Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 15:25:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 124 125 [126] 127 128 ... 170 Drukuj
Autor Wątek: Pytania błahe i trywialne  (Przeczytany 661804 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1875 dnia: Stycznia 24, 2013, 15:54:05 pm »

Msza żałobna, a Niedziela.
Znów w niedziele będzie odprawiana Msza żałobna - za x. prymasa Glempa.
Czy to sie godzi?, czy w posoborowiu ważniejszy jest człowiek, niż Zmartwychwstanie Pana naszego Jezusa Chrystusa.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #1876 dnia: Stycznia 24, 2013, 17:24:55 pm »

Msza żałobna, a Niedziela.

Msza pogrzebowa może być odprawiana we wszystkie niedziele poza Adwentem, Wielkim Postem i Okresem Wielkanocnym (OWMR 380).
Przed Soborem, jako Mszę za zmarłych 1. klasy, można ją było celebrować również w niedziele okresu wielkanocnego (oprócz Niedzieli Białej) (KR 406), chociaż akurat w Polsce nie było zwyczaju Mszy pogrzebowych w niedzielę.

Edit: teraz zobaczyłem, że w niedzielę nie będzie Mszy pogrzebowej, ale żałobna, z formularza za zmarłych (a zgodnie z OWMR nie powinna być).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2013, 18:08:50 pm wysłana przez Andrzej75 » Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
xinspe
uczestnik
***
Wiadomości: 136


Sursum Corda!

Msza Sw. Wszechczasów w Diecezji Sosnowieckiej
« Odpowiedz #1877 dnia: Stycznia 25, 2013, 02:33:59 am »

Czy ktoś z Państwa posiada informacje na temat obecności obserwatorów niechrześcijańskich na Soborze watykańskim II? Chodzi mi głównie o ich liczbę, ale wszelkie informacje będą mi także pomocne :)
Zapisane
Qui Unigenitum tuum in cruce pendentem lancea militis transfigi voluisti, ut apertum Cor, divinae largitatis sacrarium, torrentes nobis funderet miserationis et gratiae, et quod amori nostri flagrare numquam destitit, piis esset requies et poenitentibus pateret salutis refugium...
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #1878 dnia: Lutego 01, 2013, 13:59:17 pm »

Rozdział niewiast od mężczyzn OK, ale czasami trzeba jednak siedzieć razem aby dopilnować dzieci.

Bp Galarreta urzęduje w seminarium w La Reja. Bp Fellay urzęduje w Schloss Schwanndeg w Menzingen,
Gdzie mieszka bp Tissier de Mallerais?
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #1879 dnia: Lutego 01, 2013, 14:02:16 pm »

Gdzie mieszka bp Tissier de Mallerais?
Tu piszą, że w nowym przeoracie w Chicago: http://z10.invisionfree.com/Ignis_Ardens/index.php?showtopic=10263
Ponoć bp de Galarreta miał zostać przeniesiony do Genewy, kto potwierdzi?
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2013, 14:08:11 pm wysłana przez Warmiaczka » Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1880 dnia: Lutego 03, 2013, 16:05:49 pm »

Laudetur Iesus Christus czy objawienia Catalina Rivas są uznane przez Kościół?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1881 dnia: Lutego 04, 2013, 22:01:01 pm »

Laudetur Iesus Christus czy objawienia Catalina Rivas są uznane przez Kościół?
to pilne prosze o odpowiedz.
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1882 dnia: Lutego 05, 2013, 11:02:59 am »

Przeciez wyszlo, ze te "objawienia" to plagiat z ksiazek z gotowcami kazanian dla duchownych.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1883 dnia: Lutego 05, 2013, 15:20:52 pm »

Cytuj
Ja także natknęłam się na objawienia owej wizjonerki i mistyczki, a to za sprawą wspomnianego "Miłujcie się". Potem doszła jeszcze strona www.greatcrusade.org. Z początku byłam zachwycona orędziami, a ponieważ w wystarczającym stopniu rozumiem język angielski, przeczytałam dużą ich część. I tu chcę poruszyć pewną sprawe. Otóż wykryłam pewne związki, zależności, które łączą Catalinę z Vasullą Ryden i z Medjugorie (ciekawe trio, czyż nie?). W książce "The great crusade of love" pióra Rivas (można wejść sobie na wymieniona przeze mnie strone i samemu sprawdzić - 9-Jan-96) wspomniana jest Vassula, i catalinowy Jezus mówi, że jest ona Jego posłańcem pokoju.

Zaś w którymś z tomów "Prawdziwe życie w Bogu" Vasulla pojechała/jeździła do Medjugorje i to za aprobatą Jezusa. Niestety nie dysponuję w chwili obecnej dokładnymi namiarami; tych tomow jest bez liku. Sami wiemy dlaczego jest tyle zarzutów pod adresem samej Vasulli i Medjugorja. Te fakty dały mi dużo do myślenia i stawiają człowieka - przynajmniej mnie - wobec dwóch opcji: albo wierzyć we wszystkie 3 objawienia, albo zanegować wszystkie. Gdyż jest to swoisty łańcuch, gdzie eliminacja jednego z ogniw prowadzi do destrukcji całości. Zbliżam się (wielkimi krokami) ku tej drugiej opcji.

Pozostaje jeszcze pytanie, na jakie msze uczęszcza Catalina. I dlaczego w jej pismach nie ma mowy o mszy trydenckiej? W ogóle we wspólczesnych objawieniach? Czy nie jest to dziwne? Mniemam, że ta msza, którą w sposób duchowy opisała Rivas (tekst znajduje się w "Miłujcie się", nr 3-2004) był NOM. Azaliż piękna wizja!



Wracając do objawień Cataliny. Zaprezentuję Wam pewien tekst oredzia, które mnie bardzo zaskoczyło i od pewnego czasu nie daje mi spokoju:

A very sweet voice (Pełen słodyczy głos) napisał:
I shall tell you where these angels come from. When the battle in Heaven broke out, there was a certain number of undecided angels who at the last moment united and fought against Lucifer. Those separated angels were judged by God and are in a special place so that, in carrying out the mission for which they were created, may again possess Heaven at the end of time. However, when their help is needed, they hear the divine mandate and go forth to the place to which they are sent and they fulfill their mission. They do not lead to evil. They have been judged and their state is similar to those souls that are purifying themselves in Purgatory, in order to be able to go to God and enjoy Him.



www.greatcrusade.org ( "The Great Crusade of Love", CL-39 10-Jan-96 )

http://www.loveandmercy.org/the-great-crusade-of-love/

Otóż wydedukowałam, że jest mowa o pewnej liczbie aniołów, które podczas buntu Lucyfera nie od razu sprzeciwiły się mu, tylko dopiero w ostatnim momencie. Te odseparowane anioły zostały osądzone przez Boga i są w specjalnym miejscu i dostaną się do nieba na końcu czasów. Kiedy potrzebna jest ich pomoc, słuchają boskich poleceń i udają się do miejsca, do którego są posyłane i spełniają swą misję. Nie prowadzą one do zła. Zostały osądzone i ich stan jest podobny do dusz, kóre oczyszczają się w czyśccu, by móc zobaczyć Boga i cieszyć się nim.

Te słowa nieomal zwaliły mnie z krzesła, kiedy po raz pierwszy je przeczytałam. Anioły w quasi-czyśccu? Hmm..


http://forum.fidelitas.pl/viewtopic.php?t=1166&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=6bab228e3a7089a4af70c873d31cbbf4

Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1884 dnia: Lutego 05, 2013, 20:17:07 pm »

To dość zaskakujące gdyż jest promowana przez Sanctus i traditia podczas gdy Mendjugorie i inne nie, nie sądzę że takie źródła są niewiarygodne?
http://sanctus.pl/index.php?module=aktualnosci&id=2378
http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden-i-inne-falszywe-objawienia-i-wizje,46/
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1885 dnia: Lutego 05, 2013, 20:29:57 pm »

Mam takie pytania.
1.Dlaczego księża i biskupi grekokatoliccy często koncelebrują NOM, a księża obrządku łacińskiego raczej tego nie robią w obrządku bizantyjskim?
2. Papież oczywiście może sprawować msze w każdym katolickim obrządku, a czy kardynałowie i biskupi też mogą?
3. Jak jest ze spowiedzią? Czy każdy kapłan katolicki może spowiadać wiernych innych obrządków i odwrotnie duchowni tych obrządków mogą spowiadać rzymskich katolików?
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #1886 dnia: Lutego 05, 2013, 20:43:56 pm »

3. Jak jest ze spowiedzią? Czy każdy kapłan katolicki może spowiadać wiernych innych obrządków i odwrotnie duchowni tych obrządków mogą spowiadać rzymskich katolików?

CIC:
Kan. 991 -
Każdy wierny ma prawo wyznać swoje grzechy wybranemu przez siebie spowiednikowi, także innego obrządku, zatwierdzonemu zgodnie z prawem.

Kan. 965 - Szafarzem sakramentu pokuty jest tylko kapłan.
Kan. 966 - § 1. Do ważnego odpuszczenia grzechów wymaga się, aby szafarz - oprócz władzy święceń - posiadał upoważnienie do jej wykonywania w odniesieniu do wiernych, którym udziela rozgrzeszenia.
§ 2. Takie upoważnienie może kapłan otrzymać albo na mocy samego prawa, albo udzielenia dokonanego przez kompetentną władzę, zgodnie z kan. 969.
Kan. 967 - § 1. Oprócz Biskupa Rzymskiego, upoważnienie do spowiadania wiernych na całym świecie posiadają na mocy samego prawa kardynałowie. Posiadają je również biskupi, którzy też godziwie z niego korzystają, chyba że sprzeciwiłby się temu w poszczególnym przypadku biskup diecezjalny.
§ 2. Ci, którzy posiadają habitualne upoważnienie do spowiadania, czy to na mocy urzędu, czy też udzielenia go przez ordynariusza miejsca inkardynacji albo miejsca stałego zamieszkania, z tego upoważnienia mogą wszędzie korzystać, chyba że w poszczególnym przypadku sprzeciwiłby się ordynariusz miejsca, z zachowaniem przepisów kan. 974, §§ 2 i 3.

CCEO:
Kan. 722.
§ 1. Sakrament pokuty może być sprawowany jedynie przez kapłana.
§ 2. Wszyscy Biskupi z mocy samego prawa mogą sprawować sakrament pokuty na całym świecie, chyba że, co odnosi się do godziwości, Biskup eparchialny w poszczególnym przypadku wyraźnie się temu sprzeciwi.
§ 3. Prezbiterzy zaś, aby czynili to ważnie, powinni najpierw otrzymać upoważnienie do sprawowania sakramentu pokuty, które można posiadać z mocy samego prawa lub na podstawie specjalnego udzielenia kompetentnej władzy.
§ 4. Prezbiterzy, którzy upoważnienie do sprawowania sakramentu pokuty otrzymali z urzędu albo na podstawie udzielenia przez Hierarchę miejsca tej eparchii, do której należą lub w której mają stałe zamieszkanie, mogą ważnie sprawować ten sakrament na całym świecie wobec wszystkich chrześcijan, chyba że Hierarcha miejsca w poszczególnym przypadku się temu sprzeciwi. Z tego upoważnienia korzystają godziwie, gdy zachowują normy wydane przez Biskupa eparchialnego za domniemaną przynajmniej zgodą rektora kościoła lub, w przypadku domu instytutu życia konsekrowanego, za zgodą przynajmniej domniemaną, przełożonego domu.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1887 dnia: Lutego 05, 2013, 20:55:06 pm »

Ciekawe czy w dawniejszych czasach biskupi grekokatoliccy czy ormiańscy sprawowali msze trydenckie czasem?
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1888 dnia: Lutego 05, 2013, 21:19:57 pm »

Zasadniczo przed epoka posoborowia birytualizm na szczeblu parafialnym czy diecezjalnym byl niezmiernie rzadkim wyjatkiem. Panowala zasada niemieszania obrzadkow, ani w liturgii, ani w dyscyplinie, ani w prawie.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #1889 dnia: Lutego 05, 2013, 21:42:13 pm »

2. Papież oczywiście może sprawować msze w każdym katolickim obrządku, a czy kardynałowie i biskupi też mogą?

http://www.opoka.org.pl/pda/forumreko.php?action=show&id=1183195070
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Strony: 1 ... 124 125 [126] 127 128 ... 170 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!