Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 13:07:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231942 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Pytania liturgiczne błahe i trywialne (KRR)
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 188 189 [190] 191 192 ... 294 Drukuj
Autor Wątek: Pytania liturgiczne błahe i trywialne (KRR)  (Przeczytany 1249945 razy)
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #2835 dnia: Grudnia 11, 2011, 15:35:55 pm »

Która powinna być prefacja na niedzielnych Mszach adwentowych?
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #2836 dnia: Grudnia 11, 2011, 15:44:07 pm »

W Ciechanowie była o Trójcy Świętej.  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #2837 dnia: Grudnia 11, 2011, 15:52:12 pm »

W Ciechanowie była o Trójcy Świętej.  :)

Mszalik podaje to samo... Ale na 80% w Krk trzeci tydzień słyszę inną... Jest to możliwe? ;P Czy któryś z Krakusów mógłby rozwiać moje wątpliwości?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2011, 16:03:44 pm wysłana przez daniel89 » Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #2838 dnia: Grudnia 11, 2011, 17:21:57 pm »

Można zamiast prefacji o Trójcy św. użyć prefacji o adwencie, która jest "do wyboru".
Zapisane
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #2839 dnia: Grudnia 11, 2011, 17:41:26 pm »

Można zamiast prefacji o Trójcy św. użyć prefacji o adwencie, która jest "do wyboru".

Można coś szerzej? Mszalik nic nie wspomina o takowej... W Mszale 1962 też nie znalazłem...

Troszku znalazłem, ale nie satysfakcjonuje mnie to:

No i znowu będzie awantura.  :-\ Kurczę, uważam, że póki nie będzie statusu FSSPX i normalności na NOMach w Kościele, nie powinno się manipulować przy Mszale KRR.

Naprawdę dodanie prefacji adwentowej i mszy o św. Piusie z Pietreceliny będzie taka tragedią?

Prefacji adwentowej oraz de SS. Sacramento nie trzeba dodawać, jest w Mszale w dodatku i w Polsce można ją odmawiać vide Wrocław :) Oczywiście ładniej będzie jak będzie otwierać zbiór głównych prefacji  w Mszale. Jestem za
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2011, 17:44:40 pm wysłana przez daniel89 » Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #2840 dnia: Grudnia 11, 2011, 18:05:44 pm »

W mszaliku jej nie ma, a w mszale kiepsko pan szukał ;) Proszę sprawdzić na samym końcu.
Zapisane
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #2841 dnia: Grudnia 11, 2011, 19:17:50 pm »

W mszaliku jej nie ma, a w mszale kiepsko pan szukał ;) Proszę sprawdzić na samym końcu.

Cytuj
Vere dignum et iustum est, æquum et salutáre, nos tibi semper et ubíque grátias ágere: Dómine, sancte Pater, omnípotens ætérne Deus: per Christum Dóminum nostrum. Quem pérdito hóminum géneri Salvatórem miséricors et fidélis promissísti: cuius véritas instrúeret ínscios, sánctitas iustificáret ímpios, virtus adiuváret infírmos. Dum ergo prope est ut véniat quem missúrus es, et dies affúlget liberatiónis nostræ, in hac promissiónum tuárum fide, piis gáudiis exsultámus. Et ídeo cum Ángelis et Archángelis, cum Thronis et Dominatiónibus, cumque omni milítia cæléstis exércitus, hymnum glóriæ tuæ cánimus, sine fine dicéntes...

To to to?
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #2842 dnia: Grudnia 11, 2011, 22:05:57 pm »

Niestety dostęp do mszału będę miał dopiero w czwartek - jeśli ktoś wie na 100%, proszę rozwiać wątpliwość, bo sam teraz głowy nie dam. ;)
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #2843 dnia: Grudnia 12, 2011, 09:16:06 am »

Potwierdzam.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #2844 dnia: Grudnia 12, 2011, 18:54:17 pm »

Chciałbym zapytać, czy jeżeli Msza św. KRR śpiewana jest odprawiana przy bocznym ołtarzu to stawia się 4 świece czy 6 świec. Pytam, bo usłyszałem ostatnio, że przy głównym ołtarzu na śpiewanej stawia się 6 świec, a na bocznym 4. Czy to prawda? :)
Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #2845 dnia: Grudnia 15, 2011, 20:28:47 pm »

http://www.nowyruchliturgiczny.pl/2011/12/regularne-msze-trydenckie-w-szczecinie.html

Czy to nie jest przypadkiem planeta plicata? (pierwsze zdjęcia) - ornat długi, z przodu krótszy. Chodzi oczywiście o proporcjonalność, a nie wysokość księdza.

----
Edit: Chociaż planeta ma charakterytyczne wycięcie. Niech mnie ktoś upewni.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #2846 dnia: Grudnia 15, 2011, 21:03:47 pm »

ornat sie po prostu obsunal ku tylowi. a planety plicaty mozna zobaczyc tu -- http://www.icrsp.org/IMAGES-APOSTOLATS/IMAGES-2010/Gricigliano/Purification/Purification.htm
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #2847 dnia: Grudnia 18, 2011, 11:46:16 am »

Trochę nieliturgiczne, ale bardziej o zwyczaj:
Czy na Śląsku zawsze intonuje się po łacinie: "Te Deum laudamus" by potem kontynuować Ciebie Boże wielbimy i czy zawsze się dzwoni w trakcie śpiewu?
Tak, nie wiem jakie to ma umocowanie w rubrykach - ale jak pamiętam zawsze tak było. Proszę zwrócić uwagę, że samo Te Deum jest inne (zarówno tłumaczenie, jak i melofia) niż w innych czesciach Polski.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #2848 dnia: Grudnia 18, 2011, 15:15:30 pm »

Cytuj
Vere dignum et iustum est, æquum et salutáre, nos tibi semper et ubíque grátias ágere: Dómine, sancte Pater, omnípotens ætérne Deus: per Christum Dóminum nostrum. Quem pérdito hóminum géneri Salvatórem miséricors et fidélis promissísti: cuius véritas instrúeret ínscios, sánctitas iustificáret ímpios, virtus adiuváret infírmos. Dum ergo prope est ut véniat quem missúrus es, et dies affúlget liberatiónis nostræ, in hac promissiónum tuárum fide, piis gáudiis exsultámus. Et ídeo cum Ángelis et Archángelis, cum Thronis et Dominatiónibus, cumque omni milítia cæléstis exércitus, hymnum glóriæ tuæ cánimus, sine fine dicéntes...

A czy posiada ktoś tłumaczenie (albo jest w stanie przetłumaczyć)?
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #2849 dnia: Grudnia 18, 2011, 15:23:36 pm »

Może być w lengłydżu?

http://www.rosarychurch.net/latin/prefadvent.html
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 ... 188 189 [190] 191 192 ... 294 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Pytania liturgiczne błahe i trywialne (KRR) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!