Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 12:19:26 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 109 Drukuj
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 196944 razy)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #840 dnia: Kwietnia 17, 2021, 02:12:38 am »

To, czy film jest ciekawy czy nie, i czy dźwięk dodano dla dramatyzacji, to zupełnie nieistotne.

Istotne jest czy ten ratownik mówi prawdę, czy nie.

Jeżeli mówi prawdę, to powinna z tego być afera na ogromną skalę. Za dużo mniejsze rzeczy leciały głowy ministrów i premierów.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #841 dnia: Kwietnia 17, 2021, 11:41:13 am »

To, czy film jest ciekawy czy nie, i czy dźwięk dodano dla dramatyzacji, to zupełnie nieistotne.

Istotne jest czy ten ratownik mówi prawdę, czy nie.

Jeżeli mówi prawdę, to powinna z tego być afera na ogromną skalę. Za dużo mniejsze rzeczy leciały głowy ministrów i premierów.

Co do zasady ma pan rację. Niestety lewica jest po stronie szczepionek. Ona mogłaby wyjść na ulicę.
Wierzący i kulturowi katolicy wiedzą, że wszelka władza od Boga pochodzi, że sprawiedliwość łobuzów po śmierci dosięgnie, że cierpienie to zasługa a kto się wyrwie to jest prowokatorem masonsko- korwinowskim.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #842 dnia: Kwietnia 18, 2021, 19:15:47 pm »

EKSPERT WIRUSOLOG NALEGA: BĘDZIE TSUNAMI a nie 4-ta FALA

I co o tym myśleć ???
Wyłączyć merdia, włączyć myślenie.
Większość ludzi jest zaczadzona tą propagandą i nie potrafi racjonalnie myśleć. Dwa dni temu rozmawiałem z moim kumplem, który jest lekarzem psychiatrą. Powiedział mi, że ponad 40% ludzi, którzy przeszli chorobę ma zaburzenia neurologiczne i psychiczne. Tak oto propaganda stworzyła epidemią strachu. A strach zabija.

"DTV łże jak łgał" - tego hasła pochodzącego z czasów, gdy wspomniany DTV był tylko jeden nigdy nie zapominam. To chyba wystarczy n/t mego stosunku do merdiów. Myślę, że obecnie jest znacznie gorzej niż za czasów PRLu. Mamy całe mnóstwo "DTV-ów", istnych fabryk fejków (ups... fałszywych wiadomości, umiejętnie wymieszanych z prawdziwymi) produkujących na rzecz własnych baniek informacyjnych. Jestem tu rzecz jasna tylko amatorem, ale już dawno przyjąłem pewne kryterium oceny - jeśli jakaś informacja podana jest w taki sposób, żeby u odbiorcy wywołać pewne emocje (najczęściej oczywiście negatywne, typu złość, gniew, oburzenie etc.) to po prostu nie tracę na nią czasu i tyle.

Przyznam się, że filmu "Spowiedź ratownika" nie obejrzałem, choć już kilka dni wcześniej trochę szumu było o nim na Ćwiekaczu. Większość opinii do jakich dotarłem była w stylu "nie ma tam niczego, czego byśmy wcześniej nie wiedzieli". "My" czyli ludzie drążący temat już od miesięcy. A do autora filmu zniechęciłem się ostatecznie po "aferze" z książką "Powrót do Jedwabnego" i rzekomym wstrzymaniem jej sprzedaży.

Cóż... Już parę lat temu nieoceniony Pan Rysio napisał bardzo trafnie, że w gruncie rzeczy "chodzi o to, żeby sprzedać jak najwięcej swoich książek".

A wracając do p(l)andemii... Wydaje mi się, że najgorsze szkody ponosi psychika dzieci. Jakieś dwa m-ce temu, gdy mieliśmy kilka tygodni zimy takiej "jaka drzewiej bywała" byłem naocznym świadkiem incydentu, którego chyba długo nie zapomnę. Na ośnieżonym chodniku matka z dzieckiem, może cztero-, może pięciolatkiem. Jak ten chłopiec chciał się pobawić w śniegu! Być może widział śnieg pierwszy raz w życiu na żywo. Niestety, mama, zamaskowana rzecz jasna, mówi twardo "Idziemy do domu!". Byłem o kilka kroków i... z trudem się powstrzymałem, żeby nie wrzasnąć na tę, być może zastraszoną propagandą lejącą się z ekranów TV, kobiecinę.

PS Przepraszam za ołowiane pióro, ale mam za sobą kilka trudnych miesięcy...
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #843 dnia: Kwietnia 18, 2021, 20:19:22 pm »

Niby człowiek wie a po wysłuchaniu potwornie smutno się zrobiło.
https://www.youtube.com/watch?v=D6EM7qQL6k8


Spokojnie, tu wszystko się wyjaśnia:
https://www.youtube.com/watch?v=QF78BVtprS0
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #844 dnia: Kwietnia 18, 2021, 21:31:29 pm »

Niby człowiek wie a po wysłuchaniu potwornie smutno się zrobiło.
https://www.youtube.com/watch?v=D6EM7qQL6k8


Spokojnie, tu wszystko się wyjaśnia:
https://www.youtube.com/watch?v=QF78BVtprS0

Jakoś mnie to nie uspokoiło.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #845 dnia: Kwietnia 18, 2021, 22:41:13 pm »

Nie wiem jakie testy tam ten ratownik niby mialy sie falszowac dzieki wykorzystaniu soli fizjologicznej. Jako, ze w Germanistanie musze wykonywac sobie test 2 razy w tygodniu (jesli chce pracowac z biura a nie z domu), postanowilem powiedziec SPRAWDZAM. Wybralem sie do apteki i kupilem sol fizjologiczna i wykonalem test z wykorzystaniem soli fizjologicznej zamiast buforu. Wynik wyszedl ujemny, wiec raczej nie 100% testow z sola fizjologiczna daje wynik pozytywny.


Co do tego, ze ten pan twierdzi, ze bada sie 90% pacjentow - moj ojciec ma nowotwor, z ktorym walczy od blisko roku, w szpitalu bywa regularnie (ostatnio wyszedl w poniedzialek, wraca do szpitala znowu w czwartek) i NIGDY nie mial wykonanego testu na COVID. Jedynie mierzy mu sie temperature na wejsciu.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #846 dnia: Kwietnia 18, 2021, 22:48:31 pm »

Jako, ze w Germanistanie musze wykonywac sobie test 2 razy w tygodniu (jesli chce pracowac z biura a nie z domu), postanowilem powiedziec SPRAWDZAM.

Dwa razy w tygodniu pobierają Panu wymaz przez nos?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #847 dnia: Kwietnia 18, 2021, 22:58:58 pm »

Jako, ze w Germanistanie musze wykonywac sobie test 2 razy w tygodniu (jesli chce pracowac z biura a nie z domu), postanowilem powiedziec SPRAWDZAM.

Dwa razy w tygodniu pobierają Panu wymaz przez nos?

Sam sobie powinienem pobierac. Tzn pobieram. Musze tylko zdjecie lub kasetke pokazac na wejsciu.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #848 dnia: Kwietnia 18, 2021, 23:18:48 pm »

Cytuj
Co do tego, ze ten pan twierdzi, ze bada sie 90% pacjentow - moj ojciec ma nowotwor, z ktorym walczy od blisko roku, w szpitalu bywa regularnie (ostatnio wyszedl w poniedzialek, wraca do szpitala znowu w czwartek) i NIGDY nie mial wykonanego testu na COVID. Jedynie mierzy mu sie temperature na wejsciu.
   

Byłem przy zabieraniu pacjenta karetką z powodów pozacovidowych. W karetce przeprowadzili test i dopiero po wyniku negatywnym mogli ruszyć z miejsca i zabrać na oddział kardiologiczny.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #849 dnia: Kwietnia 19, 2021, 00:04:31 am »

Cytuj
Co do tego, ze ten pan twierdzi, ze bada sie 90% pacjentow - moj ojciec ma nowotwor, z ktorym walczy od blisko roku, w szpitalu bywa regularnie (ostatnio wyszedl w poniedzialek, wraca do szpitala znowu w czwartek) i NIGDY nie mial wykonanego testu na COVID. Jedynie mierzy mu sie temperature na wejsciu.
   

Byłem przy zabieraniu pacjenta karetką z powodów pozacovidowych. W karetce przeprowadzili test i dopiero po wyniku negatywnym mogli ruszyć z miejsca i zabrać na oddział kardiologiczny.

Zarowno przypadek mojego ojca jak i panski sa anegdotyczne. Z ta roznica, ze w Polsce wykonuje sie najmniej testow w Europie, wiec trudno zakladac, ze 90% pacjentow jest testowanych.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #850 dnia: Kwietnia 19, 2021, 00:27:06 am »

Cytuj
Co do tego, ze ten pan twierdzi, ze bada sie 90% pacjentow - moj ojciec ma nowotwor, z ktorym walczy od blisko roku, w szpitalu bywa regularnie (ostatnio wyszedl w poniedzialek, wraca do szpitala znowu w czwartek) i NIGDY nie mial wykonanego testu na COVID. Jedynie mierzy mu sie temperature na wejsciu.
   

Byłem przy zabieraniu pacjenta karetką z powodów pozacovidowych. W karetce przeprowadzili test i dopiero po wyniku negatywnym mogli ruszyć z miejsca i zabrać na oddział kardiologiczny.

Zarowno przypadek mojego ojca jak i panski sa anegdotyczne. Z ta roznica, ze w Polsce wykonuje sie najmniej testow w Europie, wiec trudno zakladac, ze 90% pacjentow jest testowanych.
To nie są przypadki anegdotyczne. Niemalże wszyscy, do których przyjeżdża karetka są testowani, takie są procedury.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #851 dnia: Kwietnia 19, 2021, 08:21:18 am »

Cytuj
Co do tego, ze ten pan twierdzi, ze bada sie 90% pacjentow - moj ojciec ma nowotwor, z ktorym walczy od blisko roku, w szpitalu bywa regularnie (ostatnio wyszedl w poniedzialek, wraca do szpitala znowu w czwartek) i NIGDY nie mial wykonanego testu na COVID. Jedynie mierzy mu sie temperature na wejsciu.
   

Byłem przy zabieraniu pacjenta karetką z powodów pozacovidowych. W karetce przeprowadzili test i dopiero po wyniku negatywnym mogli ruszyć z miejsca i zabrać na oddział kardiologiczny.

Zarowno przypadek mojego ojca jak i panski sa anegdotyczne. Z ta roznica, ze w Polsce wykonuje sie najmniej testow w Europie, wiec trudno zakladac, ze 90% pacjentow jest testowanych.
To nie są przypadki anegdotyczne. Niemalże wszyscy, do których przyjeżdża karetka są testowani, takie są procedury.


Dlatego wlasnie moj ojciec nigdy testowany nie byl? A do szpitala jezdzi karetka (T).
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #852 dnia: Kwietnia 19, 2021, 08:26:30 am »




Dlatego wlasnie moj ojciec nigdy testowany nie byl? A do szpitala jezdzi karetka (T).
No przecież ratownik powiedział, że ok 90% testują, dlatego moi znajomi czy bliscy, którzy mieli kontakt z ratownikami testowani byli.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #853 dnia: Kwietnia 19, 2021, 08:32:09 am »

Chazan Ryszarda - prof. dr hab. n. med
specjalizacje choroby wewnetrzne i i II stopnia, kardiologia, choroby płuc ,alergologia

Pandemia COVID-19  - najwyższy poziom lęku na świecie   wśród Polaków.
Przyczyna stresu, lęku, depresji są   przekazywane w mediach   Informacje na temat COVID -19
19 marca 2021 w Nature ukazały się wyniki raportu dotyczące objawów COVID-19 i skutków zdrowia psychicznego u Amerykanów,  Europejczyków i Azjatów. 4600 uczestników z 8 krajów wypełniło online   kwestionariusze, które  zawierały  pytania  dotyczące  odczuwanych objawów, skale depresji, lęku i stresu (DASS-21) oraz   potrzeby informacji zdrowotnych. Najczęściej zgłaszano bóle głowy (28% osób), kaszel (21%,) ból gardła (20%), trudności w oddychaniu , dreszcze, gorączka po  11%.
Wykazano wpływ pandemii na wystąpienie  objawów przypominających zakażenie covid-19 i ich wpływ na stan zdrowia psychicznego . Polska i okazała się krajem  o najwyższym poziomie lęku stresu i depresji. 
Badacze uznali,  że negatywny wpływ na społeczeństwo miały polskie media, które bardzo często  informowały że służba zdrowia w Polsce jest nieprzygotowana do walki z pandemią(braki kadrowe, brakuje leków, środków ochrony, brakuje miejsc w szpitalach).   Do pogorszenia kondycji psychicznej mógł przyczyniać się  też  brak dostępności do testów.  Negatywny wynik  u osób, które odczuwają objawy fizyczne może zmniejszać lęk.
Wyniki badania  pokazały, że osoby które miały mniejszy dostęp do informacji zdrowotnych, miały niższy poziom leku, stresu i  mniej martwiły się pandemią.  Natomiast nadmiar informacji, zwłaszcza  niespójnych, niedokładnych, był przyczyną niekorzystnych skutków dla zdrowia psychicznego.
Wirusy były, są i będę - musimy  nauczyć się z nimi żyć i zachowując  reżim sanitarny  wrócić  do szkoły, do pracy  do relacji społecznych.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #854 dnia: Kwietnia 19, 2021, 09:13:22 am »

Chazan Ryszarda - prof. dr hab. n. med
specjalizacje choroby wewnetrzne i i II stopnia, kardiologia, choroby płuc ,alergologia

Pandemia COVID-19  - najwyższy poziom lęku na świecie   wśród Polaków.
Przyczyna stresu, lęku, depresji są   przekazywane w mediach   Informacje na temat COVID -19
19 marca 2021 w Nature ukazały się wyniki raportu dotyczące objawów COVID-19 i skutków zdrowia psychicznego u Amerykanów,  Europejczyków i Azjatów. 4600 uczestników z 8 krajów wypełniło online   kwestionariusze, które  zawierały  pytania  dotyczące  odczuwanych objawów, skale depresji, lęku i stresu (DASS-21) oraz   potrzeby informacji zdrowotnych. Najczęściej zgłaszano bóle głowy (28% osób), kaszel (21%,) ból gardła (20%), trudności w oddychaniu , dreszcze, gorączka po  11%.
Wykazano wpływ pandemii na wystąpienie  objawów przypominających zakażenie covid-19 i ich wpływ na stan zdrowia psychicznego . Polska i okazała się krajem  o najwyższym poziomie lęku stresu i depresji. 
Badacze uznali,  że negatywny wpływ na społeczeństwo miały polskie media, które bardzo często  informowały że służba zdrowia w Polsce jest nieprzygotowana do walki z pandemią(braki kadrowe, brakuje leków, środków ochrony, brakuje miejsc w szpitalach).   Do pogorszenia kondycji psychicznej mógł przyczyniać się  też  brak dostępności do testów.  Negatywny wynik  u osób, które odczuwają objawy fizyczne może zmniejszać lęk.
Wyniki badania  pokazały, że osoby które miały mniejszy dostęp do informacji zdrowotnych, miały niższy poziom leku, stresu i  mniej martwiły się pandemią.  Natomiast nadmiar informacji, zwłaszcza  niespójnych, niedokładnych, był przyczyną niekorzystnych skutków dla zdrowia psychicznego.
Wirusy były, są i będę - musimy  nauczyć się z nimi żyć i zachowując  reżim sanitarny  wrócić  do szkoły, do pracy  do relacji społecznych.


Przeciez to pani tutaj, na tym forum, wiecznie wypisuje, jaki PiS jest zly i zle rzadzi i kradnie, itp. A skoro rzad jest taki najgorszy to i sluzba zdrowia nie moze dzialac dobrze. Zatem - media po prostu ida narracja, ktora pani przedstawia.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Strony: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 109 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!