Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 07:39:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ciało Chrystusa na posadzkach kościołów !!!
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 21 Drukuj
Autor Wątek: Ciało Chrystusa na posadzkach kościołów !!!  (Przeczytany 66528 razy)
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« dnia: Czerwca 18, 2010, 12:05:05 pm »

Szanowni forumowicze!
Powiedzcie mi co robić, bo już tracę siły.
Z powodu tego, że często nie używa się paten komunijnych na posadzce mojego kościoła są widzialne cząstki-partykuły Ciała Chrystusa.
Monity, pisma i rozmowy z księżmi nie dają nic. Dla nich partykuły to nie Ciało Chrystusa !!! Taka sama reakcja w kurii !!!
Ironia i śmiech ze strony księży. Urosłem do rangi oszołoma.
Nie działają argumenty, że przepisy kościelne nakazują używania paten.
W dyskusji pomijany jest fakt, że to przecież CIAŁO CHRYSTUSA.
Najczęstszy argument księży-urzędników kurii to to żebym przestawił się na 21 wiek i że to nie Średniowiecze oraz to, że takie moje zachowanie to przerost formy nad treścią.
Żadnych reakcji na zaistniałą sytuacje profanacji Ciała Chrystusa!!!
Partykuły te widzialne staram się zbierać i spożywać, ale co z resztą partykuł- to przecież żywy Bóg Jezus Chrystus!!!???
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2010, 13:40:39 pm wysłana przez Serpico » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 18, 2010, 12:12:38 pm »

Masssakra  >:(

A w związku z powyższym mam pytanie. Co należy zrobić widząc to co opisał Pan Serpico (chodzi mi o partykuły) nie będąc w stanie łaski. Czy mozna je spożyć, czy też bedzie to świętokradztwo??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tyborek
uczestnik
***
Wiadomości: 179


GG - 6860640

« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 18, 2010, 12:17:09 pm »

wiem co czujesz, przeżywam podobny problem - mimo tego, że stoję z pateną
Zapisane
Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (J 13:34-35)
MilesChristi
uczestnik
***
Wiadomości: 145


« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 18, 2010, 12:22:39 pm »

A najgorsze, że to jest codzienność...

Są w ogóle jakieś instrukcje (stare/nowe, oficjalne/nieoficjalne), jak należy postępować w sytuacji, gdy zobaczymy partykuły na posadzce?
Zapisane
Kimże jest Ta,
która świeci z wysoka jak zorza, 
piękna jak księżyc,
jaśniejąca jak słońce, 
groźna jak zbrojne zastępy?

(Pnp 6,10)

Ave Maria!
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 18, 2010, 12:46:28 pm »

Na posadzce widzialne partykuły Żywy Bóg Jezus Chrystus !!!

Protest w parafi i kurii nic nie dają, nawet zwróciłem się do przewodniczącego  Komisji ds Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów bp Stefana Cichego i brak odzewu.
Awansowałem na oszołoma diecezjalnego.
Zapisane
Tyborek
uczestnik
***
Wiadomości: 179


GG - 6860640

« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 18, 2010, 12:49:34 pm »

Na posadzce widzialne partykuły Żywy Bóg Jezus Chrystus !!!

Protest w parafi i kurii nic nie dają, nawet zwróciłem się do przewodniczącego  Komisji ds Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów bp Stefana Cichego i brak odzewu.
Awansowałem na oszołoma diecezjalnego.


będę trwać w modlitwie za pana, niech się pan nie poddaje i niech znajdzie kapłana, który panu pomoże
Zapisane
Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (J 13:34-35)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 18, 2010, 12:52:15 pm »

Biskupowi Cichemu też nie zależy? Szkoda. Chyba on kiedyś sprawował KRR jako kapłan na Śląsku?
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 18, 2010, 12:56:59 pm »

Cytuj
                                                                                                                     Mińsk Mazowiecki 22.03.2010.
Jego Ekscelencja
Abp Henryk Hoser SAC


ZAWIADOMIENIE O BEZCZESZCZENIU POSTACI EUCHARYSTYCZNYCH

Niech Będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Zawiadamiam, że w parafii p/w św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim bezcześci się prawie na każdej Mszy Najświętszy Sakrament. Polega to na rozdawaniu Komunii bez pateny i rozsypywaniu partykuł na posadzkę. Partykuły są rozdeptywane i na butach roznoszone po całym kościele.
Ja trzykrotnie pisemnie zwracałem na to uwagę proboszczowi ks. Janowi Byrskiemu. Niestety zostało to zignorowane i nadal bezcześci się Pana Jezusa. Tydzień temu w niedzielę 14.03.2010. po Mszy o 8.30 znalazłem partykułę-okruszek, w miejscu gdzie ks.Byrski rozdawał Komunię bez pateny. Partykułę podniosłem i spożyłem. W poniedziałek następnego dnia złożyłem pismo-protest w związku z tym. Niestety też to przeszło bez żadnego echa, bo już w piątek na Drodze Krzyżowej większość księży rozdawało Komunię bez pateny. W naszej parafii większość księży nie przywiązuje uwagi do stosowania pateny podczas rozdawania Komunii co jest wbrew jednoznacznym zaleceniom Watykanu ,wbrew zwyczajowi i jest cięzkim przestępstwem:

INSTRUKCJA REDEMPTORIS SACRAMENTUM
93.W celu uniknięcia niebezpieczeństwa upadku konsekrowanej hostii lub jakiegoś jej fragmentu, podczas Komunii wiernych należy używać pateny.

KODEKS PRAWA KANONICZNEGO
Kan. 1367- Kto postacie konsekrowane porzuca albo w celu świętokradczym zabiera lub przechowuje, podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa, zarezerwowanej Stolicy Apostolskiej; duchowny może być ponadto ukarany inną karą, nie wyłączając wydalenia ze stanu duchownego.

Wobec powyższych ciężkich przestępstw pilnie żądam od jego Ekscelencji księdza Arcybiskupa interwencji celem zaprzestania bezczeszczenia postaci konsekrowanych i ukarania winnych temu, bo ja jestem bezsilny i moje interwencje są ignorowane.
Proszę powiadomić mnie w jakiś sposób pisemnie lub telefonicznie o załatwieniu sprawy tak jak to przewiduje KPK.

Ave Maria!

Sprawa w parafii trwa od roku , a w kurii od marca.
Zapisane
MilesChristi
uczestnik
***
Wiadomości: 145


« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 18, 2010, 13:00:36 pm »

Biskupowi Cichemu też nie zależy? Szkoda. Chyba on kiedyś sprawował KRR jako kapłan na Śląsku?
Byłbym trochę ostrożniejszy z takimi oskarżeniami. Nie mamy stuprocentowej pewności, że on ten list w ogóle widział. W tych wszystkich kuriach i komisjach różne rzeczy się dzieją.
Zapisane
Kimże jest Ta,
która świeci z wysoka jak zorza, 
piękna jak księżyc,
jaśniejąca jak słońce, 
groźna jak zbrojne zastępy?

(Pnp 6,10)

Ave Maria!
Tyborek
uczestnik
***
Wiadomości: 179


GG - 6860640

« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 18, 2010, 13:08:32 pm »

W takim razie nie może Pan uczestniczyć w Mszy tych kapłanów, zgodnie z KPK pkt.1367(sam Pan to napisał), ponieważ są ekskomunikowani.
Zmienić parafię albo przynajmniej raz w miesiącu być na Tridentinie lub innym obrządku.


Rozumiem, że to rozwiązuje problem? Tu chodzi o Ciało Pańskie, które należy uchronić przed zniewagą! To Jest Bóg! Trzeba ratować Ciało Pańskie, uciekanie od problemu to tchórzostwo.
Zapisane
Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (J 13:34-35)
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #10 dnia: Czerwca 18, 2010, 13:15:24 pm »

Zostałem potraktowany jak oszołom, wyśmiany i  w kurii wszystkiemu zaprzeczono i nazwano mnie kłamcą.
Po moich zmasowanych protestach na niedzielnych mszach zaczęli używać paten , ale nie jest dobrze, bo nie czekają na ministrantów i nim ministrant dobiegnie to 20-30 osób dostaje Komunie bez podłożonej pateny. Często rozdaje się komunie jak karty do pokera.

Zakupiłem im nawet 2 sztuki paten. Połowiczny sukces to żaden sukces.

A jak rozwiązać sprawę Mszy bez ministranta i rozdawania Komunii bez ministranta ???
Teraz na mszach w dzień powszedni dzieje się najczęściej ta profanacja, bo jest mszą bez ministrantów.
W kurii z ironią zaproponowano mi, żebym to ja był "strażnikiem sakramentu" .


Sprawa ma tragiczne podłoże:
Księża zatracili wiarę w rzeczywistą obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Na moja następną interwencje w kurii brak odzewu:



Cytuj
Szczęść Boże!



Zapomniałem o istocie sprawy z patenami, bo rozsypane partykuły Ciała Chrystusa są faktem niezaprzeczalnym. Co zrobić z tym problemem ???  Vide: Kan. 3 i 4  
Przecież w partykułach jest cały Jezus Chrystus Bóg. Czy ksiądz widzi tylko "problem ..." ,  a tego problemu nie widzi. Ten problem w dyskusji jest całkowicie pomijany. Niestety na posadzkach naszych kościołów jest profanowany Bóg. Jest deptany i roznoszony na  butach !!!

Moje sugestie:
1. Wyzbierać partykuły z posadzek kościołów
2. Zmusić kategorycznie do używania paten
3. Odprawić Msze przebłagalne za profanacje Ciała Chrystusa
4.Wyciągnąć konsekwencje dyscyplinarne wobec winnych profanacji
5.Przypomnieć wszystkim księżom o przepisach liturgicznych


Z Bogiem!

...




Załącznik:

SOBÓR TRYDENCKI
Sesja XIII (1551)
Kan. 3. Jeśli ktoś przeczy temu, że w czcigodnym Sakramencie Eucharystii pod każdą postacią i w każdej jej odłączonej cząstce zawiera się cały Chrystus - niech będzie wyklęty.
Kan. 4. Jeśli ktoś twierdzi, że po dokonaniu konsekracji w przedziwnym Sakramencie Eucharystii nie ma ciała i krwi Pana naszego Jezusa Chrystusa, ale tylko w chwili jego spożywania, a nie przedtem i potem, i że w hostiach lub cząstkach konsekrowanych, które po Komunii przechowuje się lub które pozostały, nie ma prawdziwego ciała Pańskiego - niech będzie wyklęty.
Zapisane
Tyborek
uczestnik
***
Wiadomości: 179


GG - 6860640

« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 18, 2010, 13:21:58 pm »

panie Domino, mam do pana prośbę, jeśli pana odpowiedź była skierowana do mnie, to proszę aby słowo "Pan" pisał z małej litery. Dużą literę w słowie "Pan" używam w odniesieniu do Trójjedynego Boga. Z góry dziękuję.

Do autora wątku:

- proszę się nie poddawać
- niech pan służy i nie pozwala upaść Bogu na posadzkę. To wbrew kpiny księży z kurii - dobry pomysł!
Zapisane
Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (J 13:34-35)
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #12 dnia: Czerwca 18, 2010, 13:24:17 pm »

A co robić z już  rozrzuconymi partkułami?
Jest ich  dziesiątki widzialnych gołym okiem i setki bądź tysiące mniej widzialnych.
Zapisane
Tyborek
uczestnik
***
Wiadomości: 179


GG - 6860640

« Odpowiedz #13 dnia: Czerwca 18, 2010, 13:28:34 pm »

A co robić z już  rozrzuconymi partkułami?
Jest ich  dziesiątki widzialnych gołym okiem i setki bądź tysiące mniej widzialnych.

może to wbrew prawu, ale ja bym podniósł i spożył - nie mógłbym patrzeć jak Pan Jezus jest deptany.
Zapisane
Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (J 13:34-35)
Tyborek
uczestnik
***
Wiadomości: 179


GG - 6860640

« Odpowiedz #14 dnia: Czerwca 18, 2010, 13:32:34 pm »

Takie "wielkie sprzatanie" partykuł potrzebne jest de facto w kazdym kosciele!!!

ratując jedną Partykułę, ratujemy cały świat. Od czegoś trzeba zacząć
Zapisane
Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (J 13:34-35)
Strony: [1] 2 3 ... 21 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ciało Chrystusa na posadzkach kościołów !!! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!