Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 24, 2024, 21:31:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232301 wiadomości w 6636 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: WITAMY
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: WITAMY  (Przeczytany 8971 razy)
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3691

« dnia: Listopada 28, 2009, 12:47:55 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Serdecznie witamy na Forum Krzyż.

Zarejestrowałeś swoje konto w miejscu, gdzie przywiązani do Tradycji konserwatywni katolicy dyskutują na tematy związane z sytuacją współczesnego Kościoła, z wiarą współczesnych katolików, z reformami liturgicznymi i duszpasterskimi przeprowadzanymi po Soborze Watykańskim II. Gdzie analizuje się zaszłe zmiany i nieraz porównuje dzisiejszą kościelną rzeczywistość z tą sprzed reformy liturgicznej. Nie są to tematy proste, wiele z nich wzbudza kontrowersje pośród katolików świeckich i duchownych.

Partnerskie uczestnictwo w dyskusji wymaga uprzedniego zapoznania się zarówno z tematyką, jak i z samą specyfiką Forum. Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że nowi, niezorientowani użytkownicy, często gubią się w natłoku tych trudnych tematów rozpatrywanych w nieraz zupełnie dla nich nowych, nieznanych i zaskakujących aspektach. Niestety niektórzy z nich nie dają sobie czasu ani szansy na zrozumienie poruszanej tu problematyki. Nieraz od początku - nie zgłębiając potrzebnej do dyskusji wiedzy ani religijnej, ani dotyczącej specyfiki forum - chcą aktywnie uczestniczyć w dyskusjach na tematy najbardziej drażliwe i kontrowersyjne, wydaja autorytarne osądy i oceny innych stanowisk i użytkowników. Prowadzi to do niepotrzebnych i gorszących konfliktów. Dla naszego wspólnego dobra pragniemy takich sytuacji unikać.

Warto również, byś wiedział, że w wyniku wieloletnich wspólnych dyskusji, sporów, spotkań, wspólnych modlitw i wspólnych Mszy, na Forum naszym ukształtowała się forumowa wspólnota, funkcjonuje specyficzne forumowe słownictwo, forumowe żarty i powiedzonka, forumowe przyjaźnie, sojusze i inne zjawiska, które spajają Forum i decydują o jego specyfice i niepowtarzalności. Miejsce to jest nam bardzo drogie i pragniemy chronić je przed wszelkimi czynnikami, które mogłyby wpłynąć nań destrukcyjnie.

Cieszymy się, że zechciałeś przyłączyć się do naszego grona; mamy nadzieję, że odnajdziesz się w nim, że wniesiesz doń wszystko, co najlepsze i sam z prowadzonych tu dyskusji skorzystasz pod względem duchowym, religijnym i katechetycznym.

Aby ułatwić Ci tzw. "rozpoznanie terenu" i adaptacje wśród forumowej Braci, Administracja Forum proponuje następującą procedurę:

Na czas nieokreślony ściśle (należy założyć okres miesiąca) zostaniesz zarejestrowany w dziale nowicjuszów, gdzie będziesz mógł przedstawić Forumowiczom parę słów o sobie, wypowiadać się i zadawać pytania na wszelkie tematy, które wydaja Ci się niezrozumiałe, wyjaśniać wszelkie wątpliwości dotyczące specyfiki Forum i tematyki nań poruszanej. Ze swojej strony zachęcamy Cię serdecznie, abyś ten czas adaptacji poświęcił głównie na lekturę poruszanych tu tematów i poznawanie Forum, co Tobie ułatwi aklimatyzację po udostępnieniu Ci do dyskusji pozostałych działów (po upływie ok. miesiąca), a użytkownikom oszczędzi powtarzania wielokrotnie już poruszanych wyjaśnień.


Administracja Forum
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: WITAMY « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!