Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:39:15 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks Małkowski pobłądził w Intronizacji
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj
Autor Wątek: Ks Małkowski pobłądził w Intronizacji  (Przeczytany 30529 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #60 dnia: Stycznia 06, 2013, 10:55:39 am »

Ksiądz mówi, że "czym innym jest oddanie się Sercu Bożemu, a czym innym uroczyste poddanie się władzy Jezusa jako Króla Polski". Ciekawie to brzmi, nie ma co!  :o Robi analogię pomiędzy ukoronowaniem Najświętszej Maryi Panny na Królową Polski  ::) Coraz bardziej widać, że ks. całkowicie już zdjął maskę, bo tak do tej pory, to nie był tak jasny i klarowny.
No coz, nie kazdemu Pan Bóg dal zdolnosc do rozumienia wypowiedzi innych ludzi. Wspolczuje.

A panu szczególnie nie dał, ja tam panu nie współczuję tylko się pomodlę, bo samo współczucie nie wiele daje.

Gdyby pan miał podstawową, elementarna wiedzę w tym temacie to by pan wiedział, że Królewskość Jezusa Chrystusa wynika z Jego nieskończonej miłości, stąd Królewskość Najświętszego Serca. Wszyscy papieże, którzy podejmowali kwestię Chrystusa Króla twierdzili, że Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa jest najlepszym przygotowaniem Królowania Chrystusa Króla. To co robią to iście szatańskie posunięcie, bo nie dość że zaniechano kultu NSPJ, to teraz hamują to, mówiąc że organów się nie intronizuje, etc ... i wiele innych bajek.   Pamiętajmy, że po Intronizacji należy żyć według Ewangelii. W przeciwnym razie Akt Intronizacji będzie pustym gestem.

... to sedno całej Intronizacji. Bardzo ważny fragment  z encykliki Leona XIII:

"Poświęcenie zaś takie nie jest niczym innym, jak oddaniem się Jezusowi Chrystusowi, ponieważ wszelki objaw czci, hołdu i miłości względem Bożego Serca odnosi się w rzeczywistości do osoby samego Chrystusa."

... bo nie da się i nie wolno rozdzielać Serca od Osoby.

Powołują się też na  książkę abp Lefebvre pt. "oni Go zdetronizowali" Czytałam ksiażkę abp Lefebvre pt. "oni Go zdetronizowali" - ale ... nie doczytałam NIGDZIE! w tej książce, żeby gdzieś abp napisał, żeby ogłaszać Chrystusa na Króla jakiegoś państwa, albo wnosić jakiś projekt czy uchwałę do Sejmu, aby ogłosić Chrystusa na Króla Polski! czy jakiego innego państwa, bo abp Lefebvre doskonale wiedział na czym polegała ta detronizacja, a mianowicie na likwidacji państw katolickich, modyfikacji konkordatów, laicyzacji, poparcia dla islamizacji, rozwój sekt etc. - i niestety wszystko to rękami Stolicy Apostolskiej i hierarchów lokalnych.

Polecam krótki fragment z kazania arcybiskupa M. Lefebvre w Lille, 29 sierpnia, 1976 r. odnośnie społecznego panowania Naszego Pana:
(...)
http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=4411.0
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2013, 11:03:31 am wysłana przez Mama » Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #61 dnia: Stycznia 06, 2013, 13:22:11 pm »



Powołują się też na  książkę abp Lefebvre pt. "oni Go zdetronizowali" Czytałam ksiażkę abp Lefebvre pt. "oni Go zdetronizowali" - ale ... nie doczytałam NIGDZIE! w tej książce, żeby gdzieś abp napisał, żeby ogłaszać Chrystusa na Króla jakiegoś państwa, albo wnosić jakiś projekt czy uchwałę do Sejmu, aby ogłosić Chrystusa na Króla Polski! czy jakiego innego państwa, bo abp Lefebvre doskonale wiedział na czym polegała ta detronizacja, a mianowicie na likwidacji państw katolickich, modyfikacji konkordatów, laicyzacji, poparcia dla islamizacji, rozwój sekt etc. - i niestety wszystko to rękami Stolicy Apostolskiej i hierarchów lokalnych.

Polecam krótki fragment z kazania arcybiskupa M. Lefebvre w Lille, 29 sierpnia, 1976 r. odnośnie społecznego panowania Naszego Pana:
(...)
http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=4411.0
Nie nadaje sie na nauczyciela, wiec nie bede pani(?) uczyl, czym to sie rozni.
Do tego uwazam ludzi, ktorzy chca intronizacji Serca Jezusa Chrystusa, za tchorzy!!! bojacych sie wlasnych cieni.
Poza tym, jesli uwaza pani(?) abp. Lefebvre'a za autorytet, to jesli napisal on o zdetronizowaniu Jezusa Chrystusa, to nalezaloby przywrocic na tron Jego, a nie Jego Serce.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #62 dnia: Stycznia 06, 2013, 15:00:05 pm »

Nie nadaje sie na nauczyciela, wiec nie bede pani(?) uczyl, czym to sie rozni.
Do tego uwazam ludzi, ktorzy chca intronizacji Serca Jezusa Chrystusa, za tchorzy!!! bojacych sie wlasnych cieni.
Poza tym, jesli uwaza pani(?) abp. Lefebvre'a za autorytet, to jesli napisal on o zdetronizowaniu Jezusa Chrystusa, to nalezaloby przywrocic na tron Jego, a nie Jego Serce.


Wcześniej już pan sam sobie odpowiedział, pozwolę to zacytować:

No coz, nie kazdemu Pan Bóg dal zdolnosc do rozumienia wypowiedzi innych ludzi. Wspolczuje.


Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #63 dnia: Lutego 19, 2013, 23:18:59 pm »

kolejne fałszerstwo http://warszawskagazeta.pl/wydarzenia/41-wydarzenia/1450-znak-z-jarosawia-intronizacja-odpowiedzi-na-detronizacj-

uznaj­cie na no­wo kró­lo­wa­nie Ma­ryi w Pol­sce i prze­pro­wadź­cie zgod­nie z prze­sła­niem, któ­re otrzy­ma­ła słu­ga Bo­ża Ro­za­lia Ce­la­ków­na, in­tro­ni­za­cję Je­zu­sa na Kró­la Pol­ski.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #64 dnia: Lutego 20, 2013, 20:08:18 pm »



Powołują się też na  książkę abp Lefebvre pt. "oni Go zdetronizowali" Czytałam ksiażkę abp Lefebvre pt. "oni Go zdetronizowali" - ale ... nie doczytałam NIGDZIE! w tej książce, żeby gdzieś abp napisał, żeby ogłaszać Chrystusa na Króla jakiegoś państwa, albo wnosić jakiś projekt czy uchwałę do Sejmu, aby ogłosić Chrystusa na Króla Polski! czy jakiego innego państwa, bo abp Lefebvre doskonale wiedział na czym polegała ta detronizacja, a mianowicie na likwidacji państw katolickich, modyfikacji konkordatów, laicyzacji, poparcia dla islamizacji, rozwój sekt etc. - i niestety wszystko to rękami Stolicy Apostolskiej i hierarchów lokalnych.

Polecam krótki fragment z kazania arcybiskupa M. Lefebvre w Lille, 29 sierpnia, 1976 r. odnośnie społecznego panowania Naszego Pana:
(...)
http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=4411.0
Nie nadaje sie na nauczyciela, wiec nie bede pani(?) uczyl, czym to sie rozni.
Do tego uwazam ludzi, ktorzy chca intronizacji Serca Jezusa Chrystusa, za tchorzy!!! bojacych sie wlasnych cieni.
Poza tym, jesli uwaza pani(?) abp. Lefebvre'a za autorytet, to jesli napisal on o zdetronizowaniu Jezusa Chrystusa, to nalezaloby przywrocic na tron Jego, a nie Jego Serce.
Problemu czy intronizaować Jezusa czy Jego Serce nie ma, natomiast jest problem zaniku kultu NSJ spowodowane wg mnie zaniechaniami hierarchi koscielnej. Stąd takie wypowiedzi jak kol Kalebasiaka. Ale wszystko mozna jeszcze nadrobić.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #65 dnia: Lutego 19, 2014, 11:37:35 am »

Teologia ks Kiersztyna  propagowana jest w dalszym ciągu przez ks Małkowskiego.Wyglada na to ze ks Małkowski jednak nie odrobił zadania domowego w postaci kultu NSJ.

http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=4488.0

Chodzi o ten wykład; ks. Stanisław Małkowski we Wrocławiu 15 grudnia 2012

https://www.youtube.com/watch?v=KsKb03IQ7EM

Odnośnie Intronizacji od 1h 21'17'' zadawane jest pierwsze pytanie, przez tego Pana:



Pytania, które w/pokazany Pan stawia:

- czy teologicznie jest to to samo,  Intronizacja Chrystusa na Króla Polski i Intronizacja  Serca Pana Jezusa. Czy jest to samo teologicznie, jak ktoś mówi intronizujmy Serce Pana Jezusa w kraju to jest to samo , Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski. Dlaczego nasz Episkopat jest tak zdecydowanie przeciwny temu określeniu Chrystusa na Króla Polski przez  władze Polski, chyba aż z tego powodu księdza dr. Piotra Natanka suspendowano, chyba  być może były jeszcze inne powody.

- i jeszcze takie poboczne pytanie, może ks. wie dlaczego tez w Kościele nie mówi się za często o tych objawieniach Juliusza Mancellego, które były preludium do ogłoszenia Matki Bożej Królową Korony Polskiej

- i może ks. wie dlaczego obraz Matki Bożej Łaskawej przed którym król Jan Kazimierz  składał śluby jest schowany  przed wiernymi, no i był koronowany przez papieża.

Odpowiedź ks. Małkowskiego: 

Księdza Tadeusza Kiersztyna śp. Poznałem w roku 2007. W 2006 roku, grupa posłów  z Arturem Górskim projektowała uchwałę, nie ustawę, tylko uchwałę – Jezus jest Królem Polski. To nie była Intronizacja, ale był to jakiś krok w tę stronę. I wtedy – chociaż ja się za bardzo tym problemem nie zajmowałem wcześniej, ja go nawet dobrze nie znałem, ani nie czytałem pism sł. B. Rozalii Celakówny, to jednak czytałem w prasie w 2006 roku sprzeciwy, głównie glosy takiego irracjonalnego sprzeciwu, nie i już! I próba ośmieszenia wszelkich pomysłów, żeby ogłosić Jezusa Królem Polski. I kto to robił? – biskupi, kilku medialnych biskupów w żałosny sposób protestowało przeciwko uchwale, iż Jezus jest Królem Polski i wśród nich obrońca Radia Maryja i TV Trwam, abp Sławoj Leszek Głódź, po tych jego protestach medialnych , wkrótce spłonął obraz Chrystusa Króla  na Skaryszewskiej w Kościele o. Pallotynów w Warszawie i ja to odczytałem jako znak. Nie chcieli biskupi uznać jako Króla Polski, to dlaczego na terenie twojej diecezji warszawsko-praskiej , obraz w tej chwili namalowany przez znanego malarza Styke spłonął, tylko obraz Chrystusa Króla, nic więcej nie spłonęło? Jest już w tej chwili obraz, ale kopia , gdzie był oryginał. Ach … i ci projektanci tej uchwały zwrócili się do władz PIS-u wówczas , prawa i sprawiedliwości to przedstawiciele PIS-u powiedzieli że nie mają nic przeciwko temu, ale sprawa powinna być zgłoszona do Episkopatu, no ale jak biskupi, nie wszyscy, kilku medialnych , jakich wiadomo. Ja sobie pomyślałem, jak SA takie protesty i to bezsensowne , bardzo emocjonalne, tzn. że sprawa jest bardzo ważna, tzn że muszę się nią zająć.

I zacząłem czytać, i zdarzało mi się występować publicznie, to przy każdej okazji, czy to w TV czy gdzie indziej mówiłem o Intronizacji Jezusa na Króla Polski , że to sprawa konieczna dla ocalenia naszej Ojczyzny i wtedy właśnie zatelefonował do mnie ks. Tadeusz Kiersztyn  i byliśmy w kontakcie telefonicznym, otrzymywałem różne materiały, odwiedziłem go też w Szczyglicach  i bardzo sobie cenię jego przyjaźń, także  - z wysoka już, .... ---> proszę słuchać dalej, kogo interesuje.


Jako antidotum na powyższe proszę czytać tu:

http://nspj.jezuici.pl/intronizacja-najswietszego-serca-pana-jezusa-nauczanie-magisterium-kosciola-i-bledne-opinie-teologiczne-ks-dr-leszek-poleszak-scj-2/
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #66 dnia: Kwietnia 12, 2014, 11:53:58 am »

https://www.youtube.com/watch?v=_j9WoFseI6A
Miały być egzorcyzmy, a wyszło nomowe zagadywanie i zabawianie.
Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #67 dnia: Kwietnia 12, 2014, 12:51:53 pm »

https://www.youtube.com/watch?v=_j9WoFseI6A
Miały być egzorcyzmy, a wyszło nomowe zagadywanie i zabawianie.
Ja tam żadnego zabawiania nie widzę.
Zapisane
mestwin
uczestnik
***
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #68 dnia: Kwietnia 12, 2014, 20:17:32 pm »

Pobłądzili forumowicze FK, to nie pierwszy raz taka bzdura w wykonaniu forumowiczów FK.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #69 dnia: Kwietnia 29, 2014, 17:56:28 pm »

Cytuj
Odpowiedź ks. Małkowskiego:

Księdza Tadeusza Kiersztyna śp. Poznałem w roku 2007. W 2006 roku, grupa posłów  z Arturem Górskim projektowała uchwałę, nie ustawę, tylko uchwałę – Jezus jest Królem Polski. To nie była Intronizacja, ale był to jakiś krok w tę stronę.

Można poczytać ten projekt i wiadomo czyja to była inicjatywa. Wystarczy wejść na stronę.

Projekt Uchwały Sejmu RR o nadanie Jezusowi Chrystusowi tytulu: Jezus Król Polski

http://intronizacja.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=150%3Ainicjatywa-poselska&catid=35&Itemid=70

Nihil novi!

I czyta się później na różnych stronach takie wypowiedzi jak np. ta poniżej wyczytana na profilu ks. Kneblewskiego:

"Chciałem jeszcze dodać coś.... Nie zapomnijmy, że ten kongres jest w dużej mierze pośrednio owocem działalności śp. księdza Tadeusza Kiersztyna oraz księdza Natanka, którzy to rozgłośnili sprawę Rozalii Celakówny i intronizacji..... przypominam, że ksiądz Natanek był notariuszem procesu diecezjalnego służebnicy Bożej Rozalii Celakówny, której temat będzie poruszony na kongresie... Kapłan ten jeździł po całej Polsce głosząc rekolekcje patriotyczne oraz sprawę intronizacji. Pamiętajmy o tym wszyscy."

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202184239628483&set=a.1712726579024.2085318.1263957836&type=1&theater


A Pan Stanisław Papież na fb gdzie promuje II KONGRES DLA SPOŁECZNEGO PANOWANIA CHRYSTUSA KRÓLA odnośnie tego Projektu Uchwały Sejmu RR o nadanie Jezusowi Chrystusowi tytułu: Jezus Król Polski napisał:

"Dziękuję za przypomnienie tej uchwały/ Jestem zaszczycony , że dane mi było być sygnatariuszem tej historycznej uchwały"

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=695089763885731&set=a.151669408227772.31197.100001541411307&type=1&theater&notif_t=photo_reply

Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #70 dnia: Kwietnia 30, 2014, 11:35:58 am »

Kapłan ten jeździł po całej Polsce głosząc rekolekcje patriotyczne oraz sprawę intronizacji.
I taki nie ma praw kapłańskich i obywatelskich w Polsce Michnicjańsko-Tuskiańskiej.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #71 dnia: Kwietnia 30, 2014, 11:42:40 am »

Cytuj
A Pan Stanisław Papież na fb gdzie promuje II KONGRES DLA SPOŁECZNEGO PANOWANIA CHRYSTUSA KRÓLA odnośnie tego Projektu Uchwały Sejmu RR o nadanie Jezusowi Chrystusowi tytułu: Jezus Król Polski napisał:

"Dziękuję za przypomnienie tej uchwały/ Jestem zaszczycony , że dane mi było być sygnatariuszem tej historycznej uchwały"

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=695089763885731&set=a.151669408227772.31197.100001541411307&type=1&theater&notif_t=photo_reply

A Pan Stanisław Papież usunął wszystkie swoje wpisy, dlaczego? Mógł usunąć innych wpisy,  ale swoje usunąć? Tak! Tylko tchórze i krętacze nie potrafią się przyznać do swoich błędów!
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2014, 11:56:00 am wysłana przez Anna M » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #72 dnia: Kwietnia 30, 2014, 22:31:16 pm »

Czyli jaki jest stan obecny? Pan Papież i jego świta związana z ks. Kiersztynem i niektórymi działaczami LPR już nie głosi intronizacji Pana Jezusa na króla Polski? Teraz głoszą tradycyjną naukę Kościoła o społecznym panowaniu Jezusa Chrystusa?

Stan bez zmian. Po rozmowie w Kurii - nie mówi o intronizacji tylko o społecznym panowaniu ... no taki wybieg  by zaistnieć. Można do Kurii  wystąpić z zapytaniem czy kierunek Pana  Stanisława Papieża jest  im znany?  Myślę że trzeba by przesłać też kopię  wpisu z  Wikipedii  Uniwersytetowi Papieskiemu JPII -  PAT

Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #73 dnia: Czerwca 10, 2014, 17:39:42 pm »

Czy ktoś wie o "wizjach" czy "orędziach"  Anioła Stróża Polski? W Gazecie Warszawskiej ukazują się artykuły ks. Małkowskiego i sporo jest tam właśnie z takich "orędzi".  Poniżej z Gazety Warszawskiej nr 21 z 23 maja 2014 r:



(proszę kliknąć na skan to się powiększy)

Czy to są "orędzia" kierowane do ks. Małkowskiego? czy do kogoś innego a ks. je cytuje?
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #74 dnia: Czerwca 10, 2014, 18:01:59 pm »

Próbowałem czytać jakiś czas temu artykuł ks Małkowskiego własnie w gazecie warszawskiej ale mnie zmuliło. Wg niego Matka Boska  mówiła o Solidarności i przemianach itp. Tylko nie podawał gdzie mówiła i do kogo. Ale podał co mówiła. ;D
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks Małkowski pobłądził w Intronizacji « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!