Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 21:41:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pinochet oszukał Jana Pawła II
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Pinochet oszukał Jana Pawła II  (Przeczytany 7725 razy)
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #30 dnia: Grudnia 23, 2009, 21:49:44 pm »

Czy ja wiem czy mordowanie, torturowanie i znikanie bez wieści opozycji można nazwać łagodnymi metodami? 

No, tak dla zgody, umówmy się ze generał to był chłop krewki i czasami go ponosiło... a, może brał przykład z metod przeciwników w innych częściach świata. Jak Kuba Bogu....  Fakt, mógł opozycję grzecznie poprosić.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #31 dnia: Grudnia 23, 2009, 21:52:08 pm »

Czy ja wiem czy mordowanie, torturowanie i znikanie bez wieści opozycji można nazwać łagodnymi metodami? 

Bardzo wzgledne byly te "tortury", dosc lagodne wlasnie jak na walke z komunistycznym podziemiem. Dla wyszkolonych na Kubie rewolucjonistow to prawie jak gwarancja bezkarnosci. Lewackie zrodla podaja na przyklad, ze slynna "karawana smierci" to bylo ok. 10 torturowanych i 72 wyrokow smierci (wiec egzekucje, a nie "mordowanie").

Jesli chodzi o znikanie bez wiesci to calkiem sporo z tych "zniknietych" odnajdywalo sie potem w Europie albo USA, z nowa, mlodsza zona, lespza praca, kasa od lewicowych rzadow (Francja VGE i Mitteranda sie w tym specjalizowala)
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #32 dnia: Grudnia 23, 2009, 22:02:54 pm »

O broni przechowywanej w ołtarzach i tabernakulach słyszałem od ludzi, którzy w tym czasie przez te komunistyczne akcje oddalili się od Kościoła. Księża na kazaniach głosili nauki o walce klas i wyzwoleniu klasy robotniczej z burżuazyjnego ucisku. Wielu katolików opuściło Kościół, inni poszli do sekt protestanckich. Na jednym z Kościołów wisiał napis, że mówi źle o kardynale (Silva Henriquez) nie jest grzechem  ;D i nie trzeba się z tego spowiadać. To tylko pokazuje jakie były rozterki wśród ludu katolickiego.
Czy ja wiem czy mordowanie, torturowanie i znikanie bez wieści opozycji można nazwać łagodnymi metodami? 

Bardzo wzgledne byly te "tortury", dosc lagodne wlasnie jak na walke z komunistycznym podziemiem. Dla wyszkolonych na Kubie rewolucjonistow to prawie jak gwarancja bezkarnosci. Lewackie zrodla podaja na przyklad, ze slynna "karawana smierci" to bylo ok. 10 torturowanych i 72 wyrokow smierci (wiec egzekucje, a nie "mordowanie").

Jesli chodzi o znikanie bez wiesci to calkiem sporo z tych "zniknietych" odnajdywalo sie potem w Europie albo USA, z nowa, mlodsza zona, lespza praca, kasa od lewicowych rzadow (Francja VGE i Mitteranda sie w tym specjalizowala)
Pełna zgoda co do "torturowanych" i "znikniętych". Dziwię się, że Polacy na tę tanią komunistyczną propagandę dają się nabrac. Mało doświadczyliśmy "dobrodziejstw" systemu, by tak łatwo wpuszczac się w maliny?
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #33 dnia: Grudnia 23, 2009, 23:20:30 pm »

calkiem sporo z tych "zniknietych" odnajdywalo sie potem w Europie albo USA

To prawie jak z tymi zniknietymi parowkami, co odnalazly sie w teczce Hochwandera ;)
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #34 dnia: Grudnia 23, 2009, 23:24:14 pm »

Chilijskim skrytozercom mowimy "nie" !
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #35 dnia: Grudnia 23, 2009, 23:33:18 pm »

Po ogłoszeniu raportu komisji biskupa Sergia Valecha  armia chilijska oficjalnie przeprosiła naród chilijski za dokonane zbrodnie.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #36 dnia: Grudnia 23, 2009, 23:35:48 pm »

I co narod odpowiedzial ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jedam
uczestnik
***
Wiadomości: 136

« Odpowiedz #37 dnia: Grudnia 23, 2009, 23:43:30 pm »

Jeśli Jan Paweł nie przepadał za Pinochetem to tylko dobrze o tym drugim świadczy.
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #38 dnia: Grudnia 24, 2009, 00:01:34 am »

Jeśli Jan Paweł nie przepadał za Pinochetem to tylko dobrze o tym drugim świadczy.

Jak się czyta Panią genowefę ,widać jak wielkie spustoszenie w głowach katolików wywołał wielki pontyfikat odnośnie zagadnień 
wojny czy kary śmierci.

ciekawe jakich forteli musiał użyć Castro 


albo Mandela


 albo Arafat

 
 zawsze można powiedzieć, że to fotomontaż  ;D
Zapisane
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #39 dnia: Grudnia 24, 2009, 00:10:42 am »

To jest problem Koscioła po Soborze, że nie przyznaje się do katolickich państw, a wręcz sam żądał usuniecia zapisów z konsytucji np. Hiszpanii, o religii katolickiej jako państwowej. Gen. Franco po Soborze blokował nominacje ordynariuszy (wg starego konkordatu miał na to wpływ) i Rzym był zmuszony mianować biskupów pomocniczych. Dlatego m.in. niektórzy ludzie, np. prof. Wielomski uważają że to Sobór Watykański II przyczynił się do upadku frankizmu.
W Chile Pinochet zrobił to co powinien był zrobić- złapał za przysłowiową "mordę" i się wszystko uspokoiło. Przecież Allende był agentem KGB, finansowanym przez ZSRR. Co jest znamienne, sędzia z Hiszpanii, który wydał nakaz aresztowania Gen. Pinocheta był prawnikiem Allende. Teologia wyzwolenia była pokłosiem V II, a Pinochet jakoś tej doktrynie nie wierzył...
Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #40 dnia: Grudnia 24, 2009, 00:14:53 am »

mam oddawna dobry cytat na takie okazje:

"Musimy bowiem powiedzieć wprost, że obecne władze rzymskie, począwszy od Jana XXIII i Pawła VI, stały się aktywnymi współpracownikami międzynarodowej żydowskiej masonerji i światowego socjalizmu. Jan Paweł II jest przedewszystkiem prokomunistycznym politykiem, wspomagającym politykę światowego komunizmu przy zachowaniu religijnej otoczki. Otwarcie atakuje on antykomunistyczne rządy i nie przynosi, poprzez swe podróże, żadnego katolickiego ożywienia"
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #41 dnia: Grudnia 24, 2009, 08:20:00 am »

Katolik jest zobowiązany do przestrzegania zasad wojny sprawiedliwej.
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #42 dnia: Grudnia 24, 2009, 09:24:39 am »

Kochana pani Genowefo! Pani to robi specjalnie? Proszę się przyznać :D
Bo aż mi wierzyć się nie chce, że można tak spektakularnie strzelić sobie w stopę i to na dodatek dwukrotnie w tym samym wątku. To tylko taka kreacja internetowa, prawda?
Tak się akurat dobrze składa, że nie tylko o Chile, ale również o katolickiej teologii wojny można przeczytać na tym forum dyskusje na przyzwoitym poziomie. Wystarczy przypomnieć, że w centrum zainteresowań jednego z szacownych dyskutantów (niedoszłego kapelana wojskowego) znajduje się wojna właśnie, a drugi pisał m.in. pracę dyplomową na temat wojny sprawiedliwej.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #43 dnia: Grudnia 24, 2009, 09:42:19 am »

Katolik jest zobowiązany do przestrzegania zasad wojny sprawiedliwej.

Prosze powiedziec ktory z trzech scholastycznych warunkow wojny sprawiedliwej zlamal general Pinochet ?

Zreszta to pytanie retoryczne, bo pronnunciamento z 1973 roku nie wyczerpuje klasycznej definicji wojny. Trzeba raczej siegnac to tekstow sw. Tomasza o tyranicidium.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #44 dnia: Grudnia 26, 2009, 22:52:34 pm »

Dziękuję Panu Jp7 za udostępnienie pięknego zdjęcia.
To nie ja, udostępniła je moja ulubiona podpałka do kominka (wszędzie można toto znaleźć) za namową p. Casimirusa
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pinochet oszukał Jana Pawła II « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!