Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 22:17:07 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Niestety, znów normalność przegrała...
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Niestety, znów normalność przegrała...  (Przeczytany 2086 razy)
SolusLupus
Gość
« dnia: Marca 05, 2010, 13:26:27 pm »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Gosc-Niedzielny-musi-przeprosic-Alicje-Tysiac,wid,12046187,wiadomosc.html

Znów przegraliśmy, jako katolicy, prawo do nazywania zła - złem!
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1 dnia: Marca 05, 2010, 14:31:59 pm »

to było do przewidzenia niestety. Najgorsze w tym wszystkim jest obrona życia Polaków mało co obchodzi. W gazetach jest pełno ogłoszeń ,,ginekologów", i niestety z ich ,,usług" dużo Polek korzysta. A jeszcze teraz nie ma granic i można spokojnie zrobic ,,zabieg" w Niemczech czy Czechach. I jeszcze potem udawać katolika albo ,,katolika ale"
Zapisane
Torus
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Marca 05, 2010, 14:46:30 pm »

I z tego wyroku wypłynie jakieś dobro (pośrednio).
Trybunał w Sztrasburgu przyjął odwołanie rządu Włoch w sprawie krucyfiksów w szkołach. Przyjął - tzn rozpoczął procedowanie. Wielcem ciekaw wyroku sądowego. Ale jeszcze bardziej ciekaw jestem jaka będzie reakcja naszych biskupów na utrzymanie dotychczasowego wyroku. "Brońcie krzyża w szkole w ..." czyżby Jan Paweł II mylił się? ;)
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #3 dnia: Marca 05, 2010, 14:50:38 pm »

Mam szczerą nadzieję, że Gość Niedzielny się nie ugnie.
Co grozi redakcji w przypadku odmowy wykonania wyroku?
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #4 dnia: Marca 05, 2010, 15:01:45 pm »

I z tego wyroku wypłynie jakieś dobro (pośrednio).
Trybunał w Sztrasburgu przyjął odwołanie rządu Włoch w sprawie krucyfiksów w szkołach. Przyjął - tzn rozpoczął procedowanie. Wielcem ciekaw wyroku sądowego. Ale jeszcze bardziej ciekaw jestem jaka będzie reakcja naszych biskupów na utrzymanie dotychczasowego wyroku. "Brońcie krzyża w szkole w ..." czyżby Jan Paweł II mylił się? ;)

Trybunał przyjął odwołanie bo takie są procedury, ale wyroku nie zmieni. Co do naszych pasterzy, to obawiam się, że większość wybierze metodę strusia i schowa głowę w piasek, tak jak było w przypadku sprawy Tysiąc v. GN.
Zapisane
antoninus op
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Marca 05, 2010, 15:18:16 pm »

jeśli dobrze pamiętam z zajęć z prawa międzynarodowego publicznego, Trybunał w Strasburgu to instytucja Rady Europy. a więc instytucji typu: "jesteśmy razem i jest fajnie, ale i tak nic nie możemy zrobić, na nic nie mamy wpływu, ale fajnie u nas być, bo wtedy się spełnia salonowe standardy i w ogóle".
a więc wystąpienie z Rady Europy to wyjście, aby nie być związanym wyrokami Trybunału. poza salonowym ostracyzmem nic więcej za to nie grozi. piszę o tym, bo może w przyszłości to być konieczne, a procedura wystąpienia jest prosta - jednostronny akt państwa.
chodzi mi tez o to, że wielu ludzi myli ten Trybunał sądząc, że to przez wejście do UE, jak to niektórzy ostrzegali, teraz to mamy. to nie prawda, a w każdym razie nie do końca. Rada Europy to co innego niż UE, zupełnie od niej niezależna, Polska należy do niej zdaje się od początku lat 90., należy też do niej np. Rosja. a więc warto to rozróżniać: Trybunał jest organem RE i nawet, gdybyśmy nie byli w UE, mógłby taki wyrok zapaść. Orzeka on nie na podstawie prawa wspólnot europejskich, lecz na podstawie dokumentów czy umów - konwencji międzynarodowych podpisanych przez państwa członkowskie oraz prawa tych państw - zobowiązaliśmy się do czegoś, to mamy przestrzegać - oczywiście dochodzą kwestie interpretacyjne. Polska zdaje się jeszcze nie wszystkie tego typu konwencje ratyfikowała - są w tzw. "zamrażarce". Kiedyś jego wyroki ratowały uciśnionych, ale od kilku lat jego orzecznictwo przyprawia o ból głowy - to takimi rzeczami ma się zajmować najważniejszy sąd Europy..?!
Zapisane
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Marca 05, 2010, 16:08:05 pm »

Ojciec ma oczywiście rację co do kwestii prawnych i proceduralnych. Nie łudźmy się jednak. Trybunał w Strasburgu orzeka z godnie z obowiązującą linią Unii. Można przypuszczać, ze silniejszy (Unia) ma ogromny - choć pozakulisowy - wpływ na słabszego (Rada Europy). A ponadto "klimat" jest nie bez znaczenia. Gdyby Unia była chrześcijańska to i wyroki Trybunały byłyby inne.
Zapisane
Torus
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Marca 05, 2010, 16:50:41 pm »

Cytuj
Co do naszych pasterzy, to obawiam się, że większość wybierze metodę strusia i schowa głowę w piasek, tak jak było w przypadku sprawy Tysiąc v. GN.

Pamiętam, jak po wyroku, redaktor Kraśko w Wiadomościach przypomniał słowa J_P II i pytał "no i co teraz?"
Sprawa jest poważniejsza. Będzie trzeba przypomnieć, że Jan-Paweł II "zagalopował się" i że podobne wypowiedzi trącą Trydentem.
A moze ma Pan rację... wytną strusia.
Zapisane
antoninus op
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Marca 05, 2010, 17:09:48 pm »

Będzie kasacja do Sądu Najwyższego. moim zdanie GN wydał bardzo dobre oświadczenie i wypunktował Sąd Apelacyjny.

http://wiadomosci.onet.pl/2137628,11,alicja_tysiac_kosciol_nie_ma_prawa_ponizac_kobiet,item.html

Pani Tysiąc straciła głowę i trąbi, że Kościół poniża kobiety - cofnąłem się do lat 90. ;-)
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #9 dnia: Marca 05, 2010, 20:37:57 pm »

Mam szczerą nadzieję, że Gość Niedzielny się nie ugnie.
Co grozi redakcji w przypadku odmowy wykonania wyroku?
Komornik
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #10 dnia: Marca 05, 2010, 21:03:37 pm »

Mam szczerą nadzieję, że Gość Niedzielny się nie ugnie.
Co grozi redakcji w przypadku odmowy wykonania wyroku?
Komornik
Czy nie można w miejscu zamieszkania tej Tysiąc zorganizować jakiejś manifestacji wiernych?
Ja tu widzę jakieś tchórzostwo i duchownych i miejscowych Katolików. Róbmy coś.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #11 dnia: Marca 05, 2010, 21:33:00 pm »

Mam szczerą nadzieję, że Gość Niedzielny się nie ugnie.
Co grozi redakcji w przypadku odmowy wykonania wyroku?
Komornik

Rozumiem, że to jeśli chodzi o te zasądzone 30 tysięcy. A co z przeprosinami?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #12 dnia: Marca 06, 2010, 09:18:23 am »

Sama się przeprosi na koszt redakcji
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Niestety, znów normalność przegrała... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!