc.pl/doc/2948308.Bp-Czaja-Bedzie-w-Polsce-intronizacja-Chrystusa
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #189 dnia: Stycznia 28, 2016, 20:23:08 pm »

Z powyższego:

Cytuj

"(...)
Czy w akcie intronizacyjnym będzie nadanie Chrystusowi tytułu Króla Polski?

Najpierw małe sprostowanie. Wśród zapytań, które ostatnio do mnie skierowano, pojawiło się i takie: W jaki sposób ideę intronizacji Jezusa Kościół godzi z konstytucyjnym zapisem, że Polska jest republiką a nie monarchią? Otóż, uznanie królowania Chrystusa nie zakłada wprowadzania rządów teokratycznych na ziemi. Zresztą Kościół katolicki zawsze był krytycznie nastawiony do takiej formy rządów. Nie wyklucza to bynajmniej możliwości publicznego aktu intronizacji Jezusa Chrystusa. Co więcej, sytuacja, w której się Kościół znalazł, także Kościół w Polsce, funkcjonowanie w kulturze coraz bardziej obcej chrześcijaństwu, zdaje się wręcz implikować potrzebę takiego aktu.

Najpierw trzeba jasno określić, co Kościół rozumie pod pojęciem intronizacji Jezusa Chrystusa. W świecie ceremonia ta zasadniczo składa się z dwóch części: z aktu ustanowienia króla oraz z aktu oddania się pod jego władzę. Jeśli tak, to w odniesieniu do Pana Jezusa możemy mówić o intronizacji w znaczeniu tylko częściowym. Jezus otrzymał godność królewską od Ojca, Boga Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, a człowiek nic tu dodać ani ująć nie jest w stanie. Chodzi o to, że Jezus jest Królem niezależnie od woli człowieka. Intronizacja Jezusa Króla nie jest więc ani koronacją, ani nadaniem Jezusowi godności królewskiej czy tytułu królewskiego. Intronizacja Jezusa Króla jest zasadniczym aktem naszej wiary – wybieramy Jezusa i przyjmujemy Jego prawo. Jest to zatem akt na podstawowym poziomie religijnym, wynikający z naszego powołania chrześcijańskiego, odkąd jesteśmy dziećmi Bożymi. Przez akt intronizacyjny przyjmujemy i uznajemy nad sobą królewską władzę Jezusa, wyznajemy ją wobec innych oraz chcemy ją potwierdzać całym życiem.

A co do samej kwestii tytułu „Król Polski”. W objawieniach Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny, na które powołują się zwolennicy intronizacji, jest kilka miejsc mówiących o tym, że Polska musi w sposób uroczysty ogłosić Pana Jezusa swym Królem przez intronizację. Jednak w objawieniach tych nigdzie nie ma wprost określenia, czy nazwania Chrystusa Królem Polski i już z tej racji niezrozumiałe jest postulowanie tego typu intronizacji. Ponadto, trzeba pamiętać, że zbawczą wartość ma wyznawanie Jezusa Panem. Gdy wyznajemy, że Jezus jest Bogiem dostępujemy zbawienia. Natomiast, gdy ogłosimy, że Jezus jest Królem Polski, to będzie to akt polityczny, bez zbawczego sensu. Uznanie Jezusa moim Królem zmienia moje życie i ma wpływ na życie innych. Uznanie Jezusa Królem Polski oznacza pomniejszenie Jego roli i znaczenia.

Jezus po cudzie rozmnożenia chleba odrzucił władzę królewską na tym świecie, ale wyznał ją przed Piłatem. Z tego można odczytać następującą wskazówkę – nie trzeba intronizować Jezusa jako Króla Polski czy jakiegokolwiek innego kraju, ale trzeba wyznawać Jego królewską godność przed współczesnymi Piłatami, zachowując w życiu prawo Jego królestwa.

Czy akt intronizacyjny wystarczy, żeby uratować Polskę przed laicyzacją?


Trzeba pamiętać i mieć tego świadomość, że akt intronizacyjny w Krakowie–Łagiewnikach nie będzie zwieńczeniem, lecz początkiem dzieła intronizacji Jezusa Chrystusa w Polsce i w narodzie polskim. Przed nami wielkie i ważne zadanie.


Po części jest odpowiedź, na to co nie raz tu pisałam i powyżej napisałam: "całe to towarzystwo intronizacyjne już jest tak podzielone na grupy, grupki i tak dokładnie zakręcone, tak jak "medjugoryści" do których żadne argumenty nie trafiają.  Jak z tego wyjdą biskupi? - sama jestem ciekawa,"  - jak widać biskupi szukają rozwiązania, żeby wilk był syty i owca cała.  Projekt jeszcze musi zatwierdzić Konferencja Episkopatu Polski. W projekcie jest mowa o uznaniu panowania Jezusa Chrystusa, poddaniu się Jego prawu, zawierzeniu Chrystusowi Królowi oraz poświęceniu Mu Ojczyzny i całego narodu.   

To nie będzie nic nowego co było w 2011 roku, jest o tym tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8304.msg199638.html#msg199638

Treść aktu na pewno będzie inna, jak ten na wzór z 1921 roku. Na końcu to zdanie co dałam na kolor i większą czcionką to bardzo ważne!  jak widać biskupi zdają sobie sprawę z wagi takiego aktu i tak jak Rozalia pisała:


"Albo będziemy ludźmi i katolikami przy Sercu Pana Jezusa, albo zwierzętami i mamie zginiemy!!! Trzeba się nam zbudzić z letargu grzechowego, bo czas przyszedł już najwyższy!"


Jakoś biskupi muszą te wszystkie ruchy pogodzić, a trzeba nam wiedzieć, że wszyscy wyszli z jednego źródła, od śp. ks. Kiersztyna i tak się przez lata podzielili.
Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #190 dnia: Stycznia 29, 2016, 00:37:55 am »

Bp Czaja: Będzie w Polsce intronizacja Chrystusa


Zapowiadany akt intronizacyjny będzie odczytany w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia 19 listopada 2016 roku, w  PRZEDEDNIU  uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.


za: http://gosc.pl/doc/2948308.Bp-Czaja-Bedzie-w-Polsce-intronizacja-Chrystusa

Atawistyczny strach u NIEKTÓRYCH występuje nawet przed samą, wszakże NOWĄ-"wszechświatową"- datą i sensem uroczystości. Będzie taka NOWA prawie WIGILIA adventu Króla. Może chodzi o to, żeby "intronizowany" Chrystus Król nie śmiał przesłonić końca jubla rocku M., albo heretyckiej niedzieli wieczności?
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #191 dnia: Stycznia 29, 2016, 20:21:06 pm »

Bp Czaja  : Stwierdziliśmy też, że uznanie przez wspólnotę ojczystą panowania Jezusa Chrystusa nad nią jest teologicznie dopuszczalne.
Oj  biedni doktorzy , profesorowie biskupi zapomnieli przedsoborowych nauk. Szukali Prawdy i coś znaleźli wspólnymi siłami Wysokiej Komisji.   :(
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2016, 20:24:18 pm wysłana przez Robert » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #192 dnia: Stycznia 29, 2016, 21:20:32 pm »

No coś znaleźli, może jakieś "ziarna prawdy". :-X Pod naciskami tych ruchów intronizacyjnych, to tak może być jak w Kolumbii, tylko teoretycznie, wypowiedziana formułka, która na nic się zda.  Czytając tę rozmowę z bp Czają, na końcu to zdanie co dałam na kolor i większą czcionką to bardzo ważne! (powyżej w moim cytacie) i jak widać biskupi zdają sobie sprawę z wagi takiego aktu, ale ... to jakoś tak idą od tyłu pod naciskiem tych grup, a zdrowej nauki jak nie było tak nie ma.

Wypaczyli samo przesłanie sł. B. Rozalii Celakówny, przypasowała im książka abp Lefebvre "oni Go zdetronizowali", zrobili mix-masz i z tej mieszanki wyszło, że jak jak Go zdetronizowano, to trzeba wg. Rozali Go intronizować i ogłosić na Króla Polski, co jest kłamstwem, bo Rozalia tak nie pisała. To była wielka czcicielka Serca Jezusa. Tyle dobrego, że bp Czaja to potwierdził.

Pan doskonale wie, dlaczego kult Najśw. Serca zanika, bo ekumenizm jest, do tego  DH - wolność religijna i Intronizacja NSPJ oddaliłaby od dialogu, ale zapewniam Pana że jest wielu księży co z goryczą o tym mówią i wiedzą że to złe.  Ale ... tak jak w przysłowiu; jak trwoga to do Boga i poczekajmy na więcej muslimów, sekt protestanckich, których już dziś chyba nikt nie zliczy, ludzie wiarę tracą, wszyscy się bawią jak na Titanicu, etc ... to wtedy zrobią zwrot, oby nie było za późno.
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #193 dnia: Stycznia 29, 2016, 22:15:27 pm »

Bp Czaja : W objawieniach Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny, na które powołują się zwolennicy intronizacji, jest kilka miejsc mówiących o tym, że Polska musi w sposób uroczysty ogłosić Pana Jezusa swym Królem przez intronizację. Jednak w objawieniach tych nigdzie nie ma wprost określenia, czy nazwania Chrystusa Królem Polski i już z tej racji niezrozumiałe jest postulowanie tego typu intronizacji.
Bp Czaja zaciemnia tylko sprawę, powołując się na Celakówną  pisząc o intronizacji a nie mówi że chodziło Jej o intronizację NSJ.Takie wybiórcze, wyrwane z kontekstu zdania z dzienniczków Celakówny ma zdaje się dogodzić wszystkim grupom intronizacyjnym i uciszyć te grupy. Ale ks Małkowski niedawno wspominał / jest gdzieś na YT /,że nie uda się biskupom oszukać intronizatorów.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #194 dnia: Stycznia 29, 2016, 22:24:18 pm »

Bp Czaja : W objawieniach Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny, na które powołują się zwolennicy intronizacji, jest kilka miejsc mówiących o tym, że Polska musi w sposób uroczysty ogłosić Pana Jezusa swym Królem przez intronizację. Jednak w objawieniach tych nigdzie nie ma wprost określenia, czy nazwania Chrystusa Królem Polski i już z tej racji niezrozumiałe jest postulowanie tego typu intronizacji.
Bp Czaja zaciemnia tylko sprawę, powołując się na Celakówną  pisząc o intronizacji a nie mówi że chodziło Jej o intronizację NSJ.Takie wybiórcze, wyrwane z kontekstu zdania z dzienniczków Celakówny ma zdaje się dogodzić wszystkim grupom intronizacyjnym i uciszyć te grupy. Ale ks Małkowski niedawno wspominał / jest gdzieś na YT /,że nie uda się biskupom oszukać intronizatorów.


Wszystko zgoda, też o tym pisałam, ale dostrzegłam pozytywny jeden znak, że powiedział, że Rozalia nie pisała nigdzie, żeby ogłosić Chrystusa na Króla Polski.  A ks. Małkowski w swoim bodajże ostatnim wykładzie mówił;  "że jest to wpuszczenie nas w przysłowiowe maliny".

Jest o tym tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,6263.msg203635.html#msg203635

Po prostu, za długo spali wielebni i przespali, a kąkol przerósł pszeniczkę. 

Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!