Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 04:39:14 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: JE. x. Abp. Józef Kowalczyk Prymas Polski złożył rezygnację
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: JE. x. Abp. Józef Kowalczyk Prymas Polski złożył rezygnację  (Przeczytany 1818 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« dnia: Sierpnia 26, 2013, 18:28:23 pm »

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk, który w środę kończy 75 lat, złożył na ręce papieża rezygnację z urzędu ordynariusza gnieźnieńskiego - poinformowała diecezja gnieźnieńska.

 Zgodnie z kodeksem prawa kanonicznego osiągniecie wieku 75 lat zobowiązuje biskupa do złożenia na ręce papieża rezygnacji z urzędu ordynariusza diecezji.

 Abp Kowalczyk decyzją papieża Benedykta XVI nowym metropolitą gnieźnieńskim i prymasem Polski został w maju 2010 r. Zastąpił na tym stanowisku abp. Henryka Muszyńskiego, który odszedł na emeryturę.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prymas-Polski-abp-Jozef-Kowalczyk-zlozyl-rezygnacje-z-urzedu-ordynariusza-gnieznienskiego,wid,15928072,wiadomosc.html
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 26, 2013, 20:08:10 pm »

Nie wiem dlaczego taka sensacja. Każdy biskup po ukończeniu 75. lat składa rezygnację na ręce papieża. To jest normalne i nie ma co nawet wspominać o tym. Trzeba czekać raczej nominacji następcy :)
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 26, 2013, 20:09:30 pm »

Zasłużył w pełni na Order Orła Białego swoimi ostatnimi wypowiedziami.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 26, 2013, 20:11:09 pm »

Że złożył to normalne. Tylko czy zostanie przyjęta czy zostanie na rok, na dwa, na pięć...
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 27, 2013, 07:45:57 am »

Proszę pójść za aktualnie obowiązującą modą i używać w kontekście tej osoby jedynie określenia "biskup Gniezna". "Prymas Polski" obraża, myślę że nie tylko moje, uczucia patriotyczne.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ks.Bartosz
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 27, 2013, 08:30:11 am »

A to niby z jakiej racji?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 27, 2013, 09:23:20 am »

Myślę, że przy całej krytyce arcybiskupa Kowalczyka trzeba go nazywać Prymasem Polski. Natomiast inna sprawa jak w sumie zniszczono tą funkcję przez nieszczęsną decyzję papieską znoszącą unię personalną w osobie ordynariusza gnieżnieńsko-warszawskiego, któremu przysługiwał tytuł Prymasa Polski.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 27, 2013, 09:51:37 am »

Proszę pójść za aktualnie obowiązującą modą i używać w kontekście tej osoby jedynie określenia "biskup Gniezna". "Prymas Polski" obraża, myślę że nie tylko moje, uczucia patriotyczne.

Panie Janie, gdzie mu do prymasów Podoskiego czy Poniatowskiego ..
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 28, 2013, 07:23:31 am »

Proszę pójść za aktualnie obowiązującą modą i używać w kontekście tej osoby jedynie określenia "biskup Gniezna". "Prymas Polski" obraża, myślę że nie tylko moje, uczucia patriotyczne.

Panie Janie, gdzie mu do prymasów Podoskiego czy Poniatowskiego ..
Drogi Panie Michale! Już sam fakt że ma Pan takie skojarzenia utwierdza mnie w mojej tezie. Roman Dmowski mówił "Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie", choć Jego obecni "kontynuatorzy" wkurzają mnie maksymalnie, zawsze pod tym zdaniem mogę się podpisać. Natomiast obecny Biskup Gniezna, szczególnie swoim ostatnim wystąpieniem na temat warszawskiego referendum zdaje się mówić otwarcie "Jestem Chazarem - więc mam obowiązki chazarskie". I te obowiązki przez cały czas swojej "misji" w Polsce wypełniał.


A to niby z jakiej racji?
Z wyżej wymienionej. Wystarczy?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2013, 08:13:32 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: JE. x. Abp. Józef Kowalczyk Prymas Polski złożył rezygnację « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!