Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 00:34:55 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ciało Chrystusa na posadzkach kościołów !!!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 21 Drukuj
Autor Wątek: Ciało Chrystusa na posadzkach kościołów !!!  (Przeczytany 66998 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #120 dnia: Października 03, 2010, 21:34:06 pm »

Ale to stoi z reguły obok tabernakulum. Może Pan nie zauważył?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #121 dnia: Października 04, 2010, 08:22:05 am »

Panie Serpico, z takim podejsciem jak Pan to dostanie Pan zawalu za jakis czas.. Radzilbym ogolnie wyluzowac.. Strasznie Pan nakrecony..

Mamy do czynienia z Materią Ciała Chrystusa Boga Żywego i z wyluzowaniem panie Kurak raczej nie da rady. Wyluzowanie spowoduje dalszy cios w wiarę w Rzeczywista Obecność i  przyczynimy się do profanacji Ciała Chrystusa tak jak to robią neony i handkomuniści.

Wystarczy nie reagować na zło, żeby zło tryumfowało.
Luzik w tej kwestii nie wskazany.
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2010, 09:22:53 am wysłana przez Serpico » Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #122 dnia: Października 04, 2010, 09:58:49 am »

Wyluzowac w sensie takim, ze zbytnie emocje i tak nic nie pomoga. A po wpisach Pana widac,ze Pan bardzo to wszystko przezywa i sie emocjonuje... Zalecam melise i spokojne opanowane dzialanie.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #123 dnia: Października 04, 2010, 10:04:24 am »

A jak melisa za słaba, to przed pójściem na Mszę w rycie posoborowym jakie środki Pan zaordynuje?
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #124 dnia: Października 04, 2010, 11:02:07 am »

Oj,to nic nie pomoze. Najlepiej unikac jak sie da Novusa..
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #125 dnia: Października 04, 2010, 11:24:27 am »

Oj,to nic nie pomoze. Najlepiej unikac jak sie da Novusa..

P. Zygmunt jest w tym mistrzem.
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #126 dnia: Października 04, 2010, 11:54:44 am »

Wyluzowac w sensie takim, ze zbytnie emocje i tak nic nie pomoga. A po wpisach Pana widac,ze Pan bardzo to wszystko przezywa i sie emocjonuje... Zalecam melise i spokojne opanowane dzialanie.

A co by pan panie Kurak zalecił Panu Jezusowi jak wywalał przekupniów ze świątyni i ich kręconymi biczami roznosił oraz demolował stoły???
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #127 dnia: Października 04, 2010, 11:56:01 am »

Niestety to gorzka prawda



Większość kapłanów-szafarzy po rozdawaniu Komunii św. nie obmywa palców w vasculum !!!
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #128 dnia: Października 04, 2010, 12:50:08 pm »

Tak sie wczul Pan w klimat,ze teraz bedzie wyrzucal kaplanow i biskupow ze swiatyn? Jest Pan poprostu jakos tak dziwnie nakrecony i pozniej skutkuje to takimi listami nieco dziwnymi do biskupa itd. O Panskim przezywaniu swiadcza znaki wykrzyknikow jak i pogrubiony tekst. Teraz sie Pan obudzil dopiero? Takie rzeczy mialy miejsce w Kosciele od zawsze.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #129 dnia: Października 04, 2010, 14:47:44 pm »

Tak sie wczul Pan w klimat,ze teraz bedzie wyrzucal kaplanow i biskupow ze swiatyn? Jest Pan poprostu jakos tak dziwnie nakrecony i pozniej skutkuje to takimi listami nieco dziwnymi do biskupa itd. O Panskim przezywaniu swiadcza znaki wykrzyknikow jak i pogrubiony tekst. Teraz sie Pan obudzil dopiero? Takie rzeczy mialy miejsce w Kosciele od zawsze.

Cosik mnie sie wydaje, ze pan Kurak powinien sobie wyluzować!!!
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #130 dnia: Października 04, 2010, 14:57:34 pm »

he he niech Pan sie nie denerwuje 8) jestem wyluzowany. Tak tylko napisalem moje spostrzezenia na temat tego watku. Cel sluszny i szlachetny,pieniactwo odbieram zas jako negatywne :) Ot tyle,juz milcze :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #131 dnia: Października 04, 2010, 17:33:41 pm »

Dziś zauważyłam jak przez prezbiterium do zakrystii (bo tędy bliżej) szedł pochód kandydatów do bierzmowania po podpis w indeksie.. Nie przyklęknęli przy Najświętszym Sakramencie. Zamykał ten pochód ksiądz - TEŻ NIE PRZYKLĘKNĄŁ.  :o

Może to była procesja? :-) Idąc w procesji NIE PRZYKLĘKA SIĘ przechodząc przed Najśw. Sakramentem. Co roku to przed procesją rezurekcyjną przypominam i co roku nadaremno :)
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #132 dnia: Października 05, 2010, 08:58:07 am »

Tak sie wczul Pan w klimat,ze teraz bedzie wyrzucal kaplanow i biskupow ze swiatyn? Jest Pan poprostu jakos tak dziwnie nakrecony i pozniej skutkuje to takimi listami nieco dziwnymi do biskupa itd. O Panskim przezywaniu swiadcza znaki wykrzyknikow jak i pogrubiony tekst. Teraz sie Pan obudzil dopiero? Takie rzeczy mialy miejsce w Kosciele od zawsze.

Panie Kurak, ja ani nie jestem Panem Jezusem, ani nie chcę wyrzucać kapłanów i biskupów ze świątyń, ino chcę żeby zaprzestano profanacji Ciała Chrystusa. Profanacja jest spowodowana ignorancją przepisów. Czy używanie pateny jest trudne? Czy obmycie palców w vasculum jest dużym problemem?
Czy zwrócenie komuś uwagi, że robi coś złego co pociąga za sobą lawinę złych skutków jest naganne?
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #133 dnia: Października 05, 2010, 14:08:28 pm »

Często się zdarza, że jeśli nie obmywa palców w vasculum to robi to podczas puryfikacji nad kielichem (przynajmniej wielu tych, którym służyłem do mszy).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #134 dnia: Października 05, 2010, 14:30:25 pm »

Właśnie. Z tego, co pamiętam, vasculum nie jest wymagane żadną rubryką - ani w Mszale 1962, ani w posoborowym.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 21 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ciało Chrystusa na posadzkach kościołów !!! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!