Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 15:35:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: FSSPX - 1 stycznia 2014 r. rozpoczyna się Krucjata różańcowa
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: FSSPX - 1 stycznia 2014 r. rozpoczyna się Krucjata różańcowa  (Przeczytany 2995 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Grudnia 30, 2013, 23:06:15 pm »

1 stycznia 2014 r. rozpoczyna się Krucjata różańcowa



W ostatnim Liście do Przyjaciół i Dobroczyńców bp Bernard Fellay, przełożony generalny Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X, ogłosił kolejną Krucjatę różańcową – tym razem duchowieństwo, zakonnicy i zakonnice oraz wierni związani z FSSPX mają odmówić pięć milionów różańców jako wynagrodzenie za zniewagi wobec czci Najświętszej Maryi Panny i Jej Serca jako Dziewicy i Matki Bożej, prosząc o szczególną opiekę Niepokalanego Serca N.M.Panny nad Bractwem Kapłańskim Św. Piusa X i jego apostolatem, o uznanie praw Tradycji w Kościele i o tryumf N.M.Panny przez poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu. Ogłaszając krucjatę bp Fellay wezwał do podjęcia środków do własnego uświęcenia: modlitwy i ofiarowania się, jak tego zażądała Matka Boża podczas objawień w Fatimie, pilnego wypełniania obowiązków stanu i rozwijania w sobie ducha ofiary w zjednoczeniu z Ofiarą Mszy św.

Rozpoczynająca się krucjata będzie trwać od najbliższej środy, czyli dnia Oktawy Bożego Narodzenia, do święta Zesłania Ducha Świętego, które w nadchodzącym roku 2014 przypada w niedzielę 8 czerwca. Uczestnicy krucjaty są proszeni o pobranie broszury (w formacie PDF), wydrukowanie jej, systematyczne wypełnianie, a po zakończeniu krucjaty odesłanie informacji o liczbie odmówionych dziesiątek do przeoratu FSSPX w Warszawie.


http://news.fsspx.pl/2013/12/1-stycznia-2014-r-rozpoczyna-sie-krucjata-rozancowa/
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Maja 05, 2014, 12:12:10 pm »


Na Watykanie w Kaplicy Sykstyńskiej jest ogromny obraz, namalowany na wielkiej ścianie. Przedstawia "Sąd Ostateczny". Mnóstwo postaci: Chrystus, u jego boku Maryja, aniołowie, Apostołowie i rzesze ludzkie, podnoszące się z tej ziemi ku niebu. Ale jeden fragment szczególnie nas zastanawia - oto potężny Duch Boży dźwiga z otchłani człowieka, uczepionego na różańcu!

(oby nikogo malowidło nie bulwersowało i nie napawało niesmakiem, zostało usunięte bo istotą jest tu to, co powyżej pisze, ogromna moc i skuteczność różańca św.)
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2014, 19:46:30 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2 dnia: Maja 05, 2014, 15:24:22 pm »

Bulwersuje mnie to malowidło.
z uwagi na ciałowość i goliznę.
Wyznaję szczerze.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #3 dnia: Maja 05, 2014, 15:54:32 pm »

Bulwersuje mnie to malowidło.
z uwagi na ciałowość i goliznę.
Wyznaję szczerze.

Choć osobiście nie jestem wcale wrogiem nagości w sztuce, to Michał Anioł napawa mnie zdecydowanym niesmakiem. W jego freskach dominuje wulgarna męska nagość, a nieliczne kobiety mają ciała kulturysty, męskie bicepsy i łydki.  Brr... okropność.


Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #4 dnia: Maja 05, 2014, 17:04:12 pm »

Bulwersuje mnie to malowidło.
z uwagi na ciałowość i goliznę.
Wyznaję szczerze.

Choć osobiście nie jestem wcale wrogiem nagości w sztuce, to Michał Anioł napawa mnie zdecydowanym niesmakiem. W jego freskach dominuje wulgarna męska nagość, a nieliczne kobiety mają ciała kulturysty, męskie bicepsy i łydki.  Brr... okropność.
Raz - że taki był kanon piękna kobiecego, dwa - że w owym czasie goły facet nikomu się źle nie kojarzył...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #5 dnia: Maja 05, 2014, 17:12:34 pm »

Szkoda, że fragment malowidła zniknął.
Ja w sporze Aleksandra szóstego z Savonarolą stoję jednoznacznie po stronie papieża.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #6 dnia: Maja 05, 2014, 19:45:12 pm »

Szkoda, że fragment malowidła zniknął.
Ja w sporze Aleksandra szóstego z Savonarolą stoję jednoznacznie po stronie papieża.

Oby nikogo malowidło nie bulwersowało i nie napawało niesmakiem, zostało usunięte bo istotą jest tu to, co powyżej pisze, ogromna moc i skuteczność różańca św.

Ale malowidła można obejrzeć tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8348.msg182754.html#msg182754
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2019, 14:41:59 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: FSSPX - 1 stycznia 2014 r. rozpoczyna się Krucjata różańcowa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!