Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 19:46:52 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kronika Novus Ordo (nowości)
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 55 Drukuj
Autor Wątek: Kronika Novus Ordo (nowości)  (Przeczytany 222794 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #645 dnia: Stycznia 04, 2013, 15:51:18 pm »

Dziękuje panie Bartku. Szkoda, że w duchowni nie znają tych przepisów.
Ignorancja ciężko zawiniona.
Też poczułem się jakbym po mordzie dostał...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
padre
uczestnik
***
Wiadomości: 106

« Odpowiedz #646 dnia: Stycznia 04, 2013, 18:32:34 pm »

W mojej parafii o mało co młodzież też nie użyła ornatów i kap podczas kolędowania. Na szczęście udało mi się powstrzymać wszystkich tych, którzy chcieli to zrobić. Wytłumaczyłem proboszczowi, kościelnemu a przede wszystkim młodym, że szaty liturgiczne są tylko i wyłącznie do kultu Bożego. Mam nadzieję, że zrozumieli na zawsze...
Zapisane
W czwartym wieku Kościół obudził się ariański, w dwudziestym pierwszym budzi się protestancki...
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #647 dnia: Stycznia 04, 2013, 21:22:00 pm »

W mojej parafii o mało co młodzież też nie użyła ornatów i kap podczas kolędowania. Na szczęście udało mi się powstrzymać wszystkich tych, którzy chcieli to zrobić. Wytłumaczyłem proboszczowi, kościelnemu a przede wszystkim młodym, że szaty liturgiczne są tylko i wyłącznie do kultu Bożego. Mam nadzieję, że zrozumieli na zawsze...
Natomiast w znanej mi parafii po raz kolejny przeprowadzono w tym roku podobne"jasełka" z użyciem właśnie ornatów przedsoborowych. Ksiądz podobno wykazywał symptomy oporu mentalnego, lecz jak przyszło co do czego i laikat się zabrał - nie było sprzeciwu. Ornaty ku uciesze gawiedzi potraktowano więc w posoborowym duchu.  Warto chyba uczynić użytek z podanych przepisów prawnych i zapytać co na to Kuria?
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #648 dnia: Stycznia 15, 2013, 15:29:25 pm »

Tak bokotematycznie i dla pocieszenia:

dzisiaj wstapilem na Fisheaters, i znalazlem wpis o tzw. protestanckich "mega-kosciolach". Jak ktoś z P.T. forumowiczów wpada w depresję czytając KNO, to proszę sobie sprawdzić, co protestanci wyczyniają, i przekonać się, że katolicy są jeszcze daleko, daleko w tyle :-)

http://catholicforum.fisheaters.com/index.php/topic,3456416.0.html
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2013, 15:31:03 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
DexterFK
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #649 dnia: Stycznia 15, 2013, 21:15:31 pm »

Tak bokotematycznie i dla pocieszenia:

dzisiaj wstapilem na Fisheaters, i znalazlem wpis o tzw. protestanckich "mega-kosciolach". Jak ktoś z P.T. forumowiczów wpada w depresję czytając KNO, to proszę sobie sprawdzić, co protestanci wyczyniają, i przekonać się, że katolicy są jeszcze daleko, daleko w tyle :-)

http://catholicforum.fisheaters.com/index.php/topic,3456416.0.html

Bez sarkazmu - ale co (mnie/nas?) obchodzi banda (a jakże dzieląca się zgodnie z zasadami rozwoju konfliktu) świeckich (a często ucharakteryzowanych) sofistów biorąca na daremno Imię Boże i jego Słowo Objawione gdy w Kościele notorycznie profanuję się "duszpasterstwem uczestniczącym V2" same Słowo , które Ciałem się stało i jest OBECNE !!!
Zapisane
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #650 dnia: Marca 21, 2013, 16:15:36 pm »

Pan Dextimus, czyli PJO postanowił zamknąć K.N.O. Szkoda, wielka szkoda, papieża też można punktować. Przepisy nie są do łamania, ino do przestrzegania.
Za to dobrze się stało, że na pejsbuku została zamknięta K.N.O. Chyba pan Piotr przeczytał artykuł o. Pobiedzińskiego z Z.W. 2/2013
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #651 dnia: Marca 21, 2013, 18:30:32 pm »

Jest wąteczek:

KNO zakończyła działalność z dniem dzisiejszym...
(...)
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7556.msg164840.html#new
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #652 dnia: Lipca 09, 2013, 18:37:50 pm »

Drewniany kielich i wiatraczek z rybkami mnie przełamał. Wracam. - administrator dawnej KNO - napisał na fb.

wtorek, 9 lipca 2013

Breviarium - manifest

Szanowni,

Po wielu przemyśleniach, lekturze ponad pięciuset otrzymanych maili, wielu zachęcających rozmowach z Czytelnikami postanowiłem wznowić aktualizowanie strony, ale już nie w formie Kroniki, do której wkleja się zdjęcia z komentarzami na temat wujka Cześka, który na urodzinach u cioci Lusi oblał się zupą.

Jak pokazały minione tygodnie i miesiące, dla obecnego Papieża liturgia nie stanowi istotnej kwestii dyscyplinarnej, ma On inne problemy na głowie. Hierarchia i szeregowi kapłani na całym świecie każdego dnia otrzymują z Watykanu (a wczoraj z Lampeduzy) czytelny przekaz: Odprawiam byle gdzie, byle jak, w byle czym i na byle czym, a więc wy też tak możecie.

Wykazywanie więc komukolwiek nadużyć liturgicznych z cytowaniem jakichkolwiek przepisów mija się z celem, skoro i tak w Kościele mało komu już zależy na Liturgii, no, może poza grupą "pomponiarzy". Co innego przypadki skrajne, gdy po obejrzeniu zdjęcia czy filmu nagranego podczas mszalnego show już nawet zdeklarowany ateista zauważa, że coś jest "nie halo".

Stron purystów liturgicznych istnieje już aż nadto, nie odbierajmy im chleba i uciech. Skupimy się na innych, niemniej ciekawych wydarzeniach z życia Kościoła posoborowego. Będziemy informować, ale nie komentować. Komentarze zostawiamy naszym Czytelnikom - linkujcie wpisy i komentujcie u siebie. My na prowadzenie profilu fejsbukowego, moderowanie komentarzy, że nie wspomnę o odpowiadaniu na nie nie mamy już ani czasu ani ochoty. Będziemy również od czasu do czasu zamieszczać wpisy z cytatami w językach obcych. Tłumaczeń na język polski nie przewidujemy, gdyż po pierwsze: nie mamy na to czasu, a po wtóre: uważamy, że w XXI wieku każdy średnio rozgarnięty użytkownik internetu winien sobie poradzić z tłumaczeniem automatycznym.

Nowe czasy, nowe porządki to i nowa forma.

Breviarium. Krótko.

http://breviarium.blogspot.com/2013/07/breviarium-manifest.html
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #653 dnia: Lipca 09, 2013, 19:27:28 pm »

[ :) ]
Mój syn, po potwierdzeniu przyjęcia do "Katolika"*, do mnie:
- No to zgadnij, z kim teraz będziesz siedzieć na zebraniach rodziców!
[/ :) ]

* Katolickie gimnazjum


I małe samo-i-cudze pochwalenie się:

W matematyce w roku 2102/13
mój syn jest JEDYNYM laureatem z Piekar Śląskich (na 95 w woj. śląskim) szkół podstawowych,
a jego - laureatem gimnazjalnym (jedyny ze szkoły).
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2013, 19:43:25 pm wysłana przez romeck » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #654 dnia: Lipca 10, 2013, 12:05:39 pm »

Dextimus nie wytrzymał...

"Koncelebra z Ojcem Świętym - podniesienie":
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #655 dnia: Lipca 10, 2013, 12:40:48 pm »

no cóż nowa technika górą :)
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #656 dnia: Lipca 10, 2013, 12:51:08 pm »

Cytuj
Drewniany kielich i wiatraczek z rybkami mnie przełamał. Wracam. - administrator dawnej KNO - napisał na fb.

Święty Franciszek z Asyżu - Pierwszy list do kustoszów

1. Wszystkim kustoszom braci mniejszych, do których dojdzie ten list, brat Franciszek, sługa wasz najmniejszy w Panu Bogu, śle pozdrowienie z nowymi znakami nieba i ziemi, które są wielkie i najważniejsze u Boga, a przez wielu zakonników i innych ludzi uważane za najmniejsze.
2. Proszę was bardziej niż gdyby chodziło o mnie samego, o ile to jest stosowne i uważalibyście za pożyteczne, błagajcie pokornie duchownych, aby ponad wszystko czcili Najświętsze Ciało i Krew Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz święte imiona i słowa Jego napisane, które konsekrują Ciało.
3. Kielichy, korporały, ozdoby ołtarza i wszystko, co służy do Ofiary, niech będą kosztowne.
4. I jeśli w jakimś miejscu Najświętsze Ciało Pana będzie umieszczone za ubogo, niech będzie według przepisów Kościoła umieszczone przez nich w miejscu godnym i zabezpieczone i niech je noszą z wielką czcią i roztropnie udzielają innym.
5. Także imiona i słowa Pańskie napisane, gdziekolwiek znajdą w miejscach nieodpowiednich, niech podejmują i składają w godnym miejscu.
6. I w każdym kazaniu, które głosicie, nakłaniajcie lud do pokuty i [przypominajcie], że nikt nie może zbawić się, jeśli nie przyjmuje Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (por. J 6, 54);
7. A gdy kapłan je konsekruje na ołtarzu i na inne miejsce przenosi, niech wszyscy ludzie na klęczkach oddają chwałę, uwielbienie i cześć Panu Bogu żywemu i prawdziwemu.
8. I Jego chwałę tak głoście i opowiadajcie wszystkim narodom, aby o każdej godzinie i na głos dzwonu wszystek lud na całej ziemi zawsze oddawał chwałę i składał dzięki Bogu Wszechmogącemu.
9. I do którychkolwiek braci moich kustoszów dojdzie to pismo i przepiszą, i będą mieć u siebie, i przepiszą dla braci, którzy mają obowiązek głoszenia kazań i opiekę nad braćmi, i wszystko, co zawiera się w tym piśmie, będą głosić aż do końca, niech wiedzą, że mają błogosławieństwo Pana Boga i moje.
10. I niech tak będzie na mocy prawdziwego i świętego posłuszeństwa. Amen.

http://www.francesco.katowice.opoka.org.pl/pf_1lk.html
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #657 dnia: Lipca 13, 2013, 13:52:16 pm »

http://breviarium.blogspot.com/2013/07/rytualne-tance-hinduistow-w-parafii.html

http://breviarium.blogspot.com/2013/07/kard-tauran-z-wizyta-u-hinduistow-w.html

Kto zakończy ten karnawał, te cyrki w kościołach. To jest utwierdzanie hiduistów w błędach pogaństwa: gnębienie wdów (co jest grzechem wołającym o pomstę do nieba), kłamstwo reinkarnacji, podział kastowy - stąd straszna bieda w Indiach, czym że nazwać to że dzierżawcy muszą 95% zbiorów oddać właścicielowi ziemi ornej. Kto jak kto ale ksiąze Kościoła powinien być solidarny z chrześcijanani indyjskimi, którzy za wiarę w Boga Żyjącego, Prawdziwego i Jedynego, są zabijani, kobiety (w również zakonnice) gwałcone, księża bici, wyganiani z wiosek, kościoły i domy palone, uprawy ich niszczone.

http://www.fronda.pl/a/pedagogika-szatana,27945.html?page=3&#comments-anchor
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #658 dnia: Lipca 19, 2013, 02:49:02 am »

http://www.ilgiornale.it/video/cronache/quando-prete-conclude-matrimonio-cantando-e-ballando-936445.html
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #659 dnia: Lipca 19, 2013, 09:05:19 am »

http://www.ilgiornale.it/video/cronache/quando-prete-conclude-matrimonio-cantando-e-ballando-936445.html
Że też piorun z jasnego nieba w to nie strzeli ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 55 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kronika Novus Ordo (nowości) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!