Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:22:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Komunia św. na stojąco
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Komunia św. na stojąco  (Przeczytany 28796 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« dnia: Grudnia 31, 2009, 19:59:06 pm »

zdarza mi się raz na miesiąc, 2 miesiące być na NOM. I nie chcę przyjmować Komunii na stojąco. A w parafii jest na stojąco. Ministranci dostają na klęcząco( nie wiem czemu?). Więc idę pierwsza i klękam, ksiądz mi udziela, ale on ma trudniej, bo stoi sobie na schodku i się musi mocniej schylić do mnie... no i robię mu kłopot... i co ja mam zrobić? A w innym kościele jest tak ciasno i dużo ludzi, że jak klęknę w tej kolejce, to mogę wstając uderzyć głową w kielich i rozsypać Najświętszy Sakrament... co robić w takich sytuacjach?? :cry:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2010, 08:15:34 am wysłana przez Bartek » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 01, 2010, 07:11:30 am »

1 sytuacja - kleknac na schodku, jesli sie idzie jako pierwsza osoba zaden problem
2 sytuacja - lepiej juz przyjac na stojaka niz walic glowa w kielich albo uwazac wstajac. Chociaz w sumie takie przyjecie jest bez sensu. Cala koncentracja idzie w klekniecie i wstawanie, a nie w odpowiednie przyjecie. Trzecie wyjscie - nie isc w ogole.
Zapisane
lapsi
bywalec
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 01, 2010, 09:44:58 am »

Trzecie wyjscie - nie isc w ogole.

Z całym szacunkiem, ale to chyba jakieś szatańskie wyjście.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 01, 2010, 11:01:45 am »

A w innym kościele jest tak ciasno i dużo ludzi, że jak klęknę w tej kolejce, to mogę wstając uderzyć głową w kielich i rozsypać Najświętszy Sakrament... co robić w takich sytuacjach??
Ustawić się na samym końcu kolejki co to jest procesją. Jedyny minus - mało czasu  na modlitwę po komunii.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 01, 2010, 11:06:40 am »

U mnie w kościele niektórzy ludzie tak robią :)
Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 01, 2010, 12:01:48 pm »

A w innym kościele jest tak ciasno i dużo ludzi, że jak klęknę w tej kolejce, to mogę wstając uderzyć głową w kielich i rozsypać Najświętszy Sakrament... co robić w takich sytuacjach??
Ustawić się na samym końcu kolejki co to jest procesją. Jedyny minus - mało czasu  na modlitwę po komunii.

Modlitwa po komunii wcale nie musi kończyć się wraz z Mszą świętą. Tak więc żaden minus.
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 01, 2010, 13:56:54 pm »

Z całym szacunkiem, ale to chyba jakieś szatańskie wyjście.
Czy mógłby Pan jakoś umotywować swój bardzo kontrowersyjny pogląd?
Wydawało mi się, że rzeczą naturalną dla chrześcijanina jest przystępowanie do Komunii Świętej tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy można przyjąć Ją godnie, w stanie łaski uświęcającej.
Skoro nie można przyjąć Pana Jezusa tak jak Pan Bóg przykazał, po katolicku, a tylko na kalwińską modłę to chyba naturalne, że pozostaje tylko komunia duchowa. Ponadto jest rzeczą nie szatańską lecz logiczną unikanie liturgii sfabrykowanej, unikanie wszystkiego co ma choćby pozór zła.
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 01, 2010, 14:34:48 pm »

Z całym szacunkiem, ale to chyba jakieś szatańskie wyjście.
Czy mógłby Pan jakoś umotywować swój bardzo kontrowersyjny pogląd?
Wydawało mi się, że rzeczą naturalną dla chrześcijanina jest przystępowanie do Komunii Świętej tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy można przyjąć Ją godnie, w stanie łaski uświęcającej.
Skoro nie można przyjąć Pana Jezusa tak jak Pan Bóg przykazał, po katolicku, a tylko na kalwińską modłę to chyba naturalne, że pozostaje tylko komunia duchowa. Ponadto jest rzeczą nie szatańską lecz logiczną unikanie liturgii sfabrykowanej, unikanie wszystkiego co ma choćby pozór zła.

Co prawda nie do mnie skierowana osobowo, jednakże czytając ów Pańską wypowiedź czuję się zobligowany by zabrać głos. Czy niegodnym przyjęciem Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w Komunii świętej uznaje Pan, gdy przyjmuje się Je na stojąco? Czyli te tysiące, miliony ludzi w Polsce, na świecie komunikuje niegodnie?

Pamiętam moje pierwsze zetknięcie z Liturgią gregoriańską. Było to kilka lat temu na Jasnej Górze w listopadzie, czy grudniu podczas pielrzymki ogólnopolskiej. Taki był ścisk, taki tłok, że przyjmowaliśmy na stojąco Komunię św., bowiem nie było gdzie klęknąć nawet. I co Pan na to? Nie powinniśmy wówczas komunikować?
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 01, 2010, 15:27:54 pm »

Z całym szacunkiem, ale to chyba jakieś szatańskie wyjście.
Czy mógłby Pan jakoś umotywować swój bardzo kontrowersyjny pogląd?
Wydawało mi się, że rzeczą naturalną dla chrześcijanina jest przystępowanie do Komunii Świętej tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy można przyjąć Ją godnie, w stanie łaski uświęcającej.
Skoro nie można przyjąć Pana Jezusa tak jak Pan Bóg przykazał, po katolicku, a tylko na kalwińską modłę to chyba naturalne, że pozostaje tylko komunia duchowa. Ponadto jest rzeczą nie szatańską lecz logiczną unikanie liturgii sfabrykowanej, unikanie wszystkiego co ma choćby pozór zła.
Co prawda nie do mnie skierowana osobowo, jednakże czytając ów Pańską wypowiedź czuję się zobligowany by zabrać głos. Czy niegodnym przyjęciem Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w Komunii świętej uznaje Pan, gdy przyjmuje się Je na stojąco? Czyli te tysiące, miliony ludzi w Polsce, na świecie komunikuje niegodnie?
Pamiętam moje pierwsze zetknięcie z Liturgią gregoriańską. Było to kilka lat temu na Jasnej Górze w listopadzie, czy grudniu podczas pielrzymki ogólnopolskiej. Taki był ścisk, taki tłok, że przyjmowaliśmy na stojąco Komunię św., bowiem nie było gdzie klęknąć nawet. I co Pan na to? Nie powinniśmy wówczas komunikować?

Temat wałkowany na FK kilka razy.... :/

Ja w swojej parafii zrobiłem tak, jak radzi p. Eligiusz...
Ale (po rozmowie z żoną) KAZALIŚMY synowi na stojąco! I to jest najgorsze!!!
(Do czasu jak nie rozwiążę sparwy do końca z proboszczem, ale jakoś ciągle jestem na Mszy w... Bytomiu.)
Ma 9 lat, dopiero co przyjął Pierwszą Komunię a już jakiś bęcwał (ksiądz wikary) nie udziela mu Komunii bo uklęknął
(po katolicku i chyba "nigdy ne zakazana postawa"?), kazał mu wstać, mi zaraz potem... ech ,pisałem już.

Acha, panie Sebastianus, moja żona w takich parafiach przyjmuje na stojąco, z przyklęknięciem. Ale nie oto tu chodzi.
Bo tu jest na odwrót - nie ma wyjścia, nie ma alternarywy. TYLKO na stojąco albo jesteś hm, nie napiszę.
W małych parafiach jest przynajmniej element zaskoczenia. Ksiądz cię nie zna , nie wie ktoś zacz, "może w jego parafii tak się przyjmuje - jeszcze"
i poda ci Hostię.

ps
wrzuciłem do góglownicy wyrażenie "liturgia gregoriańska".
Wyskoczyło ledwie naście stron, a ostatnia to.... powyższy pański wpis! ;)
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 01, 2010, 15:29:01 pm »

@ Sebastianus
Gdy komentuje Ksiądz ostatnią wypowiedź w wątku to moim zdaniem nie ma sensu przytaczać jej w całości.

Odpowiadając krótko, nie wdając się w szczegóły, uważam zarówno Standkomunię jak i Handkomunię za zło. Zresztą nie tylko ja (patrz: Modlitewnik katolicki "Te Deum Laudamus"). Od razu zaznaczam, że nie mam ochoty wdawać się w dyskusję na temat rytów wschodnich.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #10 dnia: Stycznia 01, 2010, 15:53:20 pm »



Odpowiadając krótko, nie wdając się w szczegóły, uważam zarówno Standkomunię jak i Handkomunię za zło.



Kościół Katolicki na szczęście uważa inaczej.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #11 dnia: Stycznia 01, 2010, 16:08:26 pm »

W pańskich ustach słowo "Kościół" tak naprawdę może znaczyć wszystko i nic.
Osobiście nie chcę być głupszy od osła:
http://www.marybuzz.com/st_anthony_donkey.jpg/st_anthony_donkey-full.jpg
http://www.prayerflowers.com/StAnthonyEucharistDonkeysm.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3642/3459316839_743c924017_o.jpg
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #12 dnia: Stycznia 01, 2010, 16:13:24 pm »

Niestety tolerując na katolickim forum trolli od pana Frania, musimy się liczyć z tym, że nie zniosą oni mówienia prawdy o tym jak chrześcijanin powinien przyjmować Ciało Naszego Pana Jezus Chrystusa i będą rozbijać każdy wątek na ten temat.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #13 dnia: Stycznia 01, 2010, 16:52:32 pm »

Cóż... ja jestem w swojej parafii animatorką jeszcze, księża więc mi Komunii na klęcząco nie odmówią, bo wiedzą, że znam przepisy  :P Niemniej nie chcę też im robić kłopotu, więc wyjście jest takie, że albo iść pierwszej i klęknąć na stopniu nim ksiądz podejdzie, albo iść ostatniej i się jakoś tam też ulokować ;) Natomiast w innej parafii z opisanym ściskiem mało realne klęknięcie, bo naprawdę można sobie lub innym zrobić krzywdę wstając, już nie mówiąc o wysypaniu Komunii... jedyna rada- iść na końcu.

Co do godności- godnie to znaczy w stanie łaski uświęcającej. Nie mogę pozbawiać się Komunii tylko dlatego, że nie mogę uklęknąć, bo nie klękam NIE Z WŁASNEJ WINY ANI WOLI. Podobnie gdy chory przyjmuje na leżąco. Nie można powiedzieć, że niegodnie. Ale gdzie się da, trzeba klękać. Tyle chyba.

I dzięki za rady. Nawiasem mówiąc, mam cichą nadzieję, że w mojej parafii zaczną ludzie brać ze mnie przykład, chociaż... lenistwo jest straszne... więc z drugiej strony wątpię...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
lapsi
bywalec
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #14 dnia: Stycznia 01, 2010, 19:06:06 pm »

Z całym szacunkiem, ale to chyba jakieś szatańskie wyjście.
Czy mógłby Pan jakoś umotywować swój bardzo kontrowersyjny pogląd?

Nie chcę wdawać się w dyskusję. Ja sam kiedy tylko mogę staram się przyjmować Pana Jezusa na kolanach, bardzo się cieszę również, gdy mogę udzielać Go osobom, które klękają. Ale nie rozumiem i całkowicie się nie zgadzam z tym, gdy ktoś kto może przyjąć Komunię Świętą, rezygnuje z niej, nie z powodu stanu swojej duszy, ale z powodu tego, że nie może przyjąć jej na kolanach. To troszkę pachnie jakimś jansenizmem i w takich sytuacjach chyba tylko szatan by się cieszył, bo Pan Jezus na pewno nie. 
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Komunia św. na stojąco « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!