Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 18:43:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kronika Novus Ordo (nowości)
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 55 Drukuj
Autor Wątek: Kronika Novus Ordo (nowości)  (Przeczytany 223207 razy)
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #750 dnia: Września 14, 2014, 21:54:22 pm »

Cytuj
Prywatnie to sobie myślę tak, że nasz biedny naród wiele oberwał w ostatnim stuleciu i od Niemiec i Rosji ale nic nas chyba nie zabolało tak, jak Wołyń.

W mojej rodzinie znajdują się osoby, które oberwały od tych wszystkich trzech stron. Jeśli zapytać, od kogo najbardziej i najstraszniej, najmocniej tkwiącego w pamięci - zawsze pada słowo "Ukraińcy".
Ukraińcy zresztą i dziś wcale nas tak bardzo nie kochają (Polacy lubią się na siłę przymilać - tak było też na Litwie, a nic z tego nie ma). Ot, choćby naszego MSZ nie zaprosili na spotkanie MSZ innych krajów ws. tego konfliktu. Zakazów importowych na polskie produkty również nie znieśli. A wystarczyłoby parę gestów z ich strony. I tak odnieśli już spory sukces PR: udało im się utrwalić przekaz, że spadkobiercy UPA to margines. He, he, he. Nawet Związek Ukraińców w Polsce się z tego śmiał.

MIMO TEGO, uważam, że w naszym interesie jest wspieranie Ukrainy. Może lepiej ciche niż oficjalne, ale to jest zgodne z naszymi interesami. Taki bufor przed Rosją. Dopóki będzie się to opłacało politycznie, dopóty należy trzymać się tej strony.
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #751 dnia: Września 14, 2014, 23:29:16 pm »

Paradoks w tym, że od tych "faszystów", zmagajacych się z islamistami i żołnierzami spod znaku sierpa i młota (a komunikowanymi przez moskiewskich popów) zależy także nasz los. Banderowcem może być nazwany każdy, kto nie zgadza się z polityką Kremla. Ukraińscy faszysci dobrze tez wpisują sie w linię wybielania Niemców (vide "Nasze matki, nasi ojcowie") i służą jako pożyteczny straszak na Polaków. Większość żołnierzy "faszystowskich" batalionów mówi po rosyjsku, osobiście trudno mi sobie wyobrazić rosyjskojęzycznego banderowca. W każdym bądz razie początkowa forma walki z Rosją - operacja antyterrorystyczna przeciw separatystom - bardzo mocno podkreslała konieczność obrony ludności cywilnej bez względu na jej przynależność narodową, językową i etniczną. Jest to zarówno dla nas, jak i dla Polaków mieszkających za Bugiem wprost idealny scenariusz i dobry punkt wyjścia do upamiętnienia rzezi i masakr z czasów II wojny światowej.
Bardzo zasmuca mnie postawa tradycjonalistycznie nastawionej braci internetowej. Nie rozumiem, jak można być Polakiem-katolikiem i nie popierać ukraińskiej walki zbrojnej. W '56 i '68 Polacy solidaryzowali się z bliższymi i dalszymi sąsiadami walczącymi samotnie z okupantem. Czy komunizm i to, co po nim zostało zniszczył do reszty poczucie sprawiedliwości oraz wykorzenił współczucie dla narodu walczącego samotnie o swoją wolność? Ukraińcy obalają pomniki komunizmu i niszcza jego symbolikę, na scenie Majdanu znajdowała się figura Fatimskij Pani oraz obrazy Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. Ktoś powie, że to nic nie znaczacy symbol, a moim zdaniem znaczy bardzo wiele, szczególnie w czasach, gdy ruguje się wszystko, co chrześcijańskie, a NSPJ zaczyna uchodzić wręcz za symbol kiczu. Rozdano prawie milion różańców, wielu prawosławnych odmawia tę jakże katolicką modlitwę. Tylko czekać na tydzień modlitw o jedność chrześcijan i rytualne pojękiwania : czy odmówiono chociaż wspólnie dziesiątek ekumenicznego różańca? Tu wywiad z dowódcą batalionu Ajdar:
http://www.youtube.com/watch?v=10-SJtg8JkY#t=3m15s
"Widzę u Pana różaniec, czy mógłby Pan pokazać? Oczywiście, wielu u nas go ma".
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #752 dnia: Września 14, 2014, 23:59:02 pm »

Państwo niesieni tą sowiecką propagandą
...a Pan jesteś niesiony żydowską propagandą. Téż tak potrafię. Prosilibyśmy jednak odnosić się do treści wypowiedzi, a nie autorów, a już na pewno nie tego, co się Panu wydaje na ich temat.
No właśnie myli się Pan, gdyż ja staram się patrzeć obiektywnie, bez kierowania się emocjami i tworzenia czarno-białego obrazu sytuacji na Ukrainie.
Ciężko jest patrzeć objektywnie, gdy nie ma się ani nie miało wydarzeń przed oczyma, a jedyne, co jest dostępne, to przedstawicielstwa dwu linij propagandowych, które dobiérają fakty (et ea, quae facta non sunt) według swojego klucza.
Cytuj
Tera uwaga, bo dla odmiany ja będę Pana pouczał o cywilizacyi. Otóż cywilizacja polega m.in. na tém, że wrogów nazywamy "wrogami", a nie "podludźmi", "bydłem", "dziczą", "potomstwem nierządnic" czy jak się tam jeszcze Panu spodoba.
Nie widzę związku z moją wypowiedzią. Wplótł tutaj Pan jakieś określenia własne i  oznaczając je jako cytaty kłamliwie imputuje Pan, iż to moje słowa. Tutaj akurat widzę bardzo duże podobieństwo z medotyką działania Pana Ławrowa czy chociażby Pana Dugina(to ten Pan, który stoi nad Panem Chanem Putinem).
Upiéram się przy tém, że związek jednak jest. Być może nadużyłem cudzysłowów (choć są one używane nie tylko do oznaczania cytatów) i powinienem był użyć trybu warunkowego, a nie oznajmującego. Jednakże okréślenié "bydło" jest wg mnie gorsze niż pozostałe, a jego Pan użył. Ogólnie przesłanié było takie, że nie należy człowieka nazywać gnidą.
Cytuj
No  Pan ewidentnie nie wyczuł, że pisząc "Rusini" czy "rusiński"  czynię aluzję do modelu pojmowania świata, a szczególnie państw ościennych przez Rosję.
Dziękuję za wyjaśnienié. Téraz pora na wyjaśnienia z mojéj strony. Otóż nie zrozumiałem, ponieważ słowo "Rusin" zasadniczo nie było i nie jest używane jako okréślenie mieszkańców, nazwijmy to, Rusi Moskiewskiéj. Ten etnonim odnosił się przede wszystkiém do mieszkańców terenów należących swego czasu do Rzeczypospolitéj. Współcześnie nadal jest on używany jako samookreślenié przez pewne grupy etniczne. Dlatego piérwsze skojarzenia, jakie się u mnie pojawiły, gdy przeczytałem u Pana o opcji rusińskiéj, to byli Rusini Karpaccy, a następne to Ukraińcy.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #753 dnia: Września 15, 2014, 00:32:53 am »

Nie rozumiem, jak można być Polakiem-katolikiem i nie popierać ukraińskiej walki zbrojnej.
Ponieważ:
- nie popiéramy Unii Europejskiéj
- jako katolicy jesteśmy przeciwni nielegalnym próbom obalenia władzy (z wyjątkami oczywiście, ale sytuacja na Ukrainie się raczéj do nich nie zaliczała)
- nie jesteśmy fanatycznymi przeciwnikami Putina ani Rossyi jako takich (możem uznawać Moskwę za naszego dziejowego przeciwnika w walce o Ruś, ale za nic nie będziem uważać państwa rosyjskiego za zło samo w sobie)

__________________________
Edycja po zauważeniu nowego wpisu Pana Pięknowłosego.

Cytuj
wiadomo już, że rozróby zaczęły się od wysłanych żołnierzy GRU(separatystów  :D)
Wcześniéj było zajmowanie budynków administracji podczas trwania "Majdanu".

Cytuj
Ja uważam, że czasem trzeba, o ile ktoś jest gnidą. Rozumiem, że mógł Pana razić język przez mię użyty, niemniej określenie 'bydło' jest adekwatne do mentalności rosyjskiej, gdyż jest to prymitywna mentalność stadna, barbarzyńska. Większości Rosjan nie przeszkadzają zbrodnie Stalina i innych krwawych przywódców ich diabelskiego imperium, o ile ci przywódcy(chanowie, ponieważ Rosja od 1000 lat nie jest krajem europejskim ani słowiańskim, tylko azjatyckim w tym najbardziej negatywnym znaczeniu) odnoszą sukcesy wojenne, zdobywają łupy, mordują wiele osób, pozyskują nowe tereny. Ta mentalność nie zmieniła się od 1000 lat, gdy obecni mieszkańcy tej przeklętej ziemi najechali mieszkających tam słowian.  Teraz podają się za nich, wiarygodności mają im chyba dodawać "słowiańskie" oczy Chana Putina.

Nie zgadzam się też z bardzo popularną tezą, że władza w Rosji jest zła, a ludzie są bardzo szlachetni. To nieprawda, ludzie czują solidarność z władzą, tą obecną jak i poprzednią i nie można tego zwalić na propagandę wewnątrzpaństwową. To jest ich mentalność, oni inaczej nie umieją mysleć. Mam tutaj pisać o neonazistach rosyjskich, prześladowaniu katolików u nich? To jest osobny temat i jest za późno, żeby teraz to poruszać. Ale zastrzegam, że nie jest to tak marginalny problem jak banderowcy na Ukrainie.
Uważam naród rosyjski za bydło i nie sądzę, bym ich obrażał.
Ujmę swoje stanowisko dokładniéj: można powiedzieć o człowieku, że jest złym człowiekiem, można stwiérdzić, że zachowuje się jak bydlę; ale nie można powiedzieć, że jest bydlęciem.

Cytuj
Rosjanie nigdy nie będą naszym sprzymierzeńcem i nigdy nic dobrego nie wyniknie z ich działalności. Ten chory kraj trzeba zmieść z powierzchni ziemi. To tylko moja opinia oczywiście.
Jest w Pana opinii dużo przesady.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2014, 00:48:21 am wysłana przez ahmed » Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #754 dnia: Września 15, 2014, 00:40:54 am »

Otóż nie zrozumiałem, ponieważ słowo "Rusin" zasadniczo nie było i nie jest używane jako okréślenie mieszkańców, nazwijmy to, Rusi Moskiewskiéj.

Zamiast np. słowa "Moskal" Pan Pięknowłosy użył słowa "Rusin" w znaczeniu, które większości rozmówców nie przyszłoby do głowy, a potém się dziwi, że trzeba tłumaczyć, co miał na myśli.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #755 dnia: Września 15, 2014, 00:51:25 am »

Edytowałem poprzedni wpis.

Cytuj
Panie Ahmed, czy mógłby Pan wskazać w katechizmie Kościoła Katolickiego punkt zakazujący bezwzględnie obalania władzy nielegalnie?
W swoim wpisie dodałem był zastrzeżenié.

Cytuj
W moim odczuciu słowo "Moskal" brzmi zbyt szlachetnie, by nim określać naszych wschodnich sąsiadów.
Téż uważam Litwinów i Rusinów za naszych, ale to jeszcze nie powód, by tak zapiekłą nienawiścią darzyć Moskwę.

____________________________
Jeszcze jedna edycja.
Cytuj
Jak mniemam, Pańskim zdaniem PRLu również nie można było obalić nielegalnie? Zatem musi Pan popierać rozwiązania okrągłostołowe. Logika i konsekwencja.
Liczę na to, że jeszcze w tym układzie uda się wiele zmienić.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2014, 00:56:10 am wysłana przez ahmed » Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #756 dnia: Września 15, 2014, 09:54:14 am »

Nie widzę związku z moją wypowiedzią. Wplótł tutaj Pan jakieś określenia własne i  oznaczając je jako cytaty kłamliwie imputuje Pan, iż to moje słowa. Tutaj akurat widzę bardzo duże podobieństwo z metodyką działania Pana Ławrowa czy chociażby Pana Dugina(to ten Pan, który stoi nad Panem Chanem Putinem).
Czytając omawiany komunikat p. Dextimusa zaraz popadłem w spiskową teorię dziejów i też mi się jego wybryk skojarzył z wrażą robotą Dugina. A nóż p. Dextimus robi to wszystko, żeby skłócić polskich katolików i zrobić miejsce dla schizmatyckich struktur cerkwi zawsze wiernej imperialnej władzy? Już zupełnie poważnie, szkoda, że podkopał swój autorytet na który pracował ładnych kilkanaście lat.


MIMO TEGO, uważam, że w naszym interesie jest wspieranie Ukrainy. Może lepiej ciche niż oficjalne, ale to jest zgodne z naszymi interesami. Taki bufor przed Rosją. Dopóki będzie się to opłacało politycznie, dopóty należy trzymać się tej strony.
Zgadzam się, mam podobne odczucia.
Ja też.

Żeby nie było wątpliwości, o słowiańskości Ruskich (Kacapów) trudno na poważnie mówić. Państwo założyli Waregowie i sporo swych genów tam pozostawili, teren "Zalesia", jak nazywa pra-Ruś moskiewską prof. Koneczny, w znacznym stopniu zamieszkiwały ludy karelofińskie, do tego istotny dopływ krwi a przede wszystkim mentalności mongolskiej stworzyły razem wysoce toksyczną dla otoczenia mieszankę. Oni nawet stłamsili rdzennych Mongołów, twórców swojej cywilizacji.

Nie wierzę też w żadną z popularnych opcji. W kacapską, to chyba oczywiste, w germańską jako zdominowaną przez herezję Lutra i bizantynizm państwowy też. Podobnie w północnoamerykańską, w końcu oni powstali w epoce zaciemnienia umysłowego przewrotnie zwanego "oświeceniem" i obciążeni są balastem haniebnych przesądów z tamtej epoki. Sekta masońska stojąca u podstaw ich państwowości zawsze była, jest i będzie antykatolicka a polskości nie da się oddzielić od Świętego Rzymskiego Katolickiego i Apostolskiego Kościoła. 

Reasumując, możemy liczyć tylko na siebie w łączności z Wiarą Ojców i Ich Patriotyzmem odbudowując od podstaw świadomość narodową i zręby samoorganizacji społecznej, jak było pod zaborami, do których status obecny kondominium moskiewsko-berlińskiego jest bardzo podobny. Bez odkłamania historii dawnej i współczesnej nic nie osiągniemy. Działając konsekwentnie z Panem Bogiem można liczyć na sukces w tym pozornie mało realistycznym programie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #757 dnia: Września 15, 2014, 11:16:12 am »

A w dziale sprawy ogólne stanęła dyskusja w temacie "Katolik wobec polityki", gdzie i o Ukrainie była mowa.
A panowie tutaj w Novus Ordo o tych sprawach prawicie.
Co za dezorganizacja tematyczna!
Wyrównać w szeregu! Bałagan się wdarł.  :)
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #758 dnia: Września 15, 2014, 11:31:05 am »

Czy Trybuna Ludu Bożego ("Gość niedzielny") został wykupiony przez luteran? Artykuł żenujący: http://katowice.gosc.pl/komentarze/pokaz/543402#comment543507
Konsekracja i wprowadzenie bp. elekta Mariana Niemca odbyły się w niedzielę w kościele ewangelicko-agsburskim pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach.
Ewangelicy mają nowego biskupa   
 Aktu konsekracji poprzez nałożenie rąk dokonał bp Jerzy Samiec

Aktu konsekracji poprzez nałożenie rąk dokonał bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce w asyście bp. Ryszarda Bogusza z Wrocławia oraz bp. Rudolfa Bażanowskiego z Olsztyna.

Przed konsekracją biskup Samiec skierował do biskupa elekta słowo, w którym jako przykład do naśladowania przedstawił mu Mojżesza modlącego się i trzymającego w górze ręce podczas walki Izraelitów z Amalekitami. Gdy ręce jego opadały, naród wybrany przegrywał. Znaleźli się jednak ludzie, którzy podtrzymując dłonie Mojżesza, także przyczynili się do zwycięstwa Izraelitów. Rolą biskupa ma więc być modlitwa z rękami "podtrzymywanymi przez współpracowników: braci i siostry w Chrystusie Jezusie".


Nieżle musieli popić w redakcji, że widzą kilka "Kościołów"...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #759 dnia: Września 15, 2014, 11:37:02 am »

W panelu "wiadomości" GN podtytuł jak z church fiction: Od niedzieli biskup elekt Marian Niemiec kieruje diecezją katowicką :)
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #760 dnia: Września 15, 2014, 12:03:36 pm »

Cytuj
Aktu konsekracji poprzez nałożenie rąk dokonał bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła

I tak dobrze, że nie biskup samica.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #761 dnia: Września 15, 2014, 14:30:04 pm »

W panelu "wiadomości" GN podtytuł jak z church fiction: Od niedzieli biskup elekt Marian Niemiec kieruje diecezją katowicką :)
Jakby nie była archidieceają, to bym zadał złośliwe pytanie, co w takim razie będzie robił abp. Skworc...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #762 dnia: Września 15, 2014, 15:35:04 pm »

Już na początku roku były te same określenia (konsekracja, biskup) w odniesieniu do Pawła Anweilera.

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8284.0.html
http://breviarium.blogspot.com/2014/02/gratulacje-z-okazji-rocznicy-symulacji.html
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #763 dnia: Września 16, 2014, 20:34:20 pm »

Nieco nowego światła na sprawy polsko-ukraińsko-rosyjskie rzuca ten artykuł Łysiaka w najnowszym "DRz":

http://dorzeczy.pl/id,4225/nr-38-Lysiak-asprawa-ukrainska.html  (w necie jest tylko fragment, artykuł ma 6 stron)


Tak sobie tylko myślę: Jeśli to, co pisze Łysiak jest prawdą, szczególnie o czczeniu za polskie pieniądze UPA w naszym kraju oraz o nastrojach antypolskich na Ukrainie, to niech Bóg ma nas w swojej opiece. Jeżeli nie potrafimy się troszczyć o własne interesy i sami się podkładamy innym, to czy zasługujemy na niepodległość?
Głośno myślę i, jak już wspomniałem, zakładam, że Łysiak nie zmyślił niczego.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #764 dnia: Września 16, 2014, 21:12:49 pm »

No proszę, Łysiak, kolejny zmanipulowany przez Putina, kolejny który się nie połapał, że pisząc w ten sposób staje się psem na smyczy naszego arcy-arcy-arcy wroga!

Ajajaj. Pewnie jest masonem z Izraela albo jeszcze gorzej - korwinistą  :o
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 55 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kronika Novus Ordo (nowości) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!