Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 15:18:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pozwolenie Komisji ED na udział w Mszach Św. sprawowanych przez kapłanów FSSPX
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11 Drukuj
Autor Wątek: Pozwolenie Komisji ED na udział w Mszach Św. sprawowanych przez kapłanów FSSPX  (Przeczytany 45256 razy)
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #75 dnia: Czerwca 24, 2013, 20:51:21 pm »

..."chodź sobie nawet cały tydzień do piusowców, bylebyś w niedziele był w pełnej łączności"
Trochę nie ogarniam tematu.  ::)
Witamy w "klubie" :)
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #76 dnia: Czerwca 24, 2013, 22:18:03 pm »

Cytuj
Ale proszę spojrzeć jeszcze raz na list (dokument?): wierny powołuje się na kanon 1248 § 1: "Nakazowi uczestniczenia we Mszy świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim,...

Gdyby komisja ED napisała wprost "wolno spełniać obowiązek niedzielny u piusowców"
to duża część indultowców, np. we Francji, oprawiła by sobie taki list w ramki, powiesiła w salonie a proboszczowi miejsca pokazała... figę.
No i "system" zaczął by się pruć jak stare pończochy.
"System" i tak zaczął się pruć bo zostało wydane MP SP. Posoborowie rękami biskupów ściska gardłoTradycji i ogranicza do niej dostęp - po prostu dusząc wiernych. Brak jednoznacznej zgody ED na spełnianie obowiazku u piusowców, jest "błogosławieństwem" - bo można co słabsze jednostki straszyć "piekłem i brakiem jedności". (piekłem, którego wg. soboruchów przecież nie ma... ale na uzytek Duszpasterstw Tradycji Indultowej zrobiono wyjątek ;))
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2013, 22:21:33 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #77 dnia: Czerwca 25, 2013, 17:38:56 pm »

Msza godziwa i niegodziwa - wybór należy do nas.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YAcmODuUz44


Panie "rysiu" a tu poniżej to godziwie czy niegodziwie? Proszę popatrzeć na zdjęcia, co nie co przeczytać ...  :)

http://rorate-caeli.blogspot.com/2013/06/the-bishop-as-chief-liturgical-dancer_25.html
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #78 dnia: Czerwca 26, 2013, 00:29:43 am »

Tyłki do góry cała sala się buja
To nie koniec imprezy ....
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #79 dnia: Czerwca 26, 2013, 16:56:55 pm »

Cytuj
Panie "rysiu" a tu poniżej to godziwie czy niegodziwie? Proszę popatrzeć na zdjęcia, co nie co przeczytać ... 
nie chce mi się ... ani czytać ani czynnie uczestniczyć.
Dodam tylko, że większość księży uformowanych w naszej ojczyźnie, nie ma nawet pojęcia co to jest tradycyjna Msza św. Nie znają Prawa, to i nawet grzeszyć nie mogą (św. Paweł).
Nawet fani abp.Michalika, co to mówią, że "liturgia może i jest chrzaniona ale nie w Polsce tylko na Zachodzie", jak tylko wyjadą na "zapluty zachód" zaczynają się czuć jak ryba w wodzie.

Potańcówki a la "festiwal piosenki radzieckiej Zielona Góra 1978", tańce go-go, kabareton - tego należy się spodziewać już niebawem nad Wisłą. Niczego innego księża nie są w stanie zaoferować wiernym by zatrzymać ich w Kościele i kościele. Po prostu głowy mają puste a pomysły na "akcje ewangelizacyjne" biorą z kablówki.

Forsy na wygłupy nigdy im nie zabraknie, bo politycy o nią zadbają bo chcą mieć pośrednią kontrolę nad społeczeństwem na wypadek niepokojów, nieoczekiwanych reakcji społecznych itp. Gdy już coś wybuchnie, np. gwałtowne protesty po zalegalizowaniu pedo-związków- jak we Francji, to wtedy premier podnosi słuchawkę telefoniczną i mówi:

- Oba ma ?
- yes...
- 100 mln na KUL ma ?
- yes...
- utrzymanie instytutu J-P II ma ?
- yes...
- no to fikaj mi tu zaraz przed kamerę, przebrać się w pompony i straszyć piekłem protestujących ! Ano migiem.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #80 dnia: Lipca 09, 2013, 10:47:34 am »

Cytuj
"Czy jest możliwe wypełnienie obowiązku niedzielnego poprzez uczestnictwo w Mszy odprawianej przez księdza z Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X,..."?

Ten czytelnik powinien napisać drugi list i domagać się pewnego uściślenia, do czego? ano do tego co w 1995 roku mówili kurialni hierarchowie, jak: z 6 października 1995 r. (Nr 123/95) abp Kamil Perl z Pontyfikalnej Komisji „Ecclesia Dei", co odpowiedział na zapytanie innego wiernego, nuncjusz apostolski w Waszyngtonie w 1993 roku na polecenie kard. Józefa Ratzingera, ówczesnego prefekta Kongregacji Nauki Wiary, jakiej udzielił odpowiedzi kardynał Cassidy, ówczesny prefekt Papieskiej Rady d/s Jedności Chrześcijan - ( list z 03.05.1994, prot. N. 2336/94 )

A jaki jest status Bractwa, co jest obecnie, to każdy wie, kto się trochę interesuje.


Pozwoliłam sobie zacytować wpis z 4 strony tego wątku, a ... aż prosi się żeby więcej zacytować i napisać, po przeczytaniu tego tłumaczenia na Polonia Christiana:

„Schizmatycka sekta”, czyli dialog w praktyce
(...)
http://www.pch24.pl/schizmatycka-sekta--czyli-dialog-w-praktyce,16195,i.html


Warto posłuchać!

Kryzys w Kościele? Być może najgłębszy w historii...
(...)
http://vod.gazetapolska.pl/3946-kryzys-w-kosciele-byc-moze-najglebszy-w-historii


"Prawdziwy kryzys, jaki przechodzi świat, nie ma nic wspólnego z ekonomią. To kryzys wiary. I ten niełatwy moment rezygnacji papieża kładzie snop światła na ten fakt. Musimy stanąć w prawdzie i powiedzieć: ogromne problemy, z jakimi borykał się Kościół w ostatnich latach, są efektem kryzysu, a nawet braku wiary ludzi Kościoła!"

Tych słów nie wypowiedział żaden z biskupów Bractwa Świętego Piusa X.

Ich autorem jest szef jednej z watykańskich agend (obecnie rozwiązanej, w związku z abdykacją papieża, Rady ds. Nowej Ewangelizacji), abp. Bruno Fisichella.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #81 dnia: Lipca 23, 2013, 19:49:36 pm »

Cytuj

„Schizmatycka sekta”, czyli dialog w praktyce
(...)
http://www.pch24.pl/schizmatycka-sekta--czyli-dialog-w-praktyce,16195,i.html


Powyższe tłumaczenie było za stroną RC:
http://rorate-caeli.blogspot.com/2013/07/schismatic-sect-update.html

... i z oficjalnej publikacji diecezji Richmond, Virginia.
http://www.catholicvirginian.org/archive/2013/2013vol88iss18/pages/article8.html


Dziś na stronie RC możemy przeczytać:

Mea Culpa w odniesieniu do  Bractwa

Wyjaśnienie z diecezji:

Diecezjalne oświadczenie dotyczące artykułu na temat Bractwa św Piusa X

(...)

http://rorate-caeli.blogspot.com/2013/07/a-stunning-mea-culpa-regarding-sspx.html
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #82 dnia: Lipca 23, 2013, 20:16:06 pm »

Teraz powinno być polskie tłumaczenie, wyjaśnienie i sprostowanie, a ciekawe rzeczy piszą, jak;
* Msze św. sprawowane przez kapłanów Bractwa są ważne. Inne sakramenty odprawiane w kaplicach Bractwa uznaje się za ważne, z wyjątkiem pokuty i małżeństwa, które są, w najlepszym razie, z powątpiewaniem ważne.
* Nie jest pewnym, że Bractwo jest w schizmie ...
Wiele innych wyjaśnień, jak to, że w odniesieniu do wiernych świeckich, którzy uczestniczą w Mszach świętych w kaplicach Bractwa, nigdy nie było stwierdzone przez Stolicę Apostolską, że ci ludzie są w schizmie.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #83 dnia: Lipca 24, 2013, 12:05:45 pm »

Diecezja Richmond: FSSPX to jednak nie „schizmatycka sekta”

Diecezja Richmond postanowiła wydać dodatkowe oświadczenie dotyczące Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X. Jak przyznają jego autorzy, wbrew poprzedniemu komunikatowi, FSSPX nie jest „schizmatycką sektą” a sakramenty sprawowane przez tradycjonalistycznych duchownych są ważne. „Ubolewamy nad błędami zawartymi w poprzednim artykule” – przyznaje kuria wzywając do modlitwy o jedność.
(...)

http://www.pch24.pl/diecezja-richmond--fsspx-to-jednak-nie-schizmatycka-sekta,16570,i.html
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #84 dnia: Października 27, 2014, 18:38:04 pm »

No tak, powyżej wpisy mówią nam, o pewnej diecezji, a konkretnie o diecezji  Richmond, która wydała na swojej stronie oświadczenie odnosnie FSSPX, jak mozna przeczytac powyżej.

Dziś możemy przeczytać wypowiedź innego biskupa w podobnym tonie, a mianowicie  bp. Albano we Włoszech, Marcello Semeraro - który jest sekretarzem rady dziewięciu kardynałów powołanej przez papieża Franciszka - jeden z blizszych współpracowników.  Napisał, że katolicy nie mogą uczestniczyć we Mszy św. w Bractwie i przyjmować tam sakramenty.

webdiocesi.chiesacattolica.it/

http://espresso.repubblica.it/attualita/2014/10/27/news/papa-francesco-vieta-di-dire-messa-ai-preti-lefebvriani-1.185655


No a to, co wczesniej było mówione z Watykanu, przez wcześniejszych dostojników odnosnie uczestnictwa we Mszach św. to co? kto to odwołał?  Ot! rządy. Niekompatybilne rządy!
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #85 dnia: Października 27, 2014, 18:47:07 pm »

Nikt nie odwolywal, bo nie bylo czego odwolywac. Nie ma jednej autorytatywnej i kompetentej wykladni ani statusu kanonicznego Bractwa, ani problemu jego przynaleznosci do Kosciola, ani kwestii uczestnictwa w sakramentach. Wierni, ale tez ksieza i biskupi musza kombinowac na wlasna reke na podstawie rozmaitych luznych wypowiedzi o rozmaitym statusie i wzajemnie ze soba sprzecznych.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #86 dnia: Października 27, 2014, 19:04:58 pm »

Ja to doskonale rozumiem, pisząc to pytanie mogę powiedziec retoryczne, na które nie oczekiwałam odpowiedzi, a raczej do skłonienia do przemyśleń.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #87 dnia: Listopada 02, 2014, 09:58:40 am »

FSSPX odpowiada na zarzuty bp. Semeraro

Dlaczego bp Semeraro jest otwarty na modlitwy z protestantami oraz na homoseksualistów, ale nie akceptuje już katolików wiernych tradycji? - pyta Bractwo św. Piusa X.

Bractwo św. Piusa X opublikowało odpowiedź na zarzuty, jakie postawił mu bp Marcello Semeraro z Albano. Przypomnijmy: włoski hierarcha stwierdził, że ci katolicy, którzy przyjmują sakramenty z rąk duchownych Bractwa, stawiają się de facto poza Kościołem. Wypowiedź stała się przedmiotem wielkiej uwagi wśród obserwatorów Kościoła, bo stoi w jawnej sprzeczności z przyjętym przez Stolicę Apostolską kierunkiem w dialogu z lefebrystami.

W swojej odpowiedzi Bractwo podkreśla, że powstało za pełną zgodą Stolicy Apostolskiej  - dotyczy to także domu Bractwa w Albano, który otwarto w tym mieście za zgodą wcześniejszego katolickiego biskupa, Raffaele Macario.

Bractwo pyta ponadto bp. Semeraro, na jakiej podstawie wygłosił swoje tezy? Wskazuje, że są one po prostu niezgodne z odpowiedzią Papieskiej Komisji Ecclesia Dei z 18. stycznia 2003 roku. Komisja stwierdziła wówczas jasno: katolicy mogą spełniać niedzielny obowiązek także na tych Mszach, które celebrowane są przez kapłana Bractwa św. Piusa X.

Bractwo zapytało też biskupa, dlaczego organizował swego czasu modlitwy z osobami, które z całą pewnością stoją „poza Kościołem katolickim”. Bp Semerario na początku 2014 roku modlił się w lokalnej katedrze z ewangelicką pastor i prawosławnym hierarchą. A skoro tak, to dlaczego uważa, że jego parafianie nie mogą uczestniczyć w Mszach celebrowanych przez FSSPX?

Bractwo zauważa też, że o ile biskup nie miał nic przeciwko „Pierwszemu Forum homoseksualnych chrześcijan”, to nie ma już tej samej otwartości ducha dla tych, którzy chcą być związani z tradycją Kościoła katolickiego.


TUTAJ dostępny jest oryginalny, włoski tekst odpowiedzi Bractwa.

http://www.fronda.pl/a/fsspx-odpowiada-na-zarzuty-bp-semeraro,43482.html
Zapisane
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #88 dnia: Listopada 03, 2014, 02:11:15 am »

I po co to komu potrzebne?
Wg mnie zdanie obecnej hierarchii tego czegoś co już raczej Kościołem nie nazwiemy (bardziej związek wyznaniowy/organizacja) nie ma żadnego znaczenia. Widzą Państwo jak zdania co do FSSPX są podzielone. Jeden śpiewa tak, drugi inaczej. Już dawno przestałem zwracać na to uwagę. Robię po prostu co uważam za słuszne i logiczne (jak każdy).
Mi to się wydaje czasem, ze po prostu tradsi robią taką listę pozytywnych wypowiedzi obecnej hierarchii o FSSPX dla zdobycia jakiegoś śmiesznego uznania wśród posoborowców. A żadnego uznania nie będzie. Nie ma już moi drodzy Benedykta XVI nie ma, wróćmy do rzeczywistości. Moda na Tradycję z 2009 minęła i ptaszki nie ćwierkają że wróci.
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2014, 02:14:37 am wysłana przez DNR » Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
yoko
uczestnik
***
Wiadomości: 102

« Odpowiedz #89 dnia: Listopada 03, 2014, 09:24:18 am »

A niby za czasów Benedykta XVI było tak wspaniale?
Może już czas przejrzeć na oczy i przestać gloryfikować poprzedniego papieża, że taki niby za tradycją, że taki wspaniały itd...
Tradycja od II SV ma się źle i tak pozostanie, niestety.

Z panem Bogiem
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pozwolenie Komisji ED na udział w Mszach Św. sprawowanych przez kapłanów FSSPX « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!