Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 07:03:36 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Vlog ks. Jana Kaczkowskiego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: Vlog ks. Jana Kaczkowskiego  (Przeczytany 34860 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #60 dnia: Grudnia 31, 2014, 00:00:26 am »

ochrzcić się ochrzcił, ale chrzest się nie przyjął ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #61 dnia: Grudnia 31, 2014, 16:37:52 pm »

ochrzcić się ochrzcił, ale chrzest się nie przyjął ...

To nie jest istotne gdyż później Lech Wałęsa został chrzestnym dziecka Adasia Michnika. A takie koligacje gładzą wszystkie grzechy.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #62 dnia: Grudnia 31, 2014, 22:01:56 pm »

Pan nasz Jezus Chrystus oczywiście nawoływał do radykalnego zerwania z grzechem, ale odchodzenie od grzechu może być rozciągnięte w czasie. Niektórzy zostają świętymi w jednej chwili jak św. Dyzma -  dobry łotr. Niektórzy o świętość walczą całe życie. Roztropnie jest prowadzić człowieka powoli. Np. nie karze się ludziom, którzy rozpoczynają życie duchowe modlić się kilku godzin dziennie, ale krótko i treściwie. Szkoła modlitwy, szkoła cnót na to wszystko potrzeba czasu.

Proszę pamiętać, że pederaści to nałogowcy tak samo jak narkomani. Np. w leczeniu heroinizmu stosuje się narkotyki zastępcze jak metadon. Stopniowe prowadzenie do Boga jest szlachetne, tak robił św. Paweł z poganami, tak robią misjonarze i spowiednicy. Roztropność jest cnotą! Miłosierne podejście do człowieka nie może jednak oznaczać akceptacji dla grzechu, a wypowiedź x. Jana może zostać tak zrozumiana, jest więc nieroztropna.

Proszę o modlitwę za kapłanów o cnotę roztropności!

Niby tak...
Nie wyobrażam sobie, by spowiednik zalecał komuś: Proszę odtąd kraść coraz mniej, zacznijmy od połowy, a potem przejdziemy do 1/3...
Może niesłusznie, a w moim życiu i ... nieumiejętnie, ale wyobrażam sobie nawrócenie jako krok radykalny we współdziałaniu z Łaską.
W sumie to chyba nie wiemy, jak długo ... nawracała się np. taka św. Maria z Magdalii...
Chodzi mi o to, i tak tez sam to odbieram, ze zostawianie sobie czasu na nawrócenie "powolutku" jest co najmniej dziwne...

A uzależnienia? Hmm.
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #63 dnia: Stycznia 01, 2015, 18:06:14 pm »

Ten zakonnik to pewnie ojciec Blagier. Michnik ochrzcił się w areszcie w połowie lat 80-tych.
Adaś Michnik jest ochrzczony? Kiedy i przez kogo?!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
solid
Gość
« Odpowiedz #64 dnia: Stycznia 03, 2015, 23:35:16 pm »

Ten zakonnik to pewnie ojciec Blagier. Michnik ochrzcił się w areszcie w połowie lat 80-tych.
Adaś Michnik jest ochrzczony? Kiedy i przez kogo?!
Chyba jednak nie jest. W książce "Między panem a plebanem", wydanej w 1995, podkreślał że sam nigdy nie przyjął chrztu, jedynie zgodził się na ochrzczenie syna.
Zapisane
Filomena
adept
*
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #65 dnia: Stycznia 09, 2015, 10:56:14 am »

Zadziwia mnie, jak ksiadz katolicki moze czytac Gaz Wyb i nie widziec tej czystej propagandy i trucizny jaka tam sie sączy???? To ja, zwykla swiecka osoba nie moge czytac tego czegos, bo sie nie da - stężenie trucizny mnie powala na łopatki. I nie chodzi tu o kwestie kosciola, chodzi o caloksztalt, jest tam samo klamstwo i wszystko na odwrot. Jak kogos chwala to znaczy, ze mocno podejrzany. A jak kogos przemilczaja, to warto sie nim zainteresowac.
Niewiele lepsi sa tzw. "nasi".  Czyli media prawicowe, narodowe i nachalnie "katolickie". Jeszcze Polonia Christiana da sie czytac, jest to calkiem przyzwoity, ladnie wydany i na poziomie miesiecznik o profilu katolicko-narodowym. Merytoryczny i ciekawy. Na pewno wart polecenia.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #66 dnia: Marca 23, 2015, 08:59:44 am »

Wywiad
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #67 dnia: Marca 23, 2015, 18:26:47 pm »

A ktoś z Państwa oglądał zeszłoroczne rekolekcje x. Jana:
https://www.youtube.com/watch?v=CBVjQnxS3Hs i kolejne z numerami (2) i (3)

Ja akurat cenię tego kapłana. Z jakimi poważnymi problemami ma on do czynienia w swej posłudze....Wielu jego kolegów, których kapłaństwo sprowadza się do opieki nad młodzieżowo gitarkowymi grupami "nie jest godna rozwiązać mu rzemyk u sandałów".

Jakiś czas  temu odbyły się zainicjowane przez x. Jacka Wiosnę Styczka  Ekstremalne Drogi Krzyżowe i cały ruch bycia ekstremalnym  - kapłanem też. Na Facebooku jest wypowiedź jednego z takich "ekstremalnych" księży, który opowiadał, że jak wracał z młodzieżą (!) swoim własnym samochodem to gdzieś w Austrii mu się zepsuł. No ale udało mu się go naprawić!  No ale zepsuł się znów. I to było ekstremalne...
Tak sobie pomyślałem.... co Ty wiesz o ekstremalności?
Dla mnie właśnie to x. Kaczkowski i inni kapelani hospicyjni, szpitalni czy więzienni , misjonarze na trudnych terenach- to ekstremalni kapłani.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #68 dnia: Kwietnia 23, 2015, 13:43:31 pm »

Karmię się duchowością sprzed Soboru Watykańskiego II - ks. Jan Kaczkowski w Łasku

(...)

https://www.youtube.com/watch?v=VLGpGkEf8Wk



Bardzo mądry głos, wierzący kapłan ze zmysłem katolickim, ale ten wstęp to nie tak. "Lefebryści" wcale nie myśla, że Kościoł się skończył na Soborze, ale ... może kiedyś i w tym temacie ks. Jan Kaczkowski doczyta sobie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2015, 21:47:14 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #69 dnia: Kwietnia 29, 2015, 14:59:19 pm »

Ks. Jan Kaczkowski w Pile - "Lubię komunistów czerwonych jak pomidor"

(...)

- Najpiękniejsze są cuda nawracających się ubeków. Albo komunistów, takich czerwonych jak pomidor - do szpiku kości. Takich lubię. O wiele bardziej niż komunistów jak rzodkiewka – z wierzchu czerwoni a w środku biali. Ci drudzy przekonują, że „w partii byli nic nieznaczący, tylko zwykłymi kierowcami”. Nie takie bajki dla mnie - opowiadał.

- Pamiętam jednego z ostatnich pierwszych sekretarzy partii. Mówił, będąc u nas w hospicjum, że on jest niewierzący i mam go nie nawracać. Mówię do niego: Ok, ja tylko chciałbym być na pana pogrzebie. Tylko proszę mi powiedzieć, czy mam być za czy przed trumną. Po dwóch dniach on odpowiada mi, że przed. Ja mu na to, że nie jestem pracownikiem „cepelii” i że skoro mam iść przed to on musi się pojednać z Bogiem. Uwierzcie mi: jeszcze nigdy nie spotkałem tak perfekcyjnie przygotowanej spowiedzi. To pokazuje, że nie wolno nikogo kategoryzować - wspominał.

http://koszalin.gosc.pl/doc/2455936.Lubie-komunistow-czerwonych-jak-pomidor



Poczucia humoru to Pan Bóg nie poskapił ks. Janowi :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2015, 15:11:09 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #70 dnia: Kwietnia 29, 2015, 16:05:48 pm »

Ks. Jan Kaczkowski w Pile - "Lubię komunistów czerwonych jak pomidor"

(...)

- Najpiękniejsze są cuda nawracających się ubeków. Albo komunistów, takich czerwonych jak pomidor - do szpiku kości. Takich lubię. O wiele bardziej niż komunistów jak rzodkiewka – z wierzchu czerwoni a w środku biali. Ci drudzy przekonują, że „w partii byli nic nieznaczący, tylko zwykłymi kierowcami”. Nie takie bajki dla mnie - opowiadał.

- Pamiętam jednego z ostatnich pierwszych sekretarzy partii. Mówił, będąc u nas w hospicjum, że on jest niewierzący i mam go nie nawracać. Mówię do niego: Ok, ja tylko chciałbym być na pana pogrzebie. Tylko proszę mi powiedzieć, czy mam być za czy przed trumną. Po dwóch dniach on odpowiada mi, że przed. Ja mu na to, że nie jestem pracownikiem „cepelii” i że skoro mam iść przed to on musi się pojednać z Bogiem. Uwierzcie mi: jeszcze nigdy nie spotkałem tak perfekcyjnie przygotowanej spowiedzi. To pokazuje, że nie wolno nikogo kategoryzować - wspominał.

http://koszalin.gosc.pl/doc/2455936.Lubie-komunistow-czerwonych-jak-pomidor



Poczucia humoru to Pan Bóg nie poskapił ks. Janowi :)

Piękne, wzruszające, mądre.
Pewnie "zimnemu" nawet łatwiej stać się "gorącym" niż "letniemu"... Taka kondycja duchowa.
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
dernapol
rezydent
****
Wiadomości: 449

GŚTK

Gdańskie Środowisko Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #71 dnia: Czerwca 03, 2015, 20:55:11 pm »

Na Pomorzu dwa "trydenckie" wydarzenia z ks. Janem Kaczkowskim:

W piątek (5 czerwca) o godz. 18.45 w kościele oo. cystersów w Gdańsku-Oliwie (ul. Polanki 131) ks. Jan wygłosi konferencję przed Mszą w KRR pierwszopiątkową.

W sobotę (6 czerwca) o godz. 20.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Rumi (ul. Kościelna 20) ks. Jan ODPRAWI Mszę w KRR.
Zapisane
Gdańskie Środowisko Tradycji Katolickiej: www.versusdeum.pl, www.facebook.com/versusdeum
dorka
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #72 dnia: Czerwca 03, 2015, 21:19:19 pm »

Deo gratias! :D
Ciekawie by było, jakby ks. Jan na przyszłość często odprawiał starą mszę i wygłaszał po niej konferencję (lub odwrotnie) oczywiście na ile zdrowie mu pozwoli.
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #73 dnia: Czerwca 13, 2015, 19:25:39 pm »

Ks. Jan Kaczkowski

https://www.youtube.com/watch?v=L4W9TBlkC00
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #74 dnia: Czerwca 13, 2015, 21:11:05 pm »

No to spełniło sie Wielkie Marzenie x. Jana. :) :) :) :)

A te słowa o odprawianiu byle jak.... X. Jan po raz kolejny wymiata, zawstydzając wielu....
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Vlog ks. Jana Kaczkowskiego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!