Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:14:22 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 130 131 [132] 133 134 ... 275 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 936368 razy)
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #1965 dnia: Stycznia 09, 2016, 18:54:38 pm »

Ten film to przejaw calkowitej ignorancji religioloznawczej jego twórców i inicjatorów z papieżem na czele. Przykład.  W filmie muzułmanin mowi miłość. Przeciez dla islamu prymatem jest sprawiedliwość i prawo religijne a nie milosc. Druga sprawa to buddyzm. We wszystkich jego odmianach występuje modlitwa do demonow będących uosobieniem zła.  Z takim wyznaniem ma byc prowadzony dialog.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2016, 18:58:13 pm wysłana przez abdi » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1966 dnia: Stycznia 09, 2016, 23:40:03 pm »

Takiego bełkotu synkretycznego od dawna nauczają na Zachodzie.

Francja: Jezus, Mahomet czy Budda, to co? to jedno?

Z biuletynu parafialnego w kościele w Mayenne, w parafii Matki Bożej w diecezji Laval.
(...)
http://www.riposte-catholique.fr/riposte-catholique-blog/breves/jesus-mahomet-ou-bouddha-quelle-importance

Tłumaczenie tego co zakreślone na powyższej stronie:

"(...) "Taki jest sens przesłania wysłanego dla całego świata przez człowieka, który zaznał jedynie wojny, ale który daje słowo pokojowi i nadziei: "Przez to przesłanie, mieszkańcy ziemi, życzę wam Radosnych Świąt Wielkanocnych/ W dzień Wielkanocy życie zmartwychwstaje/ Religia, czy nie religia, przyjaźń zachęca nas do Pokoju/ Jakie to ma znaczenie, czy to Jezus, czy Budda, czy Mahomet/ jeśli naszą siłą jest nadzieja" (...)"


Pierwsze punkty z DEKLARACJA DOMINUS IESUS poczytać, akapity 1-5:

"1. Pan Jezus przed wstąpieniem do nieba dał swoim uczniom nakaz głoszenia Ewangelii całemu światu i udzielania chrztu wszystkim narodom: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest będzie zbawiony; a kto nie uwierzy będzie potępiony» (Mk 16, 15-16); «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata» [Mt 28, 18-20; por. także Łk 24, 46-48; J 17, 18; 20, 21; Dz 1, 8].

(...) 5. Aby przeciwstawić się tej relatywistycznej mentalności, która rozpowszechnia się coraz bardziej, należy przede wszystkim potwierdzić ostateczny i pełny charakter objawienia Jezusa Chrystusa. Należy mianowicie mocno wierzyć w to, że w tajemnicy Jezusa Chrystusa, wcielonego Syna Bożego, który jest «drogą, prawdą i życiem» (J 14, 6), zawarte jest objawienie pełni Bożej prawdy: «Nikt nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić» (Mt 11, 27); «Boga nikt nigdy nie widział; ten jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył» [J 1, 18]; «W nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo, na sposób ciała, bo zostaliście napełnieni w Nim» (Kol 2, 9-10).(...)"

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/kongregacje/kdwiary/dominus_iesus.html
Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #1967 dnia: Stycznia 09, 2016, 23:45:27 pm »

To drobiazg, ale w kwestii "miłości" Franciszek w przepastnych głębinach swojej logiki zaszedł w takie rejony, że potrafi polemizować z samym sobą. Z filmiku wynikałoby, że wyznawców rozmaitych religii łączy właśnie miłość i na tym Franciszek chciałby budować dialog itd. Wystarczy wypowiedzieć magiczne słowo - i mamy świat bez wojen, terroryzmu, głodu, biedy. Mniej więcej w tym samy czasie Franciszkowi zdarzyło się jednak powiedzieć:

Nie każda miłość pochodzi od Boga, ale Bóg jest prawdziwą miłością. [...] Papież zwrócił uwagę, że słowa takie jak miłość czy współczucie inaczej są rozumiane przez Boga, a inaczej przez ludzi.

http://gosc.pl/doc/2917975.Papiez-Nie-kazda-milosc-pochodzi-od-Boga

No i bądźcie tu mądrzy słuchacze ubogacający się  Franciszkowym filmem: czy miłość o której gadają buddyści lub islamiści pochodzi od Boga?

« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2016, 00:02:56 am wysłana przez casimirus » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1968 dnia: Stycznia 10, 2016, 12:20:37 pm »

"Ja  wierzę w  miłość." - formuła bardzo elastyczna, humanistyczna ONZ, powtarzana jest tu jak mantra w tym filmiku.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1969 dnia: Stycznia 10, 2016, 12:28:51 pm »

"Ja  wierzę w  miłość." - formuła bardzo elastyczna, humanistyczna ONZ, powtarzana jest tu jak mantra w tym filmiku.
Peace & Love. I wszystko jasne.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #1970 dnia: Stycznia 10, 2016, 13:50:40 pm »

"Ja  wierzę w  miłość." - formuła bardzo elastyczna, humanistyczna ONZ, powtarzana jest tu jak mantra w tym filmiku.
"A ja w Boga" - miałem chęć odpowiedzieć oglądając ten żałosny filmik...
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #1971 dnia: Stycznia 10, 2016, 22:16:48 pm »

Dziś papież Franciszek ochrzcił 26 dzieci: 13 dziewczynek i 13 chłopców.
Czy ktoś może zna jakieś odniesienie do Starego i Nowego Testamentu, mówiące o magii trzynastki?
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #1972 dnia: Stycznia 11, 2016, 02:58:27 am »

Dziś papież Franciszek ochrzcił 26 dzieci: 13 dziewczynek i 13 chłopców.
Czy ktoś może zna jakieś odniesienie do Starego i Nowego Testamentu, mówiące o magii trzynastki?


!3 księga Apokalipsy dotyczy przyjścia Antychrysta, Smok przekazuje władzę Bestii.
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1973 dnia: Stycznia 11, 2016, 11:33:26 am »

Przypadek. To jest TYLKO przypadek.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #1974 dnia: Stycznia 12, 2016, 20:16:47 pm »

Przypadek. To jest TYLKO przypadek.

To jest tylko odniesienie, o które pytano. Oczywiście, jako katolicy wierzymy w przypadki. ;D
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #1975 dnia: Stycznia 13, 2016, 17:46:42 pm »

Rok fałszywego miłosierdzia. Artykuł po angielsku:

http://chiesa.espresso.repubblica.it/articolo/1351203?eng=y
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1976 dnia: Stycznia 15, 2016, 22:20:06 pm »

Dialog międzyreligijny i synkretyzm?
Dzieciątko Jezus i jego Kościół upokorzony.




Kilka przypomnień:

Wychodząc od tego, co jest podstawą, a mianowicie od tego, że synostwa Bożego nie dostępuje się inaczej jak tylko przez Chrzest, nikt nie idzie do Ojca inną drogą, jak tylko przez Jezusa Chrystusa i Jego jedyny Kościół katolicki.

 "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie." (J 14: 6).

"Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; i kto nie zbiera ze Mną, rozprasza." - (Mt 12, 30).

"I rzekł do nich: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!   Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. - (Mk 16: 15-16).

"Kto Mnie nienawidzi, ten i Ojca mego nienawidzi." - (J 15, 23).

"Gdybym nie przyszedł i nie mówił do nich, nie mieliby grzechu. Teraz jednak nie mają usprawiedliwienia dla swego grzechu." - (J 15, 22).

"Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa." - (J 8, 44).  "Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki." - (J 8, 37).

"Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście". -  (J 8, 47).

" Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie." - (Mt 7, 21).


Masz jeszcze jakieś wątpliwości?

W Mortalium animos, encyklice z dnia 6 stycznia 1928 roku, można by pomyśleć, że papież Pius XI widział ten smutny film i że ostrzegł nas z góry, że:

"Przekonani, że bardzo rzadko tylko znajdzie się człowiek, który nie miałby w sobie uczucia religijnego, widocznie żywią nadzieję, że mimo wszystkich różnic zapatrywań religijnych nie trudno będzie, by ludzie przez wyznawanie niektórych zasad wiary, jako pewnego rodzaju wspólnej podstawy życia religijnego, w braterstwie się zjednali. W tym celu urządzają zjazdy, zebrania i odczyty z nieprzeciętnym udziałem słuchaczy i zapraszają na nie dla omówienia tej sprawy wszystkich, bez różnicy, pogan wszystkich odcieni, jak i chrześcijan, ba, nawet tych, którzy – niestety – odpadli od Chrystusa, lub też uporczywie przeciwstawiają się Jego Boskiej naturze i posłannictwu. Katolicy nie mogą żadnym paktowaniem pochwalić takich usiłowań, ponieważ one zasadzają się na błędnym zapatrywaniu, że wszystkie religie są mniej lub więcej dobre i chwalebne, o ile, że one w równy sposób, chociaż w różnej formie, ujawniają i wyrażają nasz przyrodzony zmysł, który nas pociąga do Boga i do wiernego uznania Jego panowania. Wyznawcy tej idei nie tylko są w błędzie i łudzą się, lecz odstępują również od prawdziwej wiary, wypaczając jej pojęcie i krok po kroku popadają w naturalizm i ateizm.  Z tego wynika jasny wniosek, że każdy kto przytakuje podobnym poglądom i staraniom, opuszcza całkowicie teren objawionej przez Boga religii *.

* AASXX(1928), s. 6.



To jest absolutnie skandaliczne, aby zobaczyć, jak w filmie, stawiane jest na tym samym poziomie Boże Dzieciątko z Buddą i innymi fetyszami  bałwochwalców. Jest to czyste bluźnierstwo!.



Powyższe na podstawie tego tekstu:
http://laportelatine.org/vatican/le_pape_francois/08_01_2016_dialogue_interreligieux_ou_syncretisme.php
Zapisane
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #1977 dnia: Stycznia 16, 2016, 19:36:31 pm »

I na jakiej podstawie pozostać UNA CUM?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1978 dnia: Stycznia 16, 2016, 20:42:03 pm »

Odrzucanie hierarchii to duch niekatolicki, nie odrzucać ale i być dalekim od entuzjazmu. Szacunek dla autorytetu. Tak ja uważam. Odrzucić i być takim niezależnym elektronem?

Komentarz Pawła Milcarka:

"(...) Po uważnym obejrzeniu klipu można dojść do wniosku, że ten, kto go realizował, „wkręcił” Papieża w swoje własne przesłanie. Na stronie twórców tej reklamówki czytamy, że nie interesuje ich wymiar doktrynalny, lecz współdziałanie różnych religii na rzecz wartości i praw człowieka. To wcale nie uspokaja, gdyż nasza wiara nie jest magazynem, z którego można sobie dowolnie wybierać niektóre wątki, inne zostawiając na boku.(...)"

Czy wystarczy „wierzyć w miłość”?
(...)
http://christianitas.org/news/czy-wystarczy-wierzyc-w-milosc/



Może czas stanąć w prawdzie?
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1979 dnia: Stycznia 17, 2016, 00:33:56 am »

Odrzucanie hierarchii to duch niekatolicki, nie odrzucać ale i być dalekim od entuzjazmu. Szacunek dla autorytetu. Tak ja uważam. Odrzucić i być takim niezależnym elektronem?

Komentarz Pawła Milcarka:

"(...) Po uważnym obejrzeniu klipu można dojść do wniosku, że ten, kto go realizował, „wkręcił” Papieża w swoje własne przesłanie. Na stronie twórców tej reklamówki czytamy, że nie interesuje ich wymiar doktrynalny, lecz współdziałanie różnych religii na rzecz wartości i praw człowieka. To wcale nie uspokaja, gdyż nasza wiara nie jest magazynem, z którego można sobie dowolnie wybierać niektóre wątki, inne zostawiając na boku.(...)"

Czy wystarczy „wierzyć w miłość”?
(...)
http://christianitas.org/news/czy-wystarczy-wierzyc-w-milosc/



Może czas stanąć w prawdzie?
Dobre, swietne. Bergolio wyznaje synkretyczną religię, więc Christianitas potepia rezysera ;D

A teraz ciekawostka: czy wiedzą Państwo kto występuje w filmie? Kto wypowiada rozne wyznania swojej wiary?
Wszyscy to koledzy Bergolia z Buenos Aires. M inn rbin i osobisty rzecznik prasowy bergolia z Buenos, ktory zaslynąl atakiem na B16 za "niszczenie relacji z islamem". Filmik nakrecila tv watykanska z udzialem agencji reklamowej z Argentyny i Barcelony obslugujacej - zyjacej z obslugi podmiotow koscielnych. 35 letni wlasciciel powiazany jest z OD.

Opublikowano to kilka dni temu na Zachodzie ale w janopawlolandzie obowiazuje Ani Mru Mru ;D
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 130 131 [132] 133 134 ... 275 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!