Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwca 24, 2024, 00:06:48 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232178 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ruchy charyzmatyczne !
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj
Autor Wątek: Ruchy charyzmatyczne !  (Przeczytany 40875 razy)
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #60 dnia: Maja 24, 2015, 20:07:58 pm »

Wigilia zesłania Ducha Świętego

https://www.youtube.com/watch?v=8jTDMAYeQ8g

Jak to tylko puściłem, reakcja Żony była natychmiastowa - czego ty słuczasz, nie katuj mnie ...

Moja żona powiedziała, że to wygląda jak aerobik, a nie Msza Św.
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #61 dnia: Maja 25, 2015, 01:49:59 am »

To wygląda jak zabawa z dziećmi w przedszkolu.  http://www.djdoman.pl/dj_na_zabawy_dla_dzieci_html_files/126.jpg http://www.jakumamy.edu.pl/uploads/images/zajecia/zabawy%20ruchowe.jpg http://wolewode.pl/dla-przedszkoli/pub/1197/sam2129.jpg
Nie mogę pojąć jak dorośli ludzie pozwalają robić z siebie niepełnosprawnych umysłowo. Rozumiem takie zachowania dorosłych na zabawach, weselach, szczególnie, że na takich imprezach co nieco można dla kurażu łyknąć, ale w kościelei!?
Z wielkim zażenowaniem i smutkiem obejrzałam te filmiki.

Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #62 dnia: Maja 25, 2015, 10:32:47 am »

Cytuj
(...)

editt - jest nagranie tegoroczne:


Wigilia zesłania Ducha Świętego

https://www.youtube.com/watch?v=8jTDMAYeQ8gOdnośnie tegorocznego czuwania, to mozna powiedziecć, że dostali placet samego biskupa, który zaszczycił ich swoja obecnością, ale ... to było tak trochę mniej rozrywkowo, chociaz te nieszpory były też śpiewająco-podrygujące. W czasie od 35 min. - 57 min. mozna posłuchać co bp mówi, a następnie zaczyna się uwielbienie i zaczynają juz gaworzyć jak dzieci, a co dalej to już nie wiem, bo nie obejrzałam dalej, trzeba mieć jakąs odpornośc duchową, nerwową? - już nie wiem jaką, żeby to ogladać.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #63 dnia: Maja 25, 2015, 12:36:55 pm »

"Dodawanie komentarzy do tego filmu jest wyłączone".

Widać dociera do nich, że nie wzbudza to masowego entuzjazmu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #64 dnia: Maja 25, 2015, 14:55:27 pm »

Cytat: "najważniejsze, że jesteśmy w schemacie..."
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #65 dnia: Maja 26, 2015, 16:36:02 pm »

Charyzmaty

http://rzymski-katolik.blogspot.com/2015/05/charyzmaty.html
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3691

« Odpowiedz #66 dnia: Lipca 02, 2015, 21:15:35 pm »

Pogaństwo przenika do religijności katolickiej w seminariach, zakonach, duszpasterstwach, w czasie katechez ewangelizacyjnych, ruchach oazowych i innych wspólnotach modlitewnych.

(Tekst opracowany na podstawie pierwszego w Polsce naukowego artykułu dotyczącego religijności pentekostalnej księdza dra hab. Andrzeja Kobylińskiego, Etyczne aspekty współczesnej pentekostalizacji chrześcijaństwa, w: „Studia Philosophiae Christianae”, UKSW 50(2014)3)

http://wrodzinie.pl/sekty-i-demony-w-kosciolach-katolickich/
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #67 dnia: Lipca 03, 2015, 10:35:45 am »

Ciekawe, że "nowe sakramentalia" oznaczają po prostu wodę i sól poświęcone wg Rytuału Rzymskiego.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #68 dnia: Października 01, 2015, 13:53:33 pm »

Wyżej wspomniany artykuł jest dostępny w całości w sieci.

Ks. dr hab. Andrzej Kobyliński - Etyczne aspekty współczesnej pentekostalizacji chrześcijaństwa
https://www.academia.edu/15602017/Etyczne_aspekty_wsp%C3%B3%C5%82czesnej_pentekostalizacji_chrze%C5%9Bcija%C5%84stwa
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2931

« Odpowiedz #69 dnia: Października 02, 2015, 16:18:05 pm »

Cytuj
Ciekawe, że "nowe sakramentalia" oznaczają po prostu wodę i sól poświęcone wg Rytuału Rzymskiego.
Też tak mi się wydawało (przy czym w tychże "nowych" występuje jeszcze olej). Mam wrażenie, że ostatnio pojawiający się krytycy pentekostalizmu nie znają za bardzo świata Tradycji.""
Rozmawiałem z kimś o wywiadzie z ks. Kobylińskim z kimś kto lekko fascynuje się "charyzmatyzmem" i mój rozmówca miał takie spostrzeżenie, jakby to był takie wypowiedzi w stylu "Tygodnika Powszechnego". Wynikało to z końcowej części wywiadu gdzie poddane zostało krytyce także pewne dążenie do radykalizmu. Właściwie wychodziło to z krytyki fidelizmu, ale szło dalej do kwestii "międzyreligijnych". Chodziło o to, że ks. Kobyliński uważał, że podczas gdy pojawiają się różne fundamentalizmy z islamskim na czele, to niebezpiecznie jeśli chrześcijaństwo też będzie... za mało otwarte? Nie użył ks. prof. takich słów ale w praktyce o coś takiego chodziło. Dlatego mój rozmówca miał wrażenie, że to jakiś "liberalny" ksiądz w rodzaju "Tygodnikowych". I tutaj pomyślałem - faktycznie, jeśli w ruchach charyzmatycznych pojawia się coś dobrego, to jest to radykalizm (o ile jest zdrowy). Nie pochodzi to moim zdaniem z samych ruchów, ale jest to postawa osób wierzących, które z jakiegoś powodu do takich ruchów trafiają (nierzadko stamtąd odchodzą). Nie mam teraz czasu tego rozwijać, może przy innej okazji.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #70 dnia: Października 02, 2015, 17:07:32 pm »

Ciekawe, że "nowe sakramentalia" oznaczają po prostu wodę i sól poświęcone wg Rytuału Rzymskiego.

Może chodzi o to novum:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8346.msg182672.html#msg182672

... wcześniej pisze: "Zdarza się, że wiara członków wspólnot religijnych nie jest budowana przez Biblię, tradycję i nauczanie Kościoła, ale koncentruje się na symbolice i praktykach zaczerpniętych z religii afrykańskich: namaszczanie olejem, nałożenie rąk, palenie karteczek z intencjami, uwalnianie od złych duchów, nowe sakramentalia (woda, sól czy oleje egzorcyzmowane), które pomagają wiernym koncentrować się nie na wzrastaniu w wierze, ale na przepędzaniu złych duchów."

Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2931

« Odpowiedz #71 dnia: Października 02, 2015, 21:07:59 pm »

Nie wydaje mi się. Autorka raczej mówi o wodzie, soli i oleju egzorcyzmowanych. Olejek radości to raczej takie nie wiadomo co (niektórzy uważali, że taki "ersatz" Sakramentu Chorych - próba powrotu do dawno zniesionej praktyki namaszczania się przez wiernych).
Tymczasem egzorcyzm materii występuje w Rituale Romanum po prostu przed poświęceniem wody i soli - to normalny obrzęd święcenia wody. Dzisiaj raczej tego nie ma (jest poświęcenie, też dopuszczone z solą, ale bez uprzedniego egzorcyzmu materii). Można to porównać do zmian w obrzędzie Chrztu Świętego związanych z modlitwą z egzorcyzmem. Chyba autorka artykułu nie jest tego świadoma (albo po prostu jej to nie interesuje), że to nie jest "novum".
Sam się obawiam, że "panegzorcyzmizm" to druga skrajność kryzysu posoborowego. W pierwszej fazie mieliśmy zakazywanie egzorcyzmów, szczególnie w USA i miejscach temu podobnych (w Kościele Powszechnym mieliśmy np. zarzucenie modlitwy do św. Michała po Mszy św., co dzisiaj jest znowu promowane m. in. przez "charyzmatyków" a ma źródło w Tradycji). Jeśli ktoś oderwany od tematu Tradycji Kościoła będzie się brał za zwalczanie "panegzorcyzmizmu" (a brał się będzie, bo skrajności denerwują) to znowu grozi nam powrót do wcześniejszej skrajności. Może w Polsce mniej to widzimy bo tej pierwszej skrajności właściwie nie było. Jest błędem koncentrowanie się na walce ze złem kosztem wzrastania w wierze, ale również błędem jest odrzucenie tematu walki ze złem z tematu wzrastania w wierze. I czy właśnie w Tradycji Kościoła nie ma tego właściwych proporcji? Niedawno chyba p. Jacques Blutoir stwierdził, że kryzys posoborowy jest jak socjalizm, o którym Stefan Kisielewski powiedział, że specjalizuje się w bohaterskim zwalczaniu problemów nieznanych w żadnym innym ustroju. I tutaj zdaje się właśnie to zjawisko zachodzić.

W artykule ks. Kobylińskiego jest wiele ciekawych informacji i dobrych wniosków, ale są pewne elementy, co do których można mieć zastrzeżenia, czego przykład podałem wcześniej. A nam może grozić pewna bezrefleksyjność: "Biją charyzmatyków? Trzeba się przyłączyć!". Nie patrzymy kto bije, dlaczego i czy od dobrej strony, w jakim celu i czy przy okazji nie uderza po trochu gdzie indziej.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #72 dnia: Grudnia 04, 2015, 07:07:24 am »

Tygodnik Powszechny nr 49 (3465) 6 grudnia 2015
WIARA
-> Religia potrzebuje rozumu. Polski katolicyzm staje się zielonoświątkowy.
ROZMOWA Z KS. ANDRZEJEM KOBYLIŃSKIM, FILOZOFEM

"Różnego rodzaju formy religijności pentekostalnej trzeciej fali są w Polsce bardzo silne. Kilka milionów naszych katolików wierzy w grzechy pokoleniowe, pije wodę egzorcyzmowaną, poddaje się hipnozie magnetycznej bądź spoczynkowi w duchu, posługuje się częściowo zielonoświątkowym językiem religijnym, przesadnie podkreśla obecność złych duchów w życiu, przekazuje dzieciom i młodzieży - także na lekcjach religii w szkole - częściowo zielonoświątkowe rozumienie prawd wiary i moralności itp."

http://online.pubhtml5.com/gywa/rbxk/#p=1

 
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #73 dnia: Grudnia 04, 2015, 22:08:49 pm »

Rozmowa z ks. Andrzejem Kobylińskim, była polecana też tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9085.msg200902.html#msg200902
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #74 dnia: Grudnia 30, 2015, 12:59:29 pm »

Cytuj
Maria Vadia: Zbawienie zaczyna się teraz!

Ewangelizatorka z Ameryki prowadzi rekolekcje w Słupsku.


http://koszalin.gosc.pl/doc/2006239.Maria-Vadia-Zbawienie-zaczyna-sie-teraz


Wcześniejsza informacja o występach tej Pani jest tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,1150.msg167459.html#msg167459

... gdzie podsumował ją nawracający sie zielonoświątkowiec.No proszę! Pani "ewangelizatorka" a może "pastorka" znów w Polsce ewangelizuje. W GN czytamy:

Duch daje po oczach

W Tarnowie zakończyła się sesja charyzmatyczna "Uwielbienie uwalnia serce".
(...)
http://tarnow.gosc.pl/doc/2343244.Duch-daje-po-oczach


Nawet protestanci zadowoleni co się dzieje w Kościele katolickim i piszą:

SZALONE? DLA NICH TO NORMA! OTO CO DZIEJE SIĘ NA KATOLICKICH SPOTKANIACH W POLSCE (WIDEO)
(...)
http://chnnews.pl/index.php/pl/kraj/item/2257-szalone-dla-nich-to-norma-oto-co-dzieje-sie-na-katolickich-spotkaniach-w-polsce-wideo.html


Tak obserwuję te wystepy, przecież nie pierwszy raz i się zastanawiam do czego to prowadzi?

Wypowiedź św. Jana Chryzostoma: "Deptać po was będą jedynie wówczas gdy zwietrzejecie."

Sól wiary już tak bardzo wywietrzała i nadal traci smak i cierpimy skutki diabolicznej dezorientacji, a właściwą orientację możemy zachować jedynie poprzez trzymanie się wiary i jej dogmatów. Protestantyzacja różnych sekt i denominacji postępuje i ma się dobrze.

Wczoraj rozmawiałam ze znajomym i razem się zastanawialiśmy czy takie postepowanie podoba się Panu Bogu? Przeciez ta kobieta ma czwórkę dzieci, rozwiodła się z mężem, "któremu nie odpowiadała zmiana, jaka zaszła w Marii, a ona nadal tryska radością i głosi Ewangelię."  Albo sama o sobie powiedziała: "Zaczęła studiować Pismo Święte i odkryła, że otrzymała charyzmat uzdrawiania przez nakładanie rąk." A czym jest to nakładanie rąk i dla kogo zarezerwowane to możemy sobie tu na forum wiele doczytać.

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130611/MAGAZYN01/130619950


No ... znów Duch będzie dawał po oczach. Tym razem Gość wrocławski informuje:

Maria Vadia we Wrocławiu

Już trwają zapisy na lutową sesję "Czas Chwały - Uwielbienie i Proroctwo" z udziałem znanej charyzmatyczki i zespołem uwielbienia "Armia Dzieci".

(...)

http://wroclaw.gosc.pl/doc/2898852.Maria-Vadia-we-Wroclawiu
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ruchy charyzmatyczne ! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!